Miért akar a legtöbb ember természet feletti lény lenni vagy különleges erővel bírni?
Igen. Egy kalap alá veszem őket és hozzájuk toldom a világvallásokat, és elfajzott okkult irányzatokat. Hiába az emberi természet része a kíváncsiság, és a tudósok, kutatók, és más felfedező szellemű emberek jó szándéka, és kíváncsisága, ha nem ők vezetik a társadalmat, és minden amit felfedeznek csak nekik tudás, és lelkesítő előrelépés. A kutatók, és tudósok között is akad, aki a természetet akarja legyőzni, ez tény, mert nyilatkozatban is elmondják, de az átlagember, és a vezetés mindig az emberi oldalt figyeli, az embert magasabb rendűként kezeli mint a természetet, és azt sulykolja, hogy az ember képes legyőzni a természet törvényeit, és ez feladata is. Ez a tudományra is rányomja a bélyegét. Ezért keresik biológusok, orvosok, biokémikusok, és más rokon szakterületen dolgozók, hogy hogyan lehetne halhatatlanná tenni az embert, hogyan lehetne megváltoztatni az emberi, állati, és növényi DNS-t, hogy az az embernek kedvezzen, és még sorolhatnám. Én a társadalomról, a szellemiségről beszélek, nem individuális szinten bírálom a tudósokat(a legtöbbjüket), és a tudományt. A tudomány nagyon fontos, mert ez a legjobb mód az észlelhető világ megismerésére. A megismerés célja az, amit az előző kommentekben bíráltam. Meg az, amit ezzel a tudással a társadalom kezd.
Ugyanez érvényes az ezotériára, okkultizmusra, és mágiára is. Aki pénzt akar vele keresni, embereket befolyásolni, a természet törvényeit szembe köpni, az az önpusztító társadalom szemszögéből közelíti meg ezeket a tanokat. Aki ezeket az ismereteket a megértés szellemi oldalára fordítja, olyan, mint a tudós, aki a világ jelenségeit kíváncsiságból, és tudásvágyból, a bizonyosság igényével kutatja.
A természet irányítása, és a természettel való irányítás nem ugyanaz. A természetet irányítani-úgy befolyásolni a természetet, hogy nekünk kedvezzen. A természettel irányítani-a természet erejét felhasználva, azt meg nem változtatva hatni valamire, vagy hagyni, hogy a természet elvégezze a feladatát, csak azt megjelölve, hogy min végezze el. Egyszerű példa erre: A természetet irányítod, ha trágyázod a földet, akár biológiai, akár műtrágyával. A természettel irányítod, ha a földet pihenni hagyod pár évig, ahol a természet elvégzi a dolgát, és te csak teret engedsz neki. Utána ismét művelésbe veszed a földet egy időre. Ez egy egyszerűsített példa, de az árnyalatnyi különbségek érezhetők. A természeti népek egész világa az, ami a "boldog" életüket biztosítja, és ennek a világnak szerves része a szellemi élet, a misztikus erőkbe vetett hit. Ők a természetet is egy élőlénynek, szellemnek tekintik, a természet bizonyos részeit kisebb szellemeknek. Tudják, hogy ha ezeket a "szellemeket" megsértik, megszentségtelenítik, esetleg megölik, az számukra bajt jelent. Mi ezt úgy gondoljuk, hogy az ember képes ezeknek a "szellemeknek" a helyét átvenni technológiával, tervezéssel, és fejlett társadalommal. Ezért sokkal hamarabb törjük meg valahol a természet törvényeit, mint hogy együttműködjünk velük. Gőzöm sincs, a médiában mondanak e ilyet, én így gondolom.
Ugyanez érvényes az okkult, misztikus tanokra. Aki megpróbálja megtörni a természetest, és erővel a maga javára fordítani, az rövid időre talán elér valamit, de hosszú távon össze fog omlani minden, amit véghez vitt. Ez alól még nem volt kivétel az okkultizmus történetében. Ez a kvázi fekete mágia. Nem is cél, hogy maradandót alkosson valaki. A lényeg, hogy amíg lehet, élvezze a javakat, amiket kikényszerített. Az okkultizmus, és a mágia mélyebb tanításai a természettel hatnak, nem uralkodnak fölötte.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!