Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Mohenjo Daro, Sodoma és...

Mohenjo Daro, Sodoma és Gomora valóban egy földönkívüli atomtámadás során semmisült meg?

Figyelt kérdés

Érdemes rajta elgondolkodni, mert Mohenjo Daróban a mai napig radioaktív sugárzást lehet mérni . Érdekes leírások vannak a Mahabharatában is :

„Mintha elszabadultak volna az elemek. A nap körbe-körbeforgott és keringett. A Bahma-fegyver hatásától megpörkölődve és lázban támolygott az egész világ. Az elefántok ide-oda rohantak, hogy menedéket találjanak az iszonyú hőség elől. A vizek forrni kezdtek, az állatok elpusztultak, az ellenséget legyűrték, s a tomboló tűztől sorra lezuhantak, megperzselődtek a fák. Az elefántok szerte-széjjel, ordítottak, s azután holtan rogytak össze. A lovak és a harci kocsik porrá égtek. Ezernyi kocsi semmisült meg, azután mély csend ereszkedett a tengerre. A szelek fújni kezdtek és a föld felderült. Hátborzongató látvány tárult elénk. A borzalmas hőség megcsonkította a halottak tetemeit, úgy hogy már nem is volt emberi alakjuk. Sohasem hallottunk ilyen fegyverről, sohasem láttunk ez előtt ilyen hatalmas, és borzalmas fegyvert…


Tehát ha a Brahma fegyver hatását összefoglaljuk, akkor az valahogy így működhetett :

- Robbanás… villámok, fényfelvillanás .

- Hőhatás… elviselhetetlen hőség, növények, fák, emberek, állatok megégése .

- Vihar keletkezese… lökő-hullám !

- Radioaktív por… sugárzás hatása, körmök, hajak kihullása, fekélyek keletkezése .

- Hatalmas csend az esemény végén .


Amikor az 1920-as években feltárták a romokat a régészek egy egész civilizáció arcal lefelé néző csontvázait találtak, akik hirtelen és erőszakos halált haltak . Ezeknek a halottaknak több ezer éve a haláluk után sem rohadtak el a csontjaik, és mindenhol a városban kisebb-nagyobb sugárzást lehet mérni . Sodoma és Gomora pusztulásáról szóló beszámolók is hasonló pusztulást írnak le, ezek szerint nem zárható ki hogy az ókorban komplett városokat semmisítettek meg valamilyen radioaktív fegyverrel .


2013. máj. 20. 10:59
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link]

[link]

Tessék, nekem 2 perc 24 másodpercbe tellett kikeresni :-)

2013. máj. 20. 15:46
 12/21 anonim ***** válasza:
Megnézném én azt az atombombát, amit az akkori szerszámokkal raktak össze. Most hogy így mondod, kimegyek már a fészerbe kapálni egy atombombát.
2013. máj. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Nem az emberek készítették, hanem az "istenek"
2013. máj. 20. 19:20
 14/21 anonim ***** válasza:
70%

"Érdemes rajta elgondolkodni, mert Mohenjo Daróban a mai napig radioaktív sugárzást lehet mérni."


Kicsit fura ez közel 4 ezer év után, amikor pl. Hirosimában már nem lehet.

De ha így van, biztos van rá hiteles forrás, hogy ki mérte, mikor, mennyit? Hol publikálta ezt?


"Érdekes leírások vannak a Mahabharatában is"


Az biztos, és annyi, hogy igen türelmesnek kell lenned, hogy végigolvasd azt a több ezer oldalt. Épp ezért kérdem, hogy az általad írt részlet pontosan hol van benne? Csak, hogy szövegkörnyezetben is elolvashassam. Jó lesz angolul is. Melyik könyv, melyik része?


"Amikor az 1920-as években feltárták a romokat a régészek egy egész civilizáció arcal lefelé néző csontvázait találtak, akik hirtelen és erőszakos halált haltak."


Hű, ez nagyon érdekes!

Sajnos a forrásaim nagyon öregek. Én 37 db, zömében eltemetett halottról olvastam, akik ráadásul nem is mind egyidőben haltak meg.

John Marshall a 20-as, 30-as években a területet feltáró régész 37 csontvázat regisztrált, akiket ő egy mészárlás áldozatainak vélt. Ez a cikk pedig cáfolja őt.


