Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » A kereszténység az UFO-knak...

A kereszténység az UFO-knak köszönhető?

Figyelt kérdés

Jézus állítólag természetfeletti képességekkel bírt, és a szeretetről szóló tanításait sokan hallgatták . A mondanivalója nagyon hasonlít a mai idegenek hitvilágához, ezért sokan gondolják, hogy esetleg földönkívüli volt .


Tudjuk, hogy a kereszténységet Konstantin császár tette törvényessé . A legenda szerint egy csata előtt látott valamit az égen, ami azt sugallta, hogy a kereszt fogja győzelemre vezetni . De mit láthatott ? Talán egy UFO-t ?


Ha abból indulunk ki, hogy a múltban idegenek avatkoztak bele az emberi fejlődésbe, és ezáltal érdekükben áll a hatalmuk fenntartása felettünk . De mivel lehet minden emberből engedelmes, jámbor rabszolgát csinálni ? Természetesen a vallással .


Egy olyan dicsőséges kultúra, mint a Római Birodalom, ami a császárok idejében üldözte a vallásosságot, és magát a császárt, vagyis az embert tette istennek (hasonlóan egy 80 éve megjelent irányzathoz), aminek a lakói az atlantisziaknak voltak örökösei, hirtelen felvett egy vallást, ráadásul olyat ami a régi sumerhez (annunaki) tartozó kultúrtalajból származik .


Lehet egy földönkívüli jelnek volt köszönhető a kereszténység bevezetése, és vallás általi rabszolgaságba taszítása ?


2013. nov. 5. 19:20
1 2 3 4
 11/31 Információ Kapitány ***** válasza:
Ha igen, nem kell attól tartani, hogy intelligensebbek.
2013. nov. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

A mondanivalója nagyon hasonlít a mai idegenek hitvilágához.

wtf?már ittvanak az idegenek?lemaradtam valamiröl?

2013. nov. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

'A mondanivalója nagyon hasonlít a mai idegenek hitvilágához'

Ez a mondat nálam is kiverte a biztit. Van itt valaki, aki ismeri a "mai idegenek" hitvilágát?

2013. nov. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
82%
igen, annak idején mikor felléptek a törökök ellen, a törökök előszeretettel alkalmaztak UFO-kat a csatákban, de sajnos fellázadtak
2013. nov. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

"Van itt valaki, aki ismeri a "mai idegenek" hitvilágát?"


Igen, például én . De ha van egy kis ismereted a sumér és egyéb ókori legendákról, akkor egy kicsit te is járatos vagy benne :-)

2013. nov. 5. 22:47
 16/31 Grielean ***** válasza:

"Jézus állítólag természetfeletti képességekkel bírt, és a szeretetről szóló tanításait sokan hallgatták ."

Így igaz, de sehol sem történik semmilyen utalás sem arra, hogy a leghalványabb köze lenne bármilyen földönkívüliséghez.


"A mondanivalója nagyon hasonlít a mai idegenek hitvilágához, ezért sokan gondolják, hogy esetleg földönkívüli volt ."

Naná, hogy, az emberek, akik kitaláltak egy ilyen hitvilágot, épp úgy szerkesztették meg, ahogy akarták. Vagy nem az emberek találták ki? Akkor bizonyítsd! (És ne ilyen youtube-os kamuvideókkal, mint amiket már linkeltél, ugyanis ezekkel is ugyanaz a baj, azaz teljességgel bizonyítatlanok)


"Tudjuk, hogy a kereszténységet Konstantin császár tette törvényessé . A legenda szerint egy csata előtt látott valamit az égen, ami azt sugallta, hogy a kereszt fogja győzelemre vezetni . De mit láthatott ? Talán egy UFO-t ?"

Talán, de az is lehet, hogy csak hallucinált, vagy nem is látott semmit, csak kitalálta, vagy csak a korabeli történetírók találták ki, vagy tényleg létezik Isten és a kereszt is.

Senki nem volt ott a mai emberek közül, így senki nem tud biztosat mondani, de te sem. Az, hogy valóban volt az égen valami, egy feltételezés, az, hogy az a valami pont valami földönkívüli volt, már egy még kevésbé valószínű feltételezés.


"Ha abból indulunk ki, hogy a múltban idegenek avatkoztak bele az emberi fejlődésbe, és ezáltal érdekükben áll a hatalmuk fenntartása felettünk ."

Igen, ha ebből indulunk ki. Viszont mi okunk lenne ebből kiindulni?

