Melyik kriptolénynek lehet valóságalapja?
na végre valaki kriptozoológiai kérdést is tett fel.
Ez engem is érdekelne, én leginkább Nessie-t és Csupit tudnám elképzelni, mivel eléggé valóságszerűen leírták, és az embernek nem olyan jó a fantáziája sztem h ilyeneket csak úgy poénból, alaptalanul kitaláljon. Na meg persze Yeti :D Meg a tengeri lények. a tengerek és óceánok elég csekély százalékát ismerjük ahhoz, hogy kijelentsük: nincs semmi odalent.
Mik számítanak kriptolénynek?
A 7 fejű sárkány is?
Minden amit a tudomány nem ismer el?
Vagy csak azok amikről csináltak dokumentum filmet, és homályos fényképeket?
Szerintem a sárkányok is ide tartoznak!
A 7 fejű talán nem.:D
Én a kráken-nek szerintem lehet valóságalapja:
Henrik Pontoppidan XVIII. századi bergeni püspök első kézből kaphatott beszámolókat a norvég halászoktól, így ő volt az első, aki az első pontos leírást tudta adni a szörnyről. A vízből kilátszó hátának - hosszát közel egynegyed mérföldnyire becsülte.A roppant testből hatalmas, árbocnyi hosszú és vastag karok emelkedtek ki, amelyekkel játszi könnyedséggel tudja lerántani a legnagyobb tengerjáró hajókat is.Bár az óriáskalmárok létezését egyre többen fogadták el, a hajók elleni támadásukat még többnyire fantázia szüleményének tartották és tartják. 1875-ben Frank Bullen, későbbi angol író a Malaka-szorosnál egyedülálló küzdelem szemtanúja volt, ámbrás cet és óriáskalmár harcának, az utóbbi méretét 20 méterre becsülte. A megfigyelés valós tényeken alapul, hiszen utóbb kiderült, az óriáskalmárok legnagyobb természetes ellenségei az ámbrás cetek. Sok fajt csak ámbrás cet gyomrában, vagy hányadékában talált maradványok alapján írt le a tudomány. A legmegdöbbentőbb lelet is ehhez a fogascethez fűződik, a világ legnagyobb szemét, egy 30 centiméter átmérőjű óriáskalmár szemet egy ámbrás cet gyomrában találták.A viselkedésükről nagyon keveset tudunk, eddig mindössze egyszer sikerült természetes közegében, élve megfigyelni (2006). Fiatal egyedek befogásával is kísérleteztek, de azokat mesterséges körülmények között nem sikerült életben tartani. 2007-ben az antarktiszi Ross-tengerben fogták ki az eddigi legnagyobb egyedet, egy Menosychoteuthis hamiltonit. Az új-zélandi halászoknak két órájába telt, míg a fedélzetre húzták a közel 450 kilogrammos kalmárt.
Nessi :) Lehet hogy kisebb és csúnyább, de skót. :)
A víz rengeteg titkot rejt. Még az ogopogót is megtalálták, pedig egy lófejű vízikígyó azért viccesnek tánik :) :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!