Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Miért akar a legtöbb ember...

Miért akar a legtöbb ember természet feletti lény lenni vagy különleges erővel bírni?

Figyelt kérdés

2015. nov. 1. 09:04
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Azért leszögezném, hogy a "materializmus" és a "technológiába vetett feltétlen bizalom" nem önpusztító társadalmi rendszer. Ez összeegyeztethetetlen a szellemi fejlődéssel. Sehol nincs megírva, hogy a szellemi és kulturális fejlődés az ezoterikus szemlélettel lehetne elérni, és az sem egyértelmű, hogy a szellemi fejlődés egyet jelentene az ezoterikus forgalomba vett szellemekbe való hittel. A helyzet éppenséggel az ellenkezője. Az ember azért nem tud lépést tartani a világgal, mert legtöbbünk leragadt az ezotériánál és különböző vallásoknál. És nem beszélhetünk kulturális fejlődésről, ha maga a "kultúra" nem tud fejlődni, hanem megreked önmagában. Az ember a kezdetek óta elégedetlen önmagával, de ez nem biztos, hogy rossz dolog, mert legalább van, ami előre viszi és vannak kitűzött céljai ez része az emberi természetnek. Nem az a helyzet, hogy ez a technológiai fejlődésnek köszönhető.
2015. nov. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy ezoterikus megközelítésből ne lehetne eltávolodni a természettől. Nem egy ilyen irányzatot ismerek. Mégis a materializmus az, ami uralkodó jellegű, és elidegeníti az emberiséget a természettől. Ha egy szellemi irányzat lenne ilyen, arra mondanám ugyanezt, de nincs olyan kultúra jelenleg, amelyik ilyen irányzatot követ, és emiatt pusztul. A materializmus viszont világviszonylatban okoz teljes elidegenedést a természettől. Ez pedig szükségszerűen összeomláshoz fog vezetni. Ez nem jóslat, vagy vészmadárkodás, sima logika.
2015. nov. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
A "materializmus" nem elidegenedés mert ez is része a természetünknek. Régebben is voltak materialista irányzatok, de akkoriban az ezoterikus és a vallási irányzat dominált jobban, viszont nem mondhatod azt, hogy akkor az emberek magasabb szellemi szinten voltak, és ahol az ezoterikus szemlélet volt előnyben kulturális szempontból a jéghegy csúcsán álltak. A technológiai fejlődés egy adag kifogás valamire, amit fikázni akartunk. Régen sem volt jobb a helyzet. Kár, hogy a wikipédiánál csak a lebutítot verziót lehet olvasni a materializmusról, így mások rosszfiúnak állítják be. Azelőtt, mielőtt az emberiség a technológiai fejlődés útjára lépett és mielőtt nyilvánosan is meg megkérdőjelezte volna Isten és az ezotéria + mágia okkultizmus létét az emberiség minden volt, csak nem szellemileg fejlett. Azok sose voltak szellemileg fejlettek, akik csak hittek és nem tudtak, ahogy sose lesznek azok. Az nem része az emberi természetnek, hogy valamit el fogadsz gondolkodás és kérdések nélkül.
2015. nov. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Az intelligencia, és a szellemi szint nem azonos, bár az utóbbi magas műveléséhez kell intelligencia. Nem dobálózok a szavakkal, tudom mi a materializmus, rengeteget olvastam ebben a szellemben született könyveket, láttam ilyen módon gondolkodókat. A természet számukra valami, ami fölött az ember képes uralkodni, mert okos, gondolkodásra képes, és így kötelessége felülemelkedni a természeten. Ha nem is ez a célja a materialista világnézetnek, ez az általános gyakorlat. A szellemi életet élő ember életminősége nem feltétlen jó, rövidebb ideig él, rengeteget dolgozik, mert nincs ami az életét megkönnyítse, és csak akkor van lehetősége szellemi életet élni, ha hisz valamiben. De ez az ember mégis jobban tiszteli a természetet, és a természetest, mint bárki, aki nem hisz semmilyen istenben, vagy bármiben, ami a tudomány összességén túlmutat. Biztosra veszem, hogy van a két életforma között arany középút, de erre az egyszerű ember nem képes, a fejlett ember pedig nem hajlandó. Az egyiknek olyan tudással kellene rendelkeznie, amit hosszú évek megfeszített munkájával szerezhetne meg, a másiknak pedig le kellene mondania önmaga, és faja felmagasztalásáról, és némi alázatot kellene tanúsítania valami iránt, ami nagyobb nála, legyen ez a Föld, mint működő egész, vagy egy magasabb céllal rendelkező szellembe vetett hit.
2015. nov. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Én sem az intelligenciára utaltam, mert ez már megint egy külön fogalom. Akik szerint minden bonyolult jelenség vizsgálható, értelmezhető és megérthető azok nem feltétlenül "uralkodni" akarnak a természet felett, hanem meg akarják érteni a világunkat és megismerni önmagunkat, mert hajt minket az emberi kíváncsiság. Ez genetikailag van belénk kódolva. Úgy beszélsz, mintha nem lenne sáros ezügyben az ezotéria, az okkultizmus és mágia. Pedig az emberek, akik hittek ezekben a természet felett akartak uralkodni nem sok sikerrel, mert régi elavult babonás módszerrel próbálkoztak. Úgy veszem a szavaidból, mintha egy kalap alá vennéd az összes tudomány ágazatait
2015. nov. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Igen. Egy kalap alá veszem őket és hozzájuk toldom a világvallásokat, és elfajzott okkult irányzatokat. Hiába az emberi természet része a kíváncsiság, és a tudósok, kutatók, és más felfedező szellemű emberek jó szándéka, és kíváncsisága, ha nem ők vezetik a társadalmat, és minden amit felfedeznek csak nekik tudás, és lelkesítő előrelépés. A kutatók, és tudósok között is akad, aki a természetet akarja legyőzni, ez tény, mert nyilatkozatban is elmondják, de az átlagember, és a vezetés mindig az emberi oldalt figyeli, az embert magasabb rendűként kezeli mint a természetet, és azt sulykolja, hogy az ember képes legyőzni a természet törvényeit, és ez feladata is. Ez a tudományra is rányomja a bélyegét. Ezért keresik biológusok, orvosok, biokémikusok, és más rokon szakterületen dolgozók, hogy hogyan lehetne halhatatlanná tenni az embert, hogyan lehetne megváltoztatni az emberi, állati, és növényi DNS-t, hogy az az embernek kedvezzen, és még sorolhatnám. Én a társadalomról, a szellemiségről beszélek, nem individuális szinten bírálom a tudósokat(a legtöbbjüket), és a tudományt. A tudomány nagyon fontos, mert ez a legjobb mód az észlelhető világ megismerésére. A megismerés célja az, amit az előző kommentekben bíráltam. Meg az, amit ezzel a tudással a társadalom kezd.

