Van e lehet e bármi féle valóságalapja a sorozatoknak/Második élet-Médium, Szellemekkel suttogó/?
Szerintem van valóságalapja a sorozatoknak.
Mindig az jut eszembe, amit régen láttam a filmekben, az akkor hihetetlen volt, és manapság, pedig a valóság, vagy a közeljövő.
Ilyenkor mindig arra gondolok, hol a határ...
Szerintem valami alapja biztos van. Én hiszek sokmindenben, de nem eszetlenül. (szerintem)
És azt vallom, hogy azért mert fejben adok esélyt valami hihetetlennek tűnő dolognak, azért nem róhat meg senki, és majd akkor nem hsizek ezekben, ha valaki bebizonyítja, hogy nincs, nem léteznek ezek az ezos dolgok.
Valamivel szerintem biztos több van ezekben mint amit gondolunk, értünk, tudunk. És erre vannak visszaigazolások is!
Az más dolog, hogy óvatosnak kell lenni mert sokmindent ebbe a köntösbe bújtatnak, és ezzel "lopják, csalják el" a pénzt az emberektől.
Szerintem :-)
Jól látod, ilyenek nem léteznek, filmek ide vagy oda.Igazad van a gyanakvásoddal, az ezo biznisz , sőt jó biznisz, de nem csak az. Sokaknak az önbizalmuk, önértékelésük miatt szükségük van ilyen nem sok tudást igénylő, ámde misztikus dolgokra. Ez felfogható egyfajta terápiának is, az alacsony önértékelésű emberek alternatív menedéke, hogy tud valami nagy dolgot, amit más nem:-) Ez fontos. Van aki érzi, hogy nem lenne képes pl. soha az életben egy egyetemet elvégezni, vagy valamihez érteni, de ez megadja a hasznosság és a mindent tudás érzését és nem kell hozzá semmi tehetség és munkabefektetés.
Viszont, vannak akik jól élnek belőle, hogy azoknak a gondolkodását erősítik akik hisznek ezekben. Néha egy ,,támogató vállveregetés" ,,cinkos, mindent tudó összekacsintás" is jólesik annak aki szeretne hasonlókban hinni:-) Olvasd el az Önigazolás lélaktanát vagy a Rábeszélőgépet, esetleg valami mélyebb szociálpszichológiát Aronson-tól, mondjuk a Társas lényt.
Szerintem a lényeg abban van, hogy aki hinni szeretne valamiben az talál hozzá megerősítő közösséget, persze az gyakran nincs ingyen:-)) Az ezok-k jó pszichológiai érzékkel választják ki maguknak a palimadarakat:-) A tudomány gyakran unalmas és fárasztó tanulással jár, míg az ilyen izékben hinni izgalmas, nem kell hozzá sok ész és ráadásul megadja a beavatottság érzését , ami sokaknak hiányzik. Ez a meggyőzés alapja."
Kár erről többet írogatni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!