És még mielőtt ilyen állításokkal jönnél, hogy "ismert tény, hogy az idegenek beleavatkoztak a fejlődésünkbe", bizonyíts! És olyan dolgok, mint Konstantin keresztje, vagy a Los Angelesi "csata", amelyekre rengeteg magyarázat létezhet, melyek közül csak egyetlen lehetőség, hogy talán földönkívüliek voltak, nos, ezek nem bizonyítékok. Mutass valamit, aminél kizárható a hamisítás, és a konklúzió nem lehet más, csak az idegenek!

Ha ilyet tudsz, onnantól lehet értelme ilyen teóriákon gondolkodni.


"De mivel lehet minden emberből engedelmes, jámbor rabszolgát csinálni ? Természetesen a vallással . "

Akkor elég pancser ET-kről beszélünk. Elég sokféle vallás létezik, mindegyiknek belül még különböző felekezetek, különböző értelmezésekkel, nem is beszélve a rengeteg ateistáról, agnosztikusról, pogányról, materialistáról, stb. Nem mondod komolyan, hogy képes vagy elhinni, hogy egy olyan faj, aki képes lenne csillagrendszerek között utazni az űrben, egy ilyen minimális sikerrel kecsegtető módszer a legjobb eszköze arra, hogy az embereket összezavarja? (Igen, összezavarja, mert nem elég, hogy a módszer nem hatékony, de még csak nem is lettek rabszolgák az emberből, hisz semmit nem teszünk valami felsőbbrendű civilizáció jólétéért)


"Egy olyan dicsőséges kultúra, mint a Római Birodalom, ami a császárok idejében üldözte a vallásosságot, és magát a császárt, vagyis az embert tette istennek (hasonlóan egy 80 éve megjelent irányzathoz), aminek a lakói az atlantisziaknak voltak örökösei, hirtelen felvett egy vallást, ráadásul olyat ami a régi sumerhez (annunaki) tartozó kultúrtalajból származik ."

Na, ennek a mondatnak aztán semmi értelme...

1. A Római birodalom polgárai nagyon is vallásosak voltak, Jupiter, Juno, Apollo, Szaturnusz, stb.

2. Nem Egyiptomról akarsz te beszélni? Ők valóban Istenként tekintettek a fáraóra (vagy legalábbis az Istenek földi helytartójaként), a római császárokat ellenben sosem emlegették Istenekként.

3. Hogy jön Rómához Atlantisz (hurrá, már megint egy bizonyítatlan legenda)

4. Ha a Kereszténység felvételére és elterjedésére gondolsz, akkor az minden volt, csak nem hirtelen.

5. Alapvonalakban ismerem a sumer vallást, de nem sok alapvető hasonlóságot látok a kereszténységgel.

6. Mit keresnek itt már az annunakik is?

2013. nov. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Kedves Grielean !


Ha még egyszer elolvasod a kérdésemet, láthatod hogy feltételes módban írtam, ki is másolom neked a kulcsszavakat :

"Jézus állítólag"

"ezért sokan gondolják"

"a legenda szerint"

"Talán egy ..."

"Ha abból indulunk ki ..."

ezzel fenntartom a tévedés lehetőségét, de megosztom a véleményemet :-)


"Vagy nem az emberek találták ki? Akkor bizonyítsd!"


Állítólag olyan emberek találták ki, akiket elraboltak ezek a plejádiak . Megsúgom, én nem nagyon hiszek ebben a szeretetről papoló földönkívüli mesének, de attól függetlenül, hogy én mit gondolok akár igaz is lehet .


"Akkor elég pancser ET-kről beszélünk. "


**FIGYELEM AZ ALÁBBI SZÖVEG CSAK ERŐS IDEGZETŰEKNEK AJÁNLOTT!**


Miért is ? A kereszténység ezer éven át átverte és végletekig kifosztotta az adókon keresztül az egyszerű embert . Felbecsülhetetlen értékű könyveket égettek el (Alexandria), hátráltatták a tudomány fejlődését (tehát az emberiség fejlődését vagyis sakkban tartottak minket) . A kereszténység és nagyjából az összes vallás mind azt hirdeti, hogy istenen kívül ne szolgálj mást, tehát teljesen vesd alá magad neki . Ez egyenlő a rabszolgasággal . És ha abból indulunk ki, hogy ezek az "istenek" igazából idegenek voltak, máris összeáll a kép . Hoppá így tartottak minket szolgaságban .

A butítás ma is működik, csak mára a bibliákat felváltotta az Éjjel Nappal Budapest, meg a Mónika show .


"Na, ennek a mondatnak aztán semmi értelme... "


De van, csak te nem tudod mi az .

Az lehet, hogy az egyszerű polgárok vallásosak voltak, de a tehetősebbek egyáltalán nem, a császár meg saját magát tekintette istennek .


