Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Miért hisz sok, egyébként...

Miért hisz sok, egyébként szkeptikus ember, a földönkívüli értelmes élet létezésében?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert itt sok szkeptikus van, aztán ők nem hisznek abban, hogy földönkívüli lények jártak volna már a Földön, meg vallási, ezoterikus dolgokban sem hisznek, de a földönkívüli értelmes élet létezésében mégis hisznek. Az evolúció jelenlegi elmélete alapján véletlenek sorozata vezet az értelmes élet kialakulásához, tehát az értelem, mint olyan csak egy lehetséges irány a sok közül, és ha elölről kezdődne a Földön az evolúció, nem valószínű, hogy újra megjelenne. Persze még nincs olyan pontos matematikai modellje az evolúciónak, hogy kizárhassuk, az értelmes élet megjelenését más bolygókon, de a szkepticizmus lényege nem éppen az, hogy nem hiszünk csak azért valamiben, mert elméletileg nem lehet teljesen kizárni a létezését?

2012. okt. 5. 01:56
1 2 3
 11/22 Tom Benko ***** válasza:
81%
Mert nem kizárható, de nem is bizonyítható. Jelenleg. Majd ha többet tudunk, lehet, hogy bővebben is lehet nyilatkozni. Hogy jártak-e itt, az vizsgálható kérdés, és az eddigi vizsgálatok mind azt mondják - nem. Az pedig kérdéses, hogy az értelem nem egy optimumérték környezete-e, mert ha igen, akkor tökmindegy milyen úton indul az evolúció, előbb-utóbb belevezethet.
2012. okt. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Én szekptikusnak tartom magam ezo és ufo témakörben. Az idegen intellingens élet létét egyelőre nem tudjuk sem bizonyítani, sem cáfolni. Ez azt jelenti, hogy lehetséges ilyen létforma, ami a földitől függetlenül alakult ki, sőt azt sem zárhatjuk ki, hogy jártak itt.

A lényeg a bizonyíték. Pontosabban az értékelhető bizonyíték hiányában tett kijelentések. Tehát az idegen élet és az ittjárt idegenek hasonló eset, egyikre sincs bizonyíték, de elvetni sem kell. Ha valaki azt mondja, hogy biztosan létezik valahol idegen civilizáció, azt ugyanúgy szkeptikusan fogadom, mint hogy itt jártak, mert egyelőre mindkettő homályos találgatás. Minkettő a "lehetséges" kategória.

(Bár ha itt jártak volna, lenne esély bizonyítékot találni, ezért ennek kisebb a valószínűsége. Az hogy létezik valahol, nehezebb bizonyítani, ezért ennek nagyobb esélyt lehet adni. A lényeg mindkét esetben a "lehet".)

2012. okt. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
47%

Mert szerinted itt a földön, mennyire van értelmes élet? Értelmes az az élet, amelyik kiírtja maga körül az erdőt, az állatvilágot, hogy mindent amit meglát, birtokolni, leigázni akar maga körül.


Bízom benne, hogy más bolygókon igenis van értelmes élet, és abban is bízom, hogy egyszer valóban megjelennek itt, és megtanítanak minket valóban értelmes életet élni. De ahhoz először "fel kellene nőni" bizonyos mértékig az embernek is.

2012. okt. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
68%
11:53, teljesen igazad van. Az is lehet, hogy egy valóban intelligens faj egy veszélyes zsákutcának vagy vírusnak látja az embert. (Ahogy Smith ügynök is mondta.) Amúgy földtörténeti és evolúciós értelemben lazán el tudom képzelni, hogy egy balul elsült mutáció, és csak egy pillanatnyi félrelépés vagyunk a földi élet történetében.
2012. okt. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Köszi!
2012. okt. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Ahh, a többség pont úgy viselkedik, mint a vallásosak. Nem igazán lehet veletek értelmesen beszélni. A mennyi csillag és bolygó van mán a juniverzumban típusú blabla, az csak a földönkívüli élet megjelenésére vonatkozik, az értelmes élet megjelenéséről nem sokat mond. Valahogy sejtettem, hogy az itteni szkeptikusok mindössze, másképp hívők, mint az ezósok, meg vallásosak. Éljenek a tudomány feltétlen hívei, én azt mondom, a többiek meg álmodozzanak tovább! Sok kamu hitetlen, apám...
2012. okt. 5. 18:41
 17/22 anonim ***** válasza:
94%

