Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » A kereszténység az UFO-knak...

A kereszténység az UFO-knak köszönhető?

Figyelt kérdés

Jézus állítólag természetfeletti képességekkel bírt, és a szeretetről szóló tanításait sokan hallgatták . A mondanivalója nagyon hasonlít a mai idegenek hitvilágához, ezért sokan gondolják, hogy esetleg földönkívüli volt .


Tudjuk, hogy a kereszténységet Konstantin császár tette törvényessé . A legenda szerint egy csata előtt látott valamit az égen, ami azt sugallta, hogy a kereszt fogja győzelemre vezetni . De mit láthatott ? Talán egy UFO-t ?


Ha abból indulunk ki, hogy a múltban idegenek avatkoztak bele az emberi fejlődésbe, és ezáltal érdekükben áll a hatalmuk fenntartása felettünk . De mivel lehet minden emberből engedelmes, jámbor rabszolgát csinálni ? Természetesen a vallással .


Egy olyan dicsőséges kultúra, mint a Római Birodalom, ami a császárok idejében üldözte a vallásosságot, és magát a császárt, vagyis az embert tette istennek (hasonlóan egy 80 éve megjelent irányzathoz), aminek a lakói az atlantisziaknak voltak örökösei, hirtelen felvett egy vallást, ráadásul olyat ami a régi sumerhez (annunaki) tartozó kultúrtalajból származik .


Lehet egy földönkívüli jelnek volt köszönhető a kereszténység bevezetése, és vallás általi rabszolgaságba taszítása ?


2013. nov. 5. 19:20
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

"Az egy dolog, de most akkor a sumer vagy a keresztény vallást eredezteted űrlényektől"


Az egész vallásosság megjelenését . A keresztény, az iszlám és a zsidó vallás mind a sumér vallásból alakult ki .


"Igen, mint ahogy pl. a Nibiru is, csak épp a sumérok értelmezésének nem sok köze volt ahhoz, amiket ma gondolunk ezekről a szavakról."


És te honnan tudod, mit értettek rajta ? :-) Az ékírásos táblák fordításából tudjuk, hogy az isteneiket nevezték egységesen annunakiknak, akik az égből szálltak le a földre és a Nibiru volt az otthonuk . Ezt az utóbbit se én találtam ki, hanem ők több ezer éve .

2013. nov. 6. 12:51
 22/31 Grielean ***** válasza:

"Az egész vallásosság megjelenését . A keresztény, az iszlám és a zsidó vallás mind a sumér vallásból alakult ki ."

És mi a helyzet pl az alapvetően más keleti vallásokkal?


"És te honnan tudod, mit értettek rajta ? :-) Az ékírásos táblák fordításából tudjuk, hogy az isteneiket nevezték egységesen annunakiknak, akik az égből szálltak le a földre és a Nibiru volt az otthonuk . Ezt az utóbbit se én találtam ki, hanem ők több ezer éve ."

Igaz, én sem tudom, de amennyire ismerem, a szakértők sem tudnak teljességgel megegyezni sok régi szöveg fordítását illetően. Pl a Nibiruról is hallottam már, hogy az Isteneik otthona, de hogy ez most egy távoli bolygó egy másik naprendszerből, vagy egy itteni bolygó (leginkább a Jupitert valószínűsítik), az már értelmezés kérdése. De olyat is hallottam már, hogy a Nibiru nem is bolygó, hanem egy időnként visszatérő üstökös volt.

Másrészt, visszatérve az annunakikra, ha igaz is, hogy ők idelátogató földönkívüliek voltak, a vallást akkor sem lehet tőlük eredeztetni, úgyanis az annunakik nem maguk a sumer istenek voltak, hanem csak néhány istenség a sok közül. Konkrétan Anu, az ég istenének gyermekeként, vagy prófétáiként tekintettek rájuk. (És ennek okán sem biztos, hogy az 'égből jöttek' kifejezést szó szerint kell venni, ugyanis az éggel utalhattak egyszerűen Anura is. Mint ahogy a fáraókra is az egyiptomi istenek leszármazottaiként tekintettek, vagy a görögönek is megvoltak a maguk mítoszai az isteneik gyermekeiről, de szó szerint vett égből érkezést mégsem emltenek)

Tehát a vallásuk már azelőtt is létezhetett, mielőtt az annunakik feltehetően megérkeztek.

2013. nov. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

"de hogy ez most egy távoli bolygó egy másik naprendszerből, vagy egy itteni bolygó (leginkább a Jupitert valószínűsítik), az már értelmezés kérdése"


Nem teljesen, mert az annunakik pontosan leírták a bolygójuk helyzetét, pályáját, légkörét stb-t . Volt is erről egy vita pár hete :

http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__ufo-eszlelesek__4959..


"Tehát a vallásuk már azelőtt is létezhetett, mielőtt az annunakik feltehetően megérkeztek."


Ezzel az a baj, hogy az annunakik közel 400000 éve érkeztek meg, ugye amikor kezdtünk kiemelkedni az ősemberek közül . Akkor pedig a sumérok még sehol nem voltak, bár elképzelhető, hogy ők az Első Istenek szolgáinak közvetlen leszármazottai, nem véletlenül állnak szoros kapcsolatban a zsidókkal és úgy általánosságban a szemita népekkel .

