Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem kötelezi törvény a lakosságot az ufológiai észlelések rendőrségi bejelentésére?

Figyelt kérdés

Valahányszor eszembe jut ez a kérdés, olyankor azon is elgondolkodom, hogy vajon miért van az, hogy a Föld bolygó csaknem minden államában már régóta törvény kötelezi az ottani állampolgárokat, hogy a lehető leggyorsabban jelentsék a hatóságoknak minden ufológiai jellegű észlelésüket. Pl. Kínában már időszámításunk előtt 126-ban létrehozták azt titkosszolgálatot, amely Pompás Kilátások Hivatala fedőnéven kezdte el a kötelező ufológiai észlelések kivizsgálását. A múzeummá alakított épülete még ma is ezt a nevet viseli Peking tiltott helynek nevezett részében. Japánban az Onmijosi néven létrehozott tudósok hivatala révén kb. 1600 óta, az USÁ-ban 1848 óta kötelező az UFO észlelések bejelentése és kivizsgálása. És még sok más országot sorolhatnék fel, ahol kötelező az ufológiai ügyek bejelentése és kivizsgálása. Magyarországon ugyan nem voltak kötelezőek az ilyen lakossági észlelések bejelentése az 1989-90-ben lezajlott rendszerváltás előtt, azonban ha valaki mégis megtette, akkor külön titkosszolgálat nyomozott az ügyben. A megállapításait pedig kötelező volt azonnal továbbítani a témában illetékes szovjet hatóságnak. Annál is inkább, mert 1960-ban a Szovjetunió kezdeményezésére hozták létre a még jelenleg is működő Ufológiai Világszövetséget. UFO ugyanis sok minden lehet. Lehet akár egy új típusú ellenséges repülőgép, vagy légballon, de akár egy más bolygóról küldött idegen űrhajó is. 1990 óta azonban a szkepticizmus ebben a témakörben (is) annyira uralkodik a magyar lakosságon, hogy inkább magukba fojtják az emberek az ilyen észleléseket, mintsem hogy beszéljenek róla.


Nem csak ezért foglalkoztatnak ezek a kérdések. Hanem főleg azért, mert szerintem a túlzott szkepticizmus sohasem a tudományok fejlődését segítette, hanem az emberiség elnyomását. Főleg ezért hiányolom az ufológiai észlelésének rendőrségi bejelentését kötelezővé tevő törvény hiányát.



2020. máj. 6. 16:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
És ezt hogyan ellenőrzik?
2020. máj. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
És honnan tudnák meg hogy nem jelentettem be, ha esetleg mégis láttam, ha? :D A másik meg, mi változik szerinted ezektől a bejelntésektől? Azt mondod van Ázsiában, oroszoknál, az USA-ban. Van mégis valami előrelépés az ügyben, vagy ilyesmi? Benne vannak a tankönyvekben a földönkívüliek, hivatalosan elismerték bármikor is? Nem. Akkor mit segítene ezen Magyarország? Csak a magad fajta nyáladzó ufó mániásoknak lenne táptalaja, meg az összeeskövés elméletek hívőinek.
2020. máj. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Csak azért sem jelenteném be, ha kötelező lenne! Ezeknek?! Semmit!
2020. máj. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Valamennyi válaszként küldött kérdést jogosnak tartom. Ezért igyekszem érthetően válaszolni azokra. Az említett országok iskolai oktatásában és a legtöbb világvallás illetékes papjainak a misézéseiben is időnként szóba hozzák ezt a bejelentési kötelezettséget. Pl. olyan megfogalmazásban, hogy a hívők azonnal szóljanak vagy a hatóságoknak, vagy a papjaiknak, ha "sátáni", vagy más megmagyarázhatatlannak látszó jelenséggel találkoznak. Mindezt azért tudom, mert a rendszerváltás előtt 13 évig az ufológiai bejelentéseket kivizsgáló egyik legtitkosabb titkosszolgálat egyik vezetője voltam. Tudom, ezzel a közlésemmel feldobtam a labdát a szkeptikusok jól ismert karaktergyilkos szövegeléséhez. Ennél azonban sokkal fontosabbnak tartom, hogy végre konkrét választ kapjak az eredeti kérdésemre.
2020. máj. 6. 17:32
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
Ez még mindig nem magyarázza, hogy hogyan ellenőrzik ha nincs kedvem szólni. Csak azért, mert mondja valaki, hogy szóljak, még nem fogok szólni.
2020. máj. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
pl. úgy juthat az ufológiai észlelés a hatóságok tudomására, hogy az emberek ijedtükben előbb, vagy utóbb elmondják valakinek, s az pletyka formájában kifecsegi.
2020. máj. 6. 17:50
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

Ennek a pompás kilátások hivatalának van honlapja?


Az usa-ban tudtommal nem kötelező semmit bejelenteni.


Amúgy meg ha látok valamit az égen az egyáltalán nem biztos, hogy ufo vagy akár feltűnő valami. Ez az usa-ban nagy divat, mert ott sokat érhet egy jól tálalt sztori.

2020. máj. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%
Mutass már egy államot, ahol van ilyen törvény.
2020. máj. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A rendőrség a földi emberek közötti ügyekkel is kb. csak akkor hajlandó foglalkozni, ha már vér folyik... Arra végképp sincs kapacitásuk, hogy az égen látható fénypöttyökkel foglalkozzanak. Ráadásul minden harmadik skizofrén is őket hívogatná naponta, ha megtudnák, hogy ezeket be kell jelenteni a rendőrségre.
2020. máj. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

1. Amint már a kérdésem kiírásának kommentjében írta, a kínai Pompás Kilátások Hivatala az ókori első ufológiai titkosszolgálat első fedőneve volt. Annak első épülete múzeumként manapság is megvan, de Peking tiltott városrészében működik, ahova csak kormányzati engedéllyel lehet belépni. A titkosszolgálat természetesen még ma is működik, de azt csak az illetékesek tudhatják, hogy most mi a fedőneve. Ezért sem annak sem a világ más hasonló titkosszolgálatának nem lehet olyan honlapja, aminek alapján a heckerek beazonosíthatnák azok pontos helyét, mert akkor nem fedőszervek, hanem szórakozó helyek lennének a hivatalaik.


2. Már a kérdésem kiírásakor annak az indoklásában felsoroltam néhány államot, amelyeknek külön ufológiai titkosszolgálata is van. Pl. megemlítettem Japánt, az USÁ-t és a volt Szovjetuniót, amely az Ufológiai Világszövetség létrehozását kezdeményezte. Tudomásom szerint a SZU jogutódjának, az Oroszországi Föderációnak is van ilyen titkosszolgálata. Az sem titok, hogy van ilyenje pl. az Egyesült Királyságnak és még a Vatikánnak is. Hányat soroljak még fel? Nem lenne egyszereűbb, ha pl. a Magyar Ufókutató Szövetséghez fordulna? Annak az internetes URL-je: [link] De megkérdezheti akár az Ufómagazin szerkesztőségét is ezekről a dolgokról.

2020. máj. 6. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!