"Hogy jön Rómához Atlantisz"


Nagyon egyszerűen . Német régészek (Franz Altheim és Erika Trautmann) bebizonyították 1937-ben, hogy a Val Camonicánál található rúnák megegyeznek az északon Bohuslanban talált rúnákkal, tehát kapcsolat volt a két nép között . Az atlantiszi túlélők eljutottak a mai Róma területére .


"Alapvonalakban ismerem a sumer vallást, de nem sok alapvető hasonlóságot látok a kereszténységgel. "


A sumér többistenhitű volt a kereszténység egyistenhitű . Ezt leszámítva szinte teljesen a sumér vallásra épül : onnan vették át az özönvíz elméletet, a bábeli tornyot, az első testvér gyilkosságot stb .


"Mit keresnek itt már az annunakik is?"


Ha csak a leghalványabban ismernéd a sumér vallást, ezt a kérdést nem tetted volna fel :-)

2013. nov. 6. 09:46
 18/31 Grielean ***** válasza:

"Ha még egyszer elolvasod a kérdésemet, láthatod hogy feltételes módban írtam"

Igen, látom a feltételes módot, de te hajlamos vagy a feltételes módot tényként kezelni, csak mert számodra épp az a feltételezés tűnik reálisnak.


"Állítólag olyan emberek találták ki, akiket elraboltak ezek a plejádiak . Megsúgom, én nem nagyon hiszek ebben a szeretetről papoló földönkívüli mesének, de attól függetlenül, hogy én mit gondolok akár igaz is lehet ."

Persze, igaz is lehet, de akár nem is. Úgyhogy ez is csak feltételezés, ami, látod, a kérdésedben máris tényként volt jelen: "nagyon hasonlít a kereszténység az idegenek hitvilágához".


"Miért is ? A kereszténység ezer éven át átverte és végletekig kifosztotta az adókon keresztül az egyszerű embert . Felbecsülhetetlen értékű könyveket égettek el (Alexandria), hátráltatták a tudomány fejlődését (tehát az emberiség fejlődését vagyis sakkban tartottak minket) . A kereszténység és nagyjából az összes vallás mind azt hirdeti, hogy istenen kívül ne szolgálj mást, tehát teljesen vesd alá magad neki . Ez egyenlő a rabszolgasággal . És ha abból indulunk ki, hogy ezek az "istenek" igazából idegenek voltak, máris összeáll a kép . Hoppá így tartottak minket szolgaságban .

A butítás ma is működik, csak mára a bibliákat felváltotta az Éjjel Nappal Budapest, meg a Mónika show ."

A földesuraknak nagyságrendekkel több szolgálattal és adománnyal tartoztak, mint az egyháznak. Akkor a földsurak voltak a földönkívüliek, akik kihasználták a rabszolgákat?

Sok szempontból hátráltatták a tudomány fejlődését, igen, másrészről rengeteg korábbi tudományos eredményt elfogadtak, és ezeket tanították is, az általuk alapított, első egyetemeken. Szóval ez a feltevés sem állja meg a helyét, vagy tényleg bénák volta az ET-k.

A rabszolgaságról annyit, hogy az idegeneknek mi hasznuk van abból, hogy rengeteg ember rengeteg különféle módon különféle isteneket imád?

"A butítás ma is működik, csak mára a bibliákat felváltotta az Éjjel Nappal Budapest, meg a Mónika show ."

Ez sajnos igaz, de másrészről ilyesmivel csak azokat lehet butítani, akik már eleve nem voltak komoly szellemi magaslatokon. Annak mi értelme, hogy az amúgy is hülyéket butítjuk még tovább, akiknek meg van némi sütnivalója, azokkal nem kezdünk semmit?


"Az lehet, hogy az egyszerű polgárok vallásosak voltak, de a tehetősebbek egyáltalán nem, a császár meg saját magát tekintette istennek ."

Bocs, ezt én írtam rosszul, a római emberekre gondoltam. A császár, mint isten pedig csak metafórikus volt, de ettől még a császár ugyanúgy hitte pl Jupiter létezését. Rengeteg szentélyt építtetett a legtöbb császár különféle isteneknek, ahová maguk is kijártak tanácsért vagy útmutatásért.


"Nagyon egyszerűen . Német régészek (Franz Altheim és Erika Trautmann) bebizonyították 1937-ben, hogy a Val Camonicánál található rúnák megegyeznek az északon Bohuslanban talált rúnákkal, tehát kapcsolat volt a két nép között . Az atlantiszi túlélők eljutottak a mai Róma területére ."

Mutatnál valamit arról, hogy már önmagában Atlantisz létezése bizonyítva lenne?


