Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Mik lehettek a Phoenix-i fények?

Mik lehettek a Phoenix-i fények?

Figyelt kérdés
2013. júl. 26. 15:05
1 2
 11/17 Antimod ***** válasza:
89%

"Az esély egyenlő erre a semmivel."


Miért és mi alapján? :)


"Érdekes, látunk egy rakat fénygömböt és most eszetekbe sem jut a gömbvillág."


Nem jut eszembe, mert szabályosan együtt mozogtak a fénygömbök, amire aztán tényleg kevés az esély, ha gömbvillámok lettek volna.


Azért tartják az UFO-jelenség egyik legmeggyőzőbb példájának, mert teljesíti azokat a kritériumokat, amelyek alapján ki lehet zárni a természetes véletlenszerű, illetve ember által létrehozott jelenséget:


1. Együtt, szabályosan mozogtak, így aligha valószínű valamilyen véletlenszerűen létrejött égi jelenség.

2. Lebegtek, mégpedig hang nélkül, és erre egyelőre egyetlen ember által alkotott légi jármű nem képes. (Ha pedig egy titkos katonai projekt, akkor megőrültek volna az állam legnépesebb városa fölé repülni, hogy aztán tagadhassanak.)

3. Rengetegen észlelték és sok róla a felvétel is, így vitathatatlanul megtörtént.

2013. aug. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Eddig kedveltelek, Antimod, de egyre jobban látom ostobaságodat. Szándékosan figyelmen kívül hagyod, amit írok. Talán túl kicsi az univerzum pár véletlenhez egyszerre? Kell pár gömbvillám, meg néhány adag véletlen, hogy egyszerre mozogjanak, összehangoltnak tűnve. Kb a lottóötössel lehet egy szinten :) És amúgy is, gondolom meteorológiai zseni vagy... Ja, nem.


Már megint csak: ami SZERINTED nincs megmagyarázva, azt nem kell egyből istenekkel, varázslattal és idegen fajokkal magyarázni. Így butul el az emberiség; ha mindenki hisz, tudni ki fog?


És miért lennének idegenek? Ugyanolyan gyökérnek tartod őket, mint az embereket, hogy egy dagadt 50-es IQ-jú amcsi is lefilmezheti őket? Miért lebegnének ott, mi célból? Ha ennyiszer "láttuk" őket, ezt nekik is tudniuk kell, miért nem szállnak le minden fővárosban, hogy bocsánatot kérjenek, vagy akármi? Miért jönnének ide egyáltalán az idegenek?


Amúgy drake egyenlet? Akárhogy jön ki, arányaiban hihetetlenül kevés, űrbe kilépni képes faj lehet, az út hosszú, és idiótákat elrabolni 60-70 éven át nem méltó egy ennyire inelligens fajhoz.

2013. aug. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Antimod ***** válasza:

"Eddig kedveltelek, Antimod"


Jól titkoltad. ;)


"Szándékosan figyelmen kívül hagyod, amit írok. Talán túl kicsi az univerzum pár véletlenhez egyszerre?"


Nem én. Te tartod túl kicsinek az univerzumot, és túlságosan ismertnek ahhoz, hogy elismerd, hogy a gömbvillámon kívül körülbelül egymillió más jelenség is okozhatta ezt, és ezek akár 96%-át sem ismerhetjük (mert ritkák, mert nem tudjuk mérni, stb.). Hogy egy újabb Newton-idézettel éljek: "Tudásunk egy csepp, amit nem tudunk, az egy egész óceán."


"Kell pár gömbvillám, meg néhány adag véletlen, hogy egyszerre mozogjanak, összehangoltnak tűnve. Kb a lottóötössel lehet egy szinten :)"


Vagy még kevesebb az esélye. És arra is gondolj, hogy az összes(!) UFO-észlelésnél is együtt mozgó gömbvillámokra volna szükség. És ha ez a ritkább verzió, akkor kb. százszor annyi olyan megfigyelés kellene emellé, amelyen összevissza cikáznak gömbvillámok.

Még mindig annyira valószínű az együtt mozgó (és lebegő) gömbvillámok elmélete?