Ugyanez érvényes az ezotériára, okkultizmusra, és mágiára is. Aki pénzt akar vele keresni, embereket befolyásolni, a természet törvényeit szembe köpni, az az önpusztító társadalom szemszögéből közelíti meg ezeket a tanokat. Aki ezeket az ismereteket a megértés szellemi oldalára fordítja, olyan, mint a tudós, aki a világ jelenségeit kíváncsiságból, és tudásvágyból, a bizonyosság igényével kutatja.

2015. nov. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Nagyon felszínesen ítéled meg az emberei társadalmat, hol ott nem ma kezdődött el a természet feletti uralom, hanem az emberiség megjelenésével. Nem a legyőzés a cél, hanem az irányítás, ami nem feltétlenül rossz dolog, és nem feltétlenül mond ellent a szellemi fejlődésnek. A halhatatlanság nem létezik, de a nagyon hosszú élet elérhető, viszont ez sem mond ellent se a szellemi, se a kulturális fejlődésnek, mert a "fejlődés" a cél, az embernek is "fejlődni" kell, hogy szinkronban maradjunk. Valójában te is a média áldozata vagy, mert felszínesen ítélsz meg embereket, akik nem hisznek abban, amiben te hiszel. Az okkultisták összessége is meg akarta változtatni a természetet és önmagukat felsőbbrendűvé tenni, de nem sikerült. Nem most kezdődött el az emberi szellemiség elfajzása, hanem amikor az emberi javakat és vagyont élőtérbe helyeztük, de sajnos nincs más rendszer, így ezt kell elfogadni.
2015. nov. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Az okkultizmus sohasem akarta legyőzni a természetet. Csak azok, akik nem értették meg azt, így elfajzott irányzatokat hoztak létre, vagy gyakoroltak egymagukban. Az okkultizmus lényege a világ alaptörvényeinek ismerete, és azok rendeltetésszerű használata. Nem a természet ellen, nem a természet irányítására, hanem az ember természettel való összhangjára. Ez az eredeti okkultizmus, ezotéria, és a mágiának is ez a gyökere. Hogy hova fajzott, az más kérdés. A természetet irányítani annyi, mint legyőzni. A természet önmagát képes irányítani. Önmagában egy tökéletesen változó rendszer, ami hosszú távon is ugyanúgy működik, mint az adott pillanatban. Akárki akármit mond, az ember ki akarja vonni magát ez alól, függetlenül a médiától, vagy bármi mástól. Nem tudom a média mit állít, mivel nem követem, amit gondolok, az sajnos a saját tapasztalatom. Igaz, ez a társadalmunk van, de jó e, hogy ez van? Kell e ebben élni, ha ez láthatólag beteg, és egyre betegebb? Ha tudjuk, hogy elfajzott, és természetellenes, akkor miért mondjuk azt, hogy az ember a természet fölött áll? Miért hisszük ezt? Az európai társadalomból indult ki ez a felfogás, és terjedt el a világon. Miért innen indult? Miért vannak még most is olyan népek, akik elfogadják, hogy a természet nagyobb náluk, és élnek mégis békésen? Mi, akik önpusztítók vagyunk, évszázadok óta nem vagyunk képesek békében élni. Az egyszerű, sőt, a szemünkben primitív ember viszont békében él. Illetve élne, ha hagynák. Lehet hogy nem élnek 100 évig, időnként betegek, nincs high-tech eszközparkjuk, de békében eléldegélnek generációkon át. Hisznek amiben hisznek, a hitük szerves része a hétköznapi életüknek, a természet erőit tisztelik, akár istenként, akár élő szellemként, és összhangban élnek ezekkel az erőkkel. Nem pusztítják el a környezetüket. Mi igen. A kettő közül melyik társadalmi berendezkedés a tarthatóbb?