[link]


Nem tudom kinek van igaza, de sem Marshall (sem munkatársaiban), sem a cikk szerzőjében még csak fel sem merült atomtámadás lehetősége. Mondjuk egy 35 ezres városban 37 halott tényleg kicsit furcsa egy atombomba áldozataként.


Ráadásul, ahogy írod, tökéletesen megmaradtak a csontjaik. A többi 30 ezer (5-10-20 ezer?) áldozaté elporladt?


Persze, ha hozol nekem hiteles feltárási naplót az arcra borulva talált, hirtelen szörnyethalt teljes civilizációról, akkor kénytelen leszek fejet hajtani.


Mondjuk annyi még a probléma, hogy a feltárt városrészekben hol található atomtámadás nyoma? Mert az égetett sártégla falak meglepően épp állapotban, igaz már erősen erodálva állnak. Sem égés, sem más nem utal atomtámadásra ezért fel sem merült a régészekben.


"Sodoma és Gomora pusztulásáról szóló beszámolók is hasonló pusztulást írnak le, ezek szerint nem zárható ki hogy az ókorban komplett városokat semmisítettek meg valamilyen radioaktív fegyverrel."


A Bibla pl. kén- és tűzesőről ír, sehol sem említi a radioaktivitást :)


De az a szerencséje az Ősi Idegenek stábjának, hogy a két neves várost még meg sem találták. Így azt álmodnak a bibliai szövegbe amit akarnak. Nukleáris fegyvert, vagy potyogó cigánygyerekeket az égből.

2013. máj. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

14es


big like!

2013. máj. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

14#

Komolyan ha a lustaság fájna te üvöltenél . Nem fogok neked mindent kikeresni, leírtam hol tudod letölteni ha valóban érdekel kikeresed magadnak . Amúgy az akkori atombombát ne úgy képzeld el mint a mostanit, teljesen más volt, de ha ez is érdekel szintén kikeresed magadnak :-)

2013. máj. 20. 22:37
 17/21 anonim ***** válasza:
50%

Már megint a támadás! :)

Érveid elfogytak.


Nem nekem kéne bizonyítanom, hogy nem volt valami, mert ez a jelenlegi álláspont, hanem nekem, hogy atomtámadás történt.


Egyébként kikerestem. Az általad linkelt forrásban NINCS benne ez a szöveg. Még csak hasonló sem.


Sőt vettem a fáradtságot, hogy angolul is utánanézzek, mivel az általad linkelt magyar forrás csak a mű zanza változata.

De úgy tűnik nem csak arra nem vetted a fáradtságot, hogy átböngészd a linkelt forrásod, hanem arra sem, hogy a bevezető pár mondatot elolvasd, ahol a fordító közli, hogy ez csak egy rövid kivonat. Az eredeti mű több ezer oldal.


De, ahonnan kikopiztad az idézetet nyilván közli, hogy a Mahabharata melyik könyvében (12 van belőlük) és melyik szekcióban van így ez a szöveg.


Azt nem is merem feltételezni, hogy meg sem jelöli a pontos forrást, és arra bazíroz, hogy úgy sem néz utána senki a rohadt hosszú szövegben, hanem vakon elhiszi az eredetiségét.


Mégis milyen lehetett az a bomba, ami után "extrém radioaktivitás" mérhető? Ezt a szókapcsolatot harmadik linked használja, aki szintén nem támasztja alá semmivel. Még egy névvel sem, hogy ki mérte, vagy ő volt-e.


Azt én is letudom írni hasból, hogy a mohácsi csatamezőn extrém radioaktivitás mérhető, ami arra utal, hogy a törökök atomfegyverrel nyerték meg. Sőt ha elég pihent vagyok talán még a forrásokból is kiálmodom neked, hogy azok az ágyúk kicsit többek voltak tűzfegyvernél.


Mondjuk ha megméri valaki, akkor a radioaktivitás témát máris bukom. De hoppá, pont meg is mérte, és pont az általad sorolt négy forrás egyike, amit ezek szerint megint csak én olvastam el kettőnk közül.


[link]


Bár a szöveg egy béna Google fordítás (az oldal nem vette a fáradtságot, vagy nem tudta magyarra fordítani), de azért így is elég nyilvánvaló...


"Hoztunk velünk Geiger-számláló,...találtunknincsnyoma radioaktivitás"

"...a mért értékek nem különböznek a normális háttér radioaktivitás"

"Egy másik felmérés, Geiger-án este december 4 2012 Mohenjo Daro, röviddel az előző. Értéke 0,02 mSv / h az teljesen normális szintre a környezeti radioaktivitás"


Összefoglalnám:


Radioaktivitás sztori, bukta!