"A sumér többistenhitű volt a kereszténység egyistenhitű . Ezt leszámítva szinte teljesen a sumér vallásra épül : onnan vették át az özönvíz elméletet, a bábeli tornyot, az első testvér gyilkosságot stb ."

A görögöktől meg átvették a szatírok képét az Ördög megformálásához, a krákenből lett a leviathán, stb. Az, hogy van benne néhány hasonlóság, az nem egyenlő azzal, hogy a kereszténység a sumér vallásra épül.


"Ha csak a leghalványabban ismernéd a sumér vallást, ezt a kérdést nem tetted volna fel"

Halványan ismerem, de azt is tudom, hogy a sumérok létezése történelmi tény, az annunakik pedig csak egyes modern emberek fejében született feltételezésekre alapulnak, így aztán alaptalan összemosni a kettőt.

2013. nov. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

"Akkor a földsurak voltak a földönkívüliek, akik kihasználták a rabszolgákat"


Miért forgatod ki a szavaimat ?


"A rabszolgaságról annyit, hogy az idegeneknek mi hasznuk van abból, hogy rengeteg ember rengeteg különféle módon különféle isteneket imád"


Mert neked nem esne jól, ha egy népcsoport istenként imád és a mondanivalódat (bibliádat) olvassa mindenki ? Egyébként én is sokat gondolkoztam már rajta, hogy egy idő után ki kéne költözni valami Csendes-óceáni szigetre, ahol még a fehér emberekről azt hiszik istenek (léteznek még ilyen helyek) . Szobrokat emeltetnék magamnak, az ott lakóknak törvényeket adnák, megírnám a saját magam bibliáját, megépíttetném a templomomat és engem szolgálna mindenki :-)

Ha ezt visszavetítenénk az idegenekre és az akkori lakókra nem látsz összefüggéseket ?


"Mutatnál valamit arról, hogy már önmagában Atlantisz létezése bizonyítva lenne? "


Egyenlőre nem állunk még olyan technikai szinten, hogy a tengerfenéken több száz méteres üledékes rétegben végezzünk feltárásokat . Egyébként sok víz alatti vulkán van az Atlanti-óceánban, aminek a lávája a felszínen szilárdult meg, tehát valamikor a tenger felett volt . Atlantiszt meg Platón vulkanikus területre helyezi "hideg és meleg folyók" találkozásánál .


" az nem egyenlő azzal, hogy a kereszténység a sumér vallásra épül"


A sumerek vallása igen nagy hatással volt a környező kultúrákra, népekre.

[link]


" az annunakik pedig csak egyes modern emberek fejében született feltételezésekre alapulnak"


Az annunakikat több ezer éve találták ki a sumérok . Maga a szó is, hogy annunaki egy sumér szó .

2013. nov. 6. 11:55
 20/31 Grielean ***** válasza:

"Mert neked nem esne jól, ha egy népcsoport istenként imád és a mondanivalódat (bibliádat) olvassa mindenki ?"

Hogy őszinte legyek, nem esne jól. De ez csak az egyéni defektem, én mindig is az a típus voltam, aki nem szeret másokat irányítani, de engem se irányítsanak. Én a függetlenségre szavazok :)

Na de visszatérve, magamon kívül szinte minden emberről el tudnám képzelni, hogy nem esne rosszul neki egy ilyen lehetőség, és akár egy idegen civilizáció képviselőiről is el tudnám képzelni.

Viszont azzal továbbra is bajom van, hogy az, hogy valaki engem Istenként tisztel, az még nem teszi őt a rabszolgámmá. Pláne ha semmi más nem is történik, csak imádat meg imádkozás, de nem dolgozik az illető az én jólétemért, konkrét értelemben semmiben sem segít nekem.


"Egyenlőre nem állunk még olyan technikai szinten, hogy a tengerfenéken több száz méteres üledékes rétegben végezzünk feltárásokat ."

Ami azt illeti, megoldható, csak baromi drága lenne. Mondjuk akkor is ugyanott vagyunk :)

De itt is az a bajom, hogy nem tudjuk vizsgálni Atlantisz valódiságát, és bár nem kizárható a létezése, de tényként is túlzás beszélni róla.


"A sumerek vallása igen nagy hatással volt a környező kultúrákra, népekre."

Az egy dolog, de most akkor a sumer vagy a keresztény vallást eredezteted űrlényektől?


"Az annunakikat több ezer éve találták ki a sumérok . Maga a szó is, hogy annunaki egy sumér szó ."

Igen, mint ahogy pl. a Nibiru is, csak épp a sumérok értelmezésének nem sok köze volt ahhoz, amiket ma gondolunk ezekről a szavakról.

2013. nov. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!