Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Gliese 581 lézer, mire hivatko...

Gliese 581 lézer, mire hivatkozunk?

Figyelt kérdés

Érdekes megnézni, mennyire is szavahihetőek a források:


[link]


Google keresés, kulcsszó: "Gliese 581 lézer"

Az első találati oldal rangsora, ebben a sorrendben láthatjátok ott is:



www.abovetopsecret.com

www.ufo-blogger.com

newearthcommunity.wordpress.com

realalienvideos.com

mandiner.hu

www.realufos.net

worldofweirdthings.com



Nyugodtan próbáljátok ki ti is a keresést.

Csupa csupa autentikus és racionális oldal. :]



De persze mit várjon az ember olyan Blikk irományok után, ahol a 3 kommentes keménymag egyike:

(link: [link] )



"Nagyot nem téved aki olyat állít, hogy nem vagyunk egyedül! Laza számítással is alsó hangon csak a mi naprendszerünkben 30 olyan faj él aki nálunk sokkal fejlettebb. Ja és ismernek kb. 1 milliárd galaxist."


És ezt melyik ujjából szopta a "kollega"???



EGYETLEN olyan valódi, NASA oldalán lévő hivatalos cikk sincs, hogy ezen a bolygón lenne élet.

Habitable = lakható.


Nem lakott. LAKHATÓ.

A kettő jelentése messze van egymástól mint Makó Jeruzsálemtől.


2010. nov. 25. 08:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
A NASA nak nem lehet hinni. Titkolóznak. Úgy hazudnak mint csapból a vízfolyás!
2010. nov. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Az előző igazat mond a NASA-nak nem lehet hinni, mivel a marsi felvételeket sem ossza meg a világgal. Más részről ha jól tudom eddig kétszer jött a Gliese 581-esről lézeres jelek. Ezeket a jeleket először meg kéne fejteni, hogy mit is akar egyáltalán közölni. Én arra is gondoltam, hogy nincs semmilyen jel, csak a bolygón egy természeti forrásból energiák sugározódnak a földre. Persze az is meglehet, hogy tényleg van jel és élet is. Az a baj, hogy túl messze van nekünk az a fránya 20 fényév is. Mért nem találja már fel az egyik ember a fénysebességet? Mért nincsenek olyan szervezetek a nyilvánosság előtt akiknek az lenne a feladata, hogy a fénysebességet elérjék? Kezdek egy kicsit szkeptikus lenni, de egy ufó hívőnek kell, hogy legyen egy kis szkeptikusság is. Na és hogy mire hivatkozunk, fogalmam sincs, elméletek vannak és hatalma távolságok, de lényeges és tényleg olyan csillagászati előrelépés nincs, csak az amiket a távcsöveken látunk.
2010. nov. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

diator, épp erről van szó.

Nem tudjátok mire hivatkoztok, nincs autentikus forrás a kezetekben, pusztán pár ember állítása.


Számotokra nem is fontos, hogy hazugság-e vagy sem.

Én nagyon kezdem azt hinni, nektek elég egy szakszavakkal teletűzdelt szövegblokk mindenféle racionális és alátámasztott érv nélkül... elég ha egy arc köthető hozzá, vagy egy név, és ti azt kapásból TÉNYKÉNT kezelitek.



Még egyszer nem láttam, hogy normális, hihető helyre hivatkoztak volna akik állításokat írnak ezen az oldalon.

Csupa kijelentés.

Kinyilatkoztatás.


De ez honnan, csettintek és lekörmölöm ami eszembe jut?

2010. nov. 25. 18:55
 14/23 anonim ***** válasza:

Diator a Blikk online-ról és az Origó természetfeletti rovatából tájékozódik, mert az annyira autentikus forrás, hogy csak na!


Tegnap már azt olvastam itt, hogy a SETI megerősítette a "lézer jelnek a földönkívüli eredetét". Érdekes módon a SETI Institute honlapján semmi ilyesmit nem találtam.... Mégcsak meg sem említik.

2010. nov. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Maga a jel szerintem is földön kívüli, mivel egy KRVA exobolygóról, vagy annak a környékéről jött, szóval előző, elmehetsz a sunyiba. Amúgy egyszerű: Mindenki vegyen egy lézermutatót, irányítsa a Gliese 581 felé, és villogtassa mint egy S.O.S. jelzést. (...---...---...--- stb.)

Ha 20 év múlva ugyan az a jel visszajön, akkor vagy egy rohadt tükörre világítottunk és elbasztuk, vagy vannak ott értelmes lények. Megpróbálták már amúgy ezek egyszer is simán visszaküldeni a feladónak az üzenetet? mondjuk visszafelé lejátszva a kódot... sztem megértenék ha lennének ott valamik, amik küldeni már tudnak, és akkor mindenki megnyugodna, még az ilyen 404- meg diator-féle alakok is...


Jah, és kedves kérdező: Az hogy nem lakott, hanem lakható, krvára nincs messze egymásól, mert ha lakható, akkor lehet lakott is, ami azt jelenti, hogy az ESÉLY megvan. Ilyen pénz- és időpazarló dolgoknál nem tudnak felmutatni teljességgel biztos dolgokat, csak esélyeket...


A realista.

2010. nov. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Utolsó te érted egyáltalán mi az az exobolygó?


