1969-ben landolt az első ember a Holdon,40 éve. Azóta hogy hogy nem jutottunk el más bolygókra?
Űri nap... Hát ez vicces... Mihez képest számolják az űrben a napot??? Mert ugye a Földön tiszta sor, de az űrben...
A földhöz legközelebbi csillagcsoport is 4 fényévnél messzebb van... Tehát elég nehéz lenne oda embereket juttatni a mai technológiával...
Viszont a Mars-utazás már tervben van... És nem is kivitelezhetetlen... De eljön majd a nap, amikor a Mars is emberek által lakható lesz... A módszer elméletben működik, már csak pénz kell, és elhatározás...
Egyrészt nem elég fejlett a technológiánk hozzá. Másrészt jelenleg nincs előnye, ami szintén a fejletlen technológiából adódik.
Másrészt az űrhajósokat a földi háttérsugárzás ezerszerese éri, mert nem védi őket a Föld légköre és a mágneses tere a kozmikus sugárzással szemben. Ez az egyik oka annak, hogy a legtöbb űrhajós fiatalon meghal.
És még ott van a gravitáció hiánya által okozott egészségkárosodás is.
Űri nap az meg mi? Az igaz hogy más gravitációs térben máshogy telik az idő (erősebben lassabban, gyengébben gyorsabban) de ez a Mars felé vezető pályán alig mérhető, ahhoz egy fekete lyuk közelében kéne elmenni hogy mérni tudjuk.
A Marsra pedig már eljutottunk, csak nem személyesen, hanem a sokkal hatékonyabban használható, jóval több ideig kutató, és nem emberéletet kockáztató roverekkel, szondákkal.
Embert küldeni oda semmi tudományos pluszt nem adna, (viszont történelmi pillanatokat igen) mert amit tudni akarunk azt a technika (Roverek) megválaszolja, és ha tönkremegy max pár millió dollár ment veszendőbe.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!