2015. nov. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
A természet irányítása nem legyőzés, hanem irányítás. Itt is a megismerés és használaton van a hangsúly. Az okkultizmus-ban alapból benne van a természetfeletti erők irányítása és felhasználása "önös" célra. A primitív népek, akiket szóba hoztál nem a természettel való összhang miatt boldogabbak, hanem ők egy másik rendszer szerint élnek egy összetartó közösségben, ahol nem a emberi javak és a vagyon irányítja a világot. A tudomány és az okkultizmus ezzel szemben összeegyeztethetetlen. Egyébként az is kérdéses, hogy mit nevezel tudománynak, mert valaminek az ismerete és felhasználása már tudománynak számít. Ha nem is a média miatt ilyen a gondolkodásod, de nagyon hasonlóan vélekedsz, mint amit a média sugároz feléd: filmekkel, sorozatokkal, dokumentumfilmekkel, cikkekkel stb. A természet irányítását tabunak gondolod, de sokan így gondolják, hol ott jól kihasználják ezt a tabut, viszont azért jól belekötnek.
2015. nov. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

A természet irányítása, és a természettel való irányítás nem ugyanaz. A természetet irányítani-úgy befolyásolni a természetet, hogy nekünk kedvezzen. A természettel irányítani-a természet erejét felhasználva, azt meg nem változtatva hatni valamire, vagy hagyni, hogy a természet elvégezze a feladatát, csak azt megjelölve, hogy min végezze el. Egyszerű példa erre: A természetet irányítod, ha trágyázod a földet, akár biológiai, akár műtrágyával. A természettel irányítod, ha a földet pihenni hagyod pár évig, ahol a természet elvégzi a dolgát, és te csak teret engedsz neki. Utána ismét művelésbe veszed a földet egy időre. Ez egy egyszerűsített példa, de az árnyalatnyi különbségek érezhetők. A természeti népek egész világa az, ami a "boldog" életüket biztosítja, és ennek a világnak szerves része a szellemi élet, a misztikus erőkbe vetett hit. Ők a természetet is egy élőlénynek, szellemnek tekintik, a természet bizonyos részeit kisebb szellemeknek. Tudják, hogy ha ezeket a "szellemeket" megsértik, megszentségtelenítik, esetleg megölik, az számukra bajt jelent. Mi ezt úgy gondoljuk, hogy az ember képes ezeknek a "szellemeknek" a helyét átvenni technológiával, tervezéssel, és fejlett társadalommal. Ezért sokkal hamarabb törjük meg valahol a természet törvényeit, mint hogy együttműködjünk velük. Gőzöm sincs, a médiában mondanak e ilyet, én így gondolom.

Ugyanez érvényes az okkult, misztikus tanokra. Aki megpróbálja megtörni a természetest, és erővel a maga javára fordítani, az rövid időre talán elér valamit, de hosszú távon össze fog omlani minden, amit véghez vitt. Ez alól még nem volt kivétel az okkultizmus történetében. Ez a kvázi fekete mágia. Nem is cél, hogy maradandót alkosson valaki. A lényeg, hogy amíg lehet, élvezze a javakat, amiket kikényszerített. Az okkultizmus, és a mágia mélyebb tanításai a természettel hatnak, nem uralkodnak fölötte.

2015. nov. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!