Ez SEMMIT nem jelent azon kívül, hogy egy bizonyos távolsági zónában kering a csillagja körül. PONT. Az élet kialakulásához még millió + 1 tényezőnek stimmelnie kell.


Pl. csak a mi naprendszerünkben ott van a Mars is, tökéletesen helyen van, tökéletes a mérete is mégsincs rajta semmi csak por.

Ott van a mi Holdunk, mégcsak légköre sincs.

Ott a Vénusz, a Föld "testvérbolygója", aztán kénsavban úszik, csillió atmoszféra a nyomás a felszínén, még a robotszonda se bírta nemhogy egy élőlény és olyan üvegházhatás van rajta, hogy 740K fok az átlaghőmérséklet rajta....


Miről beszélünk?

Persze, van rá esély - egy minimális. És akkor még intelligens élet is kéne, amire még kisebb az esély, lévén a föld 5 miliárd éves és az elmúlt 60 évbe vagyunk képesek ilyen lézert küldeni az űrbe. 5.000.000.000 >60

2010. nov. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Hülyegyerek, az exobolygó egy naprendszeren kívüli bolygó. És ha te azt feltételezed, hogy kiskölykök villogtak bele a távcsőbe, akkor mondd azt hogy földi.

Amúgy pedig nem mondtam hogy ET akar nekünk özenni, de 20 év az relatíve nem sok egy fényévekre lévő bolygónál, főleg ha van ESÉLYE hogy lezárjuk az ilyen bugyuta fórumokat egyszer s mindenkorra, másrészt pedig egy próbát megér. Te tudod mit beszélsz? Sok szám, de azt nem érted hogy én mit mondtam, illetve a kérdést sem olvastad el. Én nem néztem utánna ennek a g... 5.. valamilyen bolygónak, aminek a vevéért sem vagyok hajlandó feljebb tekerni, de valójában nem is érdekel a neve, elég ha azt fikázhatom amit a kérdező írt. És ő azt írta hogy a bolygó lakható (ami azt jelenti, hogy a nasa szuperketyeréi meg a számolgatások kimutatták, hogy esetleg talán lehet ott élet.)

asszem ennyi

A realista. (Aki fikázza azt is, aki hisz a hülyeségben, és azt is, aki nem nyitott semmi szokatlanra, vagy újra, a józan ész határain belül maradva.)

2010. nov. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

15:46,

"Jah, és kedves kérdező: Az hogy nem lakott, hanem lakható, krvára nincs messze egymásól, mert ha lakható, akkor lehet lakott is, ami azt jelenti, hogy az ESÉLY megvan."


Tehát most megmagyaráztad, hogy az ananász azt jelenti,

ananász.

A lényeget nem fogod, ha valami lakható, arról nem kéne teljes mellszélességgel, 100%-os tényként kijelenti, hogy lakott.


Ugyanis a legtöbben itt azt teszik, morzsányi sorokat olvasnak össze innen-onnan, és kapásból igazként állítják be.



A kérdés pedig éppen ezért, mire hivatkoznak? Mi a forrás? A Blikk, most komolyan?

Hasra ütve, ujjból szopva nem lehet érvelni.

2010. nov. 26. 22:26
 19/23 A kérdező kommentje:

"de valójában nem is érdekel a neve, elég ha azt fikázhatom amit a kérdező írt."


Nincs több kérdésem, Bíró Úr.

2010. nov. 26. 22:28
 20/23 anonim ***** válasza:

Jah, akkor már értem a problémát.

Azt nem sikerült - úgy néz ki - tisztáznom magamban, hogy Te is csak fikázod az ufób*szókat :D

Így már rögtön minden világos, és akkor igazad is van. Ott valószínűleg nincs élet, és nagyon valószínű továbbá, hogy a "lézer" amit küldtek, csak egy nagyon ritka természeti jelenség, vagy esetleg egy szupernova robbanás anyagkitörése, ami pont felénk "mutatott", de elég távol volt, hogy ne semmisítse meg a bolygót, és a második villanás talán csak annak a következménye, hogy az anyaglöket kettévált, és a hátsó traktus lelassult az elsőhöz képest. Legalábbis szerintem ez lehet egy logikus magyarázat, bár nem tudom, talán egy komoly fizikus kiröhögne. Vagy esetleg a másik vége ütközött az idegenek egyik rohadt nagy tükrének :D (Nem tudom hogy mi a neve az anyaglöketnek amiről beszélek, mert reggel nem szeretek Wikipédiát olvasni, de arra a két sugárnyalábra gondolok, ami a csillag két oldalán indulva pont az ellentétes irányba halad. Ha valakinek eszébe jut ennek a jelenségnek a neve, az írja le kérem!

[link] Valahogy így néz ki.)


Viszont ha jön egy harmadik jel, akkor már érdemesebb foglalkozni vele. Amúgy pedig egy próbát szerintem megér, az amerikaiak pazarolják csak el rá a pénzüket! Másrészt viszont ha nem idegenek voltak, akkor is érdemes kivizsgálni, mert ilyet még nem láttunk, és talán ez fog elvezetni valami szuper űrjárműbizbazhoz, hogy az ilyen hülyék is megbizonyosodjanak róla, hogy a hold másik felén nem olajmécsesekkel dolgoztatott szegény xirxarok vannak.

A realista.

2010. nov. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!