És ne feledd: pár éve/évtizede a gömbvillám jelensége is csak egy "ezós hülyeség" volt. ;)


"Már megint csak: ami SZERINTED nincs megmagyarázva, azt nem kell egyből istenekkel, varázslattal és idegen fajokkal magyarázni."


Ezt sem mondtam. Azt viszont állítom, hogy több tudatosság vesz körül minket, mint azt sejtjük. Sokkal több. Varázslatban nem hiszek, ezt a szót szerintem le sem írtam neked...


"Ugyanolyan gyökérnek tartod őket, mint az embereket, hogy egy dagadt 50-es IQ-jú amcsi is lefilmezheti őket? Miért lebegnének ott, mi célból? Ha ennyiszer "láttuk" őket, ezt nekik is tudniuk kell, miért nem szállnak le minden fővárosban, hogy bocsánatot kérjenek, vagy akármi? Miért jönnének ide egyáltalán az idegenek?"


Fogalmam sincs. Ezekre a kérdésekre mindannyian választ szeretnénk kapni. Nem hiszem, hogy olyan gyökerek lennének, mint az emberek, mert már régen háborúznának vagy pusztítanának valamit a Földön. Az emberiség szerintem saját negatív hozzáállását vetíti ki a feltételezett idegenekre, mikor azok inváziójáról, galaktikus háborúiról megy a vita.


"Amúgy drake egyenlet? Akárhogy jön ki, arányaiban hihetetlenül kevés, űrbe kilépni képes faj lehet, az út hosszú, és idiótákat elrabolni 60-70 éven át nem méltó egy ennyire inelligens fajhoz."


Ezért állítom, hogy párhuzamos vagy számunkra láthatatlan univerzumból érkeznek, ugyanis a videók tanúsága szerint képesek dematerializálódni, illetve olyan irányváltásokat tenni, amely a fizika törvényei szerint lehetetlen.

Sokkal érdekesebb a téma annál, mintsem el lehessen két mondattal intézni pro vagy kontra. Kb. 2% magyarázat mellett 98% kérdést vet fel (legalábbis számomra, aki olyan tudatlan, hogy nem vágja rá egyből egy felvételre, hogy melyik faj látható rajta :D).

2013. aug. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Te tartod túl kicsinek az univerzumot, és túlságosan ismertnek ahhoz, hogy elismerd, hogy a gömbvillámon kívül körülbelül egymillió más jelenség is okozhatta ezt"


Nem tarom én kicsinek az univerzumot. És várom az egymilliós listát :D


Amúgy tényleg sok dolog lehet ez: a gömbvillám egy párat megmagyarázhat, lehet emberi gép is (hadseregeknek nem szokásuk kiadni a fontosabb katonai adataikat), lehet csalás, tükröződés. Idegenek is lehetnek, igen. Ez egy, és kb a legesélytelenebb magyarázat az egymillióból :)


És Newton ideje egy kicsit elmúlt, s idézete csak az emberi tudás alábecslése. Ez a baj az ezóval, kevesli és lekicsinyli az embert. Ezért találja ki a természetfelettit, meg a lelket, hogy értelmet adjon sajáőt magának. Az is jó, ha egész civilizációk csak velünk foglalkoznak...


"És arra is gondolj, hogy az összes(!) UFO-észlelésnél is együtt mozgó gömbvillámokra volna szükség. "


Nem mondtam, hogy az összeset magyarázza, de egy részére lehet magyarázat. Különben is, egy alig ismert jelenségnél (ami legalább létezik), nem lehetséges mondjuk egymásra kifejtett vonzásuk, ami segítségével egyként mozoghatnak? ^^


"És ne feledd: pár éve/évtizede a gömbvillám jelensége is csak egy "ezós hülyeség" volt. ;)"


Nem felejtem, sohasem volt ezotéria. Hallucinációknak és hazugságoknak hitték őket, esetleg lelkeknek. Az ezotériába sosem kerültek be (max a lélek-magyarázattal), oszt mégis, ezt is a tudomány oldotta meg, nem az ezó. Bebizonyosodott, hogy ez sem természetfeletti, se nem lélek, annak ellenére, hogy nem simerjük. Egy ezós magyarázat sem állta még meg semmivelo kapcsolatban a helyét. Még ha a jelenség valós is volt, semmi köze nem volt az ezós marhaságokhoz. Ezt szereted elfelejteni, vagy nem is tudsz róla...