"Amúgy az akkori atombombát ne úgy képzeld el mint a mostanit, teljesen más volt,"


Hisz te linkelted be nem mis olyan régen az állítólagos Mahabharata idézetet, ami egy mai értelemben vett atomtámadást ír le. Te adtad a radioaktivitást állító linkeket is. A szöveged szerint a működése és hatása pont olyan mint a maiaké. Erre itt terelsz, hogy de nem is olyan mint a maiak? Milyen? Hol van erről a különleges atombombáról leírás?


Ennek is én nézzek utána? :)


Utánanéztem. SEHOL!

Cáfold meg!

2013. máj. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Na ez az hogy egy szöveget nem olvasol végig . Én is kiemelnék pár dolgot :

"két tudós összegyűjtött kőzetminták, kerámia és ékszereket, amelyeket megolvad és üvegesedett. Nem természetes esemény tudta megmagyarázni ezeket a megállapításokat, emberi beavatkozás nélkül tűnt valószínűleg képesek ilyen pusztítás, hacsak Mohenjo Daro nem volt a helyszínen a valami más, egy robbanás vagy valami hasonló történt 4000 évvel ezelőtt."


Valami olyan hő volt itt, hogy a kerámia megolvadt és üveges lett . Írják is hogy természetes esemény ezt nem tudja megmagyarázni .


"csak 44 csontvázak nem sírok és sírok, szervezetek jelennek meg, mint néma tanúi azonnali halált, még mindig rejtélyes homály fedi, ahol a régészet nem ad magyarázatot, és hogy bizonyos esetekben még jeleit mutatta kalcinálási mintha lettek volna kitéve intenzív hőforrás."


A 44 csontváz hirtelen halálát a régészek még ma sem tudják megmagyarázni . A leletek azt mutatják, hogy valami nagy hőforrásnak voltak kitéve .


"tagadhatatlan tény, hogy az egész területet az érintett terület (epicentrum és a környező területek) voltakteljesen, teljesenÁthatott egyes olvadt sziklák, tégla és cserép üvegesedett és ki vannak téve a magas hőmérsékletet."


Többek közt ez után térnek ki a kráter hiányára, amit megmagyarázna, ha nem a földön robbantottak volna, hanem a levegőben ...


A sugárzásra visszatérve David Davenport radioaktivitást mért, az általad belinkelt csapat nem el lehet dönteni ki kinek hisz ennyi .


"A szöveged szerint a működése és hatása pont olyan mint a maiaké. Erre itt terelsz, hogy de nem is olyan mint a maiak"


Nem írtam sehol hogy olyan atombomba volt mit a maiak . Sőt pont azt írtam hogy más lehetett .


"Hol van erről a különleges atombombáról leírás? Utánanéztem. SEHOL!"


Akkor így jártál, pedig kb 1 perc megtalálni :-)

2013. máj. 21. 09:30
 19/21 anonim ***** válasza:
62%

"Valami olyan hő volt itt, hogy a kerámia megolvadt és üveges lett . Írják is hogy természetes esemény ezt nem tudja megmagyarázni."


Dehogynem. Villámcsapás és meteorit is okoz üvegesedést a talajban.

Ez esetben azonban más volt, amit persze meg is tudnak magyarázni sokkal hétköznapibb válaszokkal mint az ókori atombomba.

Az ott talált üveges kőzet a kerámiaolvasztás mellékterméke, amit fritnek hívnak. A linkeden lévő képeken is látszik, hogy cserépdarabokat is talált mellette a fickó. Ez a kerámia magas hőfokon való edzése során létrejött olvadék, egyfajta salakanyag, amit kidobtak és a helyszínen több helyen megtalálható volt. Az adott kultúra már jól ismerte a kerámiaégetést, és a terrakottát. Több kerámiaszobrot és edényt találtak. Sőt ez a város igen fontos iparága volt.


Az eredeti feltárás feljegyzései be is számolnak róla:


[link]

(keress rá benne a frit szóra)


Valóban üvegesedik a talaj nukleáris robbanás következtében is, de erre itt nincsenek bizonyítékok. Sokkal több érv (valójában minden érv) szól a kerámiaművesség mellett.


Ez olyan mintha egy feltárásnál két marék hamut találnának, és azonnal arra következtetnének, hogy ez csakis lángszórós idegen lények pusztítására utalhat.



