Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Ufó-kutatót és 404-t kérdezném...

Kallós Béla kérdése:

Ufó-kutatót és 404-t kérdezném az X bolygónak milyen hatása lesz a Földre?

Figyelt kérdés
2011. márc. 28. 11:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
előbb van a marson élet mint egy plútó utáni kisbolygón....
2011. márc. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Aki linkelgette a nasa oldalát tud egyáltalán idegen nyelven?


8 bolygó van a naprendszerben, 9 törpebolygó ( Plútó, Ceres, Eris, Makemake, Haumea, Pallas, Juno, Quaoar, Sedna) és több ezer kisbolygó, melyek között bármikor találhatunk akkorát, ami befér a törpebolygók közé.


Úgyhogy mielőtt komplett hülyét csinál magából valaki nem árt, ha tájékozódik...

2011. márc. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Kérlek szépen nem én fordítottam hanem a google fordító, úgy hogy panaszkodj a googlénak. köszike.
2011. márc. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

14:09


Először is. 90%-os előrehozott angol érettségim, és középfokú C típusú nyelvvizsgám, szerintem sokkal jobban tudok angolul, mint te.


Másodszor. Nem te fordítottad, hanem a google translate, ezzel gyakorlatilag bebizonyítottad, hogy TE tényleg nem tudsz angolul.


Harmadszor. Mi az, hogy nem cikk, hanem a NASA honlapja? Minden hírportálon belül vannak cikkek. Ha ezt se tudod, akkor sajnos azt kell, hogy mondjam, még az informatikához és a sajtóhoz is sík hülye vagy. Bocsi, ez az igazság.


Negyedszer. Ha nem hinnéd el amit mondok, miszerint a Plútó méretű égitestek többé már nem nem számítanak bolygónak, akkor itt egy cikk, ugyancsak a NASA honlapjáról. [link]

Csekkold a dátumot, meg fogsz döbbeni :)


Ötödször. Ha nincs kedved órákat szótárazgatni a 0 nyelvtudásoddal, akkor elmagyarázom. Az a meteorit, nevezzük mondjuk törpebolygónak, amit akkor (1 évvel azelőtt, hogy a Plútót visszaminősítették) fedeztek fel, még hírértékűnek számított, mivel akkor lett volna egy 10. bolygó. És pont ezért, mivel azóta már több, Plútónál nagyobb objektumot regisztráltak a Kuiper-övben, ez volt a legésszerűbb, és a legegyszerűbb megoldás, hogy már csak 8 bolygó kering a Nap körül.

Ja igen, a Kuiper-öv, valszeg azzal sem vagy tisztában. Nos, ez egy hatalmas kiterjedésű meteorövezet, ami parasztosan szólva elzárja a Naprendszert a világűr más részeitől. Ez óriási (felfoghatatlanul nagy) kiterjedésű, ahol talán még ennél az objektumnál is nagyobb égitestek vannak. Szóval hiába magyarázol, nem létezik 10. bolygó, főleg nem olyan, ami bármi hatással lenne a Földre. De ezt majd megtudod, amikor nem történik semmi a jósolt időpontban, csak lécci majd egy képet küldj már nekem, hogy milyen arcot vágtál akkor :)

2011. márc. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ha meteor ha bolygó de akkor is valami. Szerintem nem lesz jó hatással a földre ide ér.
2011. márc. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"Ha meteor ha bolygó de akkor is valami."


Manapság több száz ilyen valamit ismerünk, ami a Kuiper-övben kering.


Sajnos azt kell mondanom, hogy te nem értetted meg az angol szöveg mondanivalóját.


""We are 100 percent confident that this is the first object bigger than Pluto ever found in the outer solar system," Brown added. "


Ez valójában azt jelenti, hogy "100 %-osan biztosak vagyunk abban, hogy ez az első, külső Naprendszerben talált objektum, ami nagyobb a Plútónál" - mondta Brown.


Magyarul, ez még hírértékű. Az már nem (valszeg ezért is nem tudsz róla), hogy utána több tucatot is találtak, ezért nem bolygó többé a Plútó. Ennyi és kész.


"Szerintem nem lesz jó hatással a földre ide ér."


Persze, ha egy ekkora objektum ideér, akármi is az, tuti nem lesz jó hatással, mivel egyrészt óriási árapály erőket generálna, másrészt elszívná a légkört, ha elég közel jön. A lényeg, hogy sem ez, se a többi nem fog megközelíteni minket, mivel a Kuiper-övben keringenek. Nagyon ritka,hogy onnan "elindul" valami a Nap felé, mert valami kozmikus ütközés eltéríti, de be kell látnod, hogy ebben az esetben is milyen aprócska esélye van annak, hogy számottevő közelségbe kerüljön bolygónkkal.

2011. márc. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"Szerintem nem lesz jó hatással a földre ide ér."


Azt ugye tudod, hogy esze ágában sincs onnan semminek idejönni? Arról nem is beszélve, hogy van köztünk 3 gázóriás és a Mars. Még ha valami erre is jönne sose érne ide.

2011. márc. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 bix ***** válasza:

ma 15:38


ezt te nem értheted. jön. már itt van, de 2012-re ideér tuti. le se szarjuk hogy olyan sebességet nem fog elérni amivel ideér addig, de ittlesz. a kormány tagad, mert nem akar pánikot, és addig összeomlana a gazdaság és éhenhalnánk amire kihalhatnánk becsületesen. ezt már bush is tudta de nem merték elmondani. amcsik titkolják el és tüntetik el az embereket akik elmondják. várj valaki kopog, valami szép fekete ruhás alakok egy tollat akarnak eladni nekem mert azzal hadonásznak. nah elhajtom őket aztán folytatom...

2011. márc. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
bix, akkor te sem itt szarnád el az időd és valami normálisabbat csinálnál, ne idegesíts , nem lesz itt semmi
2011. márc. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 bix ***** válasza:

ma 18:25


irrónia mint olyan gondolom nincs meg:) én csak röhögni járok ide, de ha nem jött le akkor mondom egyszerűen. sehol se írják hiteles forrásból hogy akár a közelünkben haladna el, csak találtak egy bolygót, ennyi. de ezek az űrbalfékek már vízionálják hogy jön, és meghalnak. nehogy már azt hidd hogy bekajálok ekkora maszlagot:)

2011. márc. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!