2013. nov. 6. 15:08
 24/31 Grielean ***** válasza:

"Nem teljesen, mert az annunakik pontosan leírták a bolygójuk helyzetét, pályáját, légkörét stb-t ."

Végigolvastam a linkelt kérdést, és a rá érkezett válaszokat, de bocsi, nem sikerült meggyőznöd, hogy amiket te ténynek mondasz, azok közül bármi is az lenne. Sőt, inkább azt vettem észre, hogy amikor valódi tényeket hoztak fel neked cáfolatképp, azokra már nem is tudtál mit reagálni.


"Ezzel az a baj, hogy az annunakik közel 400000 éve érkeztek meg, ugye amikor kezdtünk kiemelkedni az ősemberek közül ."

Mondod te! Bizonyítékok?

Az meg, hogy 400.000 éve kezdtünk kiemelkedni az ősemberek közül, megintcsak alaptalan. Semmilyen hirtelen változás nem történt kb 400.000 éve, nagyjából ugyanúgy, ugyanabban az ütemben folyt a változás, ahogy már előtte több millió éve.

Egyértelműen modern emberekről pedig a Homo sapiens megjelenésétől fogva beszél a tudomány, ami kb 200.000 éve történt.

2013. nov. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Hát ha Isten egy azonosítatlan repülő objektum, akkor a kereszténység szerint a kereszténység az UFO-knak köszönhető. Egyébként meg a kereszténység hazugságokon alapul, hiszen egy földönkívüli faj létezése vagy akár végtelen földönkívüli faj létezése is sokkal realisztikusabb és nagyobb neki a valószínűsége mint egy "Isten" létezése. A Föld csupán egy apró porszem a világmindenségben, ezért ha Isten létezik is, biztosan nem tudta úgy megteremteni ahogyan leírják a bibliában. Az egész logikailag lehetetlen, szót se érdemel.
2013. nov. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

"A mondanivalója nagyon hasonlít a mai idegenek hitvilágához, ezért sokan gondolják, hogy esetleg földönkívüli volt."


Hát már ezzel az elején kiégetsz teljesen.

Mi az, hogy a mai idegenek? Mutass már nekem egy mai idegent, és majd megkérdezem, milyen a hitvilága.. :D


"Ha abból indulunk ki, hogy a múltban idegenek avatkoztak bele az emberi fejlődésbe, és ezáltal érdekükben áll a hatalmuk fenntartása felettünk . De mivel lehet minden emberből engedelmes, jámbor rabszolgát csinálni ? Természetesen a vallással."

De miért indulnánk ki abból, hogy az idegenek beavatkoztak? Semmi sem utal ilyesmire. Másrészt meg, ha a vallással az a cél, hogy a hatalmukat fenntartsák felettünk, akkor miért engedték meg, hogy végbemenjen a felvilágosodás, és a tudományos megközelítésmód vegye át a szerepet?

2013. nov. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

"Másrészt meg, ha a vallással az a cél, hogy a hatalmukat fenntartsák felettünk, akkor miért engedték meg, hogy végbemenjen a felvilágosodás, és a tudományos megközelítésmód vegye át a szerepet?"


Ehhez estig itt ülhetnék gépelni, és mivel kb 1% lenne az esélye, hogy valami átjön így nem fogok szenvedni vele bocs .

2013. nov. 7. 15:41
 28/31 anonim ***** válasza:
Szinte biztos voltam benne, hogy valami ilyesmi lesz a válasz. Jellemző, hogy az észérvekkel szemben tehetetlenek vagytok :)
2013. nov. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Te nem ész érveket írtál hanem általános dolgokat, gondolom nem vagy se biológus, se történész, se fizikus . Mindenkinek annyi a világról való tudása, amennyire műveli magát . Nem fogok neked mindent kikeresgélni és nem is akarlak téged meggyőzni, azt hiszel amit szeretnél ...
2013. nov. 7. 17:07
 30/31 anonim ***** válasza:

De, pontosan észérveket írtam.


Először is kérdés, aminek a feltevése teljesen jogos, és amire nem válaszoltál:

De miért indulnánk ki abból, hogy az idegenek beavatkoztak? Semmi sem utal ilyesmire.


És a másik kérdés, ami rávilágít egy elég csúnya ellentmondásra sztoriban:

Másrészt meg, ha a vallással az a cél, hogy a hatalmukat fenntartsák felettünk, akkor miért engedték meg, hogy végbemenjen a felvilágosodás, és a tudományos megközelítésmód vegye át a szerepet?



Erre sem válaszoltál.


Pontosan ez a baj az ilyen elméletekkel. Ha elfogadjuk, hogy az ufók beavatkoznak az emberek fejlődésébe, az egy sor kérdést és ellentmondást felvet, és ezekre a kérdésekre soha nincs válasz, az ellentmondásokra nincs magyarázat.


Ezzel szemben a tudományosan elfogadott elméletek annyival legalább jobbak, hogy nincs bennük ellentmondás, bár nyitott kérdések ott is vannak.


Ergo semmi okunk nincs arra, hogy egy, még nem teljesen kiforrott, de legalább ellentmondásmentes elméletet lecseréljünk egy olyanra, amiben ugyanúgy van egy rakás megválaszolatlan kérdés, de mindemellett egy csomó ellentmondás is.

2013. nov. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!