"A 44 csontváz hirtelen halálát a régészek még ma sem tudják megmagyarázni . A leletek azt mutatják, hogy valami nagy hőforrásnak voltak kitéve."


A fenti linken adott feltárási leírásban az emberi maradványok részt a 599. oldaltól találod.


Én 37 holttestről tudok (ennyit ír a 60-as évek utolsó feltárását végző Dales. link az első hozzászólásomban).


Vita (legalábbis véleménykülönbség) van a két csoport között abban, hogy a halottak egy része erőszakos esemény következtében vagy sem pusztult el. Abban viszont nincs, hogy több halottat egyértelműen eltemettek, és abban is egyetértenek, hogy a halottak NEM egy időben hunytak el. Ezzel indít a feltárási jegyzet emberi maradványokról szóló első mondata (599. old.)


Az egész városban összesen huszon-harminc (44, legyen ebben igazad) emberi maradványt találtak, melyek különböző korokból származnak és haláluk oka is különböző.


Egyik sem számol be tűzvészről, természeti csapásról és hasonlóról, sőt a fegyveres támadást is kérdőjelezik. Atomtámadás pedig fel sem merült ugyanis arra semmi bizonyíték.



"Többek közt ez után térnek ki a kráter hiányára, amit megmagyarázna, ha nem a földön robbantottak volna, hanem a levegőben ..."


Ha a bomba a levegőben robbant az nem zárja ki a magas hőmérsékletet, sem a lökéshullámot. A feltárások jegyzeteiben ezeknek semmi nyoma, és szabad szemmel sem látszik semmi erre utaló.

Ja, "megüvegesedtek a falak is" állítja a sok ufológus forrás. Látni kéne ezeket nagy kiterjedéssel a falakon, mondjuk a fényképeken is. Hol vannak ilyen képek? Egy csomó van fönt a neten a városról, melyiken láthatók egy pusztító atomrobbanás nyomai?


"A sugárzásra visszatérve David Davenport radioaktivitást mért, az általad belinkelt csapat nem el lehet dönteni ki kinek hisz ennyi."


Hol írja Davenport, hogy mérte? Könyve 1979-ben jelent meg, olaszul. Valami forrás? Vagy higgyem el bemondásra?


Azóta csak egymást linkelő anekdoták, belemagyarázások vannak erről, hogy állítólag mérhető. Ez az egy amatőr fickó, vagy csapat járt ott egyedül műszerrel. Leírásukból látszik, hogy nagyon szerették volna igazolni a radioaktivitás mítoszt, de nem tudták.


Érdekes módon a városban növényi vegetáció, körülötte települések és termőföldek vannak. A hely látogatható..."extrém radioaktív sugárzás" közepette.

Tényleg eldöntheti mindenki, hogy kinek hisz.


"Nem írtam sehol hogy olyan atombomba volt mit a maiak . Sőt pont azt írtam hogy más lehetett ."


Én is erre céloztam, nem volt itt félreértés. Viszont az elején olyan leírást kopiztál, ami egy mai értelemben vett atomfegyver hatásaira utal. Akkor miben más az ókori?


"Akkor így jártál, pedig kb 1 perc megtalálni :-)"


Tévedsz.

Te jártál így, ugyanis te állítottál valamit, amit illene alátámasztani.

Nem nekem kell bizonyítanom, hogy egy nem létező dolog nincs. :)

2013. máj. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

" Amúgy az akkori atombombát ne úgy képzeld el mint a mostanit, teljesen más volt, de ha ez is érdekel szintén kikeresed magadnak :-) "


KÉRDEZŐ, EZT AMIT ÍRTÁL UGYE TE SEM GONDOLTAD KOMOLYAN?

ahhoz h atombombát fejlesszen ki vki, ahhoz háttértudás és technika is kell, ennek hol vannak a régészeti leletei, pl ókori számítógépek, laborok, nukleáris reaktorok... XD sejtem h tudod a választ.

kicsi marcsika

szted az atombomba h néz ki, küllemre lehet rajta változtatni egy kicsit de a hatásmechanizmus akkor is ugyanannak kell lennie!ami viszont feltételez bizonyos külső jegyeket is.

máshol szédítsd a 12-20 éves korosztályt, mert azok még lehet megkajálják ezt a baromságot, de a történelem tudásukon is meglátszódik.

2013. máj. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!