"alahogy sejtettem, hogy az itteni szkeptikusok mindössze, másképp hívők, mint az ezósok, meg vallásosak. "


Lehet drágám, mégsem vagyunk ilyen indulatosak. Egy valószínűségszámítási statisztika, egy tudományos elméletre alapozott modell szerinti, vagy több, élet létezése máshol, mert más alapú élet is lehet, nem csak N, létezése anyagibb, nem hiten alapuló.

Az, hogy szellemek vannak, hiszem, ha látom. Vagy, hogy ráteszek egy piros sálat a torkomra és attól múlik el.

Persze hogy máshogy, mit vártál? Ha annyi eszed nem volt, hogy kérdés nélkül tudd...

2012. okt. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
59%

Hadd fogalmazzak meg egy kritikát a tipikus "kvadrillió másik bolygó van, tehát biztos van máshol is élet" érveléssel szemben.


Igaz, hogy rengeteg másik égitest van, de jelenlegi tudásunk szerint ezek száma véges. Nagyon nagy szám, de véges. Arról pedig, hogy egy égitesten milyen valószínűséggel keletkezik az élet, és hogy ez milyen irányba képes fejlődni, semmit sem tudunk.


A Földön kialakult egy értelmes faj. Oké. Én egyszer 30 m-ről a palánk mögül rúgtam egy kosarat. Ez nem jelenti azt, hogy ez akkor könnyű vagy valószínűtlen - csak az bizonyosodott be, hogy lehetséges. Nem lehet tudni, hogy hány próbálkozás kellene a megismétléséhez. Ugyanígy van a földi élet. Nem tudjuk, mennyi eséllyel alakulhat ki ilyen, hogy ezt eldöntsük, az összes bolygót meg kellene vizsgálni.


Lehet, hogy elég valószínű az élet kialakulása: mondjuk egy a millióhoz... Mivel egymilliónál nagyságrendileg több bolygó van, valószínű, hogy több ezer bolygón alakult ki értelmes élet.


Lehet viszont az is, hogy még a bolygók számához képest is nagyságrendekkel alacsonyabb a valószínűség. Ekkor hiába van sok bolygó (pl. 1000000000), ha az élet csak 1:1000000000000 eséllyel alakul ki, valószínűtlen hogy legyen élet rajtunk kívül.


Még egyszer a lényeg: alig tudunk valamit az élet kialakulásának körülményeiről, így alaptalan bármit is állítani idegen civilizációk létezéséről.

2012. okt. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
93%

"kvadrillió másik bolygó van, tehát biztos van máshol is élet"


Szerintem senki nem állított ilyet. Vagy ha igen, az felelőtlen kijelentés volt. Annyit állíthatunk, hogy megvan rá az esély. Ezt a "biztosan léteznek" dolgot nyugodtan elfelejtheted, komoly ember ilyet nem mond.


Kérdező, a főkérdésedre:

Amire te azt mondod, hogy a tudományos beállítottságú emberek "hisznek" az idegen értelmes élet létében, az annyit jelent, hogy statisztikai alapon akár létezhet ilyen civilizáció. Márpedig ha létezhet, akkor miért ne remélhetnék, hogy valóban létezik? Ez itt nem azt jelenti, mikor egy hívő hisz Istenben, mert abban teljesen biztos. Itt csak arról van szó, hogy elfogdja a lehetőségét. A "hisz" szót érted teljesen félre, elsőként ezt tisztázd magadban.


(Egy "szkeptikus".)

2012. okt. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
.
2013. febr. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!