"Ezért állítom, hogy párhuzamos vagy számunkra láthatatlan univerzumból érkeznek, ugyanis a videók tanúsága szerint képesek dematerializálódni, illetve olyan irányváltásokat tenni, amely a fizika törvényei szerint lehetetlen."


Zsír, az ezó egésze rávetítve az idegenekre :D van itt minden, dimenziók, szellemi síkon létezés, fizika törvényeinek áthágása... Fáj, nagyon. Nem szeretem az ilyen tudásnak beállított hitet, sületlenséget. Ebből nekem elég ennyi. Majd máshol újra megcáfollak.

2013. aug. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Antimod ***** válasza:

"Ez egy, és kb a legesélytelenebb magyarázat az egymillióból :)"


Szerintem pedig éppen az egyik legesélyesebb, ugyanis az együttes mozgásuk tudatosnak tűnik a legtöbb ehhez hasonló felvételen.


"Ez a baj az ezóval, kevesli és lekicsinyli az embert."


Fordítsuk meg: a jelenlegi tudományos világnézet talán kicsit túlbecsüli önnön tudását. De ez nem baj, minden korban így volt, melldöngetve vallották, hogy a Föld egy teknős háta, meghogy géppel repülni fizikai képtelenség, stb. Aztán ezek sorra megdőltek.


Ne érts félre, a tudományos módszerek még mindig a megismerés legjobb eszközei, de csak a megismerésé, a tudásé nem.


"Hallucinációknak és hazugságoknak hitték őket, esetleg lelkeknek. Az ezotériába sosem kerültek be (max a lélek-magyarázattal), oszt mégis, ezt is a tudomány oldotta meg, nem az ezó. Bebizonyosodott, hogy ez sem természetfeletti"


Nem érted az "ezó" lényegét. Semmi sem természetfeletti, csak nem ismerjük. Isten sem, már amennyiben valóban ő teremtette ezt a világot (vagy indította be az ősrobbanást). A természet része akkor, a természet pedig az ő része.

Az ezotériába sorolt parajelenségek túlnyomó részét ma is hazugságnak és hallucinációnak hiszik. Semmi különbséget nem látok.


"Fáj, nagyon. Nem szeretem az ilyen tudásnak beállított hitet, sületlenséget. Ebből nekem elég ennyi. Majd máshol újra megcáfollak."


Ez pusztán feltételezés, nem tudás. Mindenesetre azt biztosan nem nevezném tudásnak, hogy állítunk valamit, amit ezernyi megfigyelés és videófelvétel cáfol (azaz, pl. minden UFO-jelenség hazugság és hamisítvány). Ennyit a cáfolatról.

Még mindig versenynek fogod fel, pedig a megismerés vágya annál sokkal magasztosabb és izgalmasabb dolog, minthogy kinek van igaza. Igen, biztos, hogy van amiben én tévedek, és neked van igazad, és fordítva is. De nem ez a lényeg, hanem az, hogy egyre többet tudjunk a környezetünkről, mert úgy tűnik, mindkettőnknek ez a célja, csak más a szemlélete.

2013. aug. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én pedig imádom, hogy egy 90'-es évekbeli UFO jelenségbe bele akarjátok magyarázni a vadiúj Solar Impulse gépet.


Az amindenit blog semmire nem cáfolt rá, még csak az esettel sem foglalkozott.


A fények elhelyezkedése még csak nem is olyan a SI. gépen mint a Phoenixi fényeknél, csak HASONLÓ.


Érdeks módon, eddig egy szkeptikus sem mondta, hogy ez lenne, csak miután megjelent ez a fajta gép. Eddig volt minden: csoportokban repülő gépek, rakéta stb. :))


Attól hogy valami hasonlít valamire, az még nem lesz az.

A fények még csak nem is úgy helyezkednek el,

mert míg azUFO-nál szinte hogy félkör íves, a SI-nél egyenes és csak a vége van kicsit felhajlítva. Ráadásul fele annyi fény látható az ufónál, mint a SI gépen.

2013. aug. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
"A videón a fények az ablakon is tükröződhettek" Valóban. és mozgatták az ablakot... :)
2013. dec. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!