Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A 6 újjú emberek Táltosok voltak?

A 6 újjú emberek Táltosok voltak?

Figyelt kérdés
kering egy legenda a neten olvastam, hogy akit a Sátán felruházott hatalommal, spirituális erővel, aztat megjelőlte úgy, hogy növesztett neki még egy újjat. 6 újjú emberekről lehetett a sámánokat meg a tisztánlátókat megismerni. Volt is egy magyar kőltő, akikek 6 újja volt és híres ember lett valami szabadkőműves is volt. Lehet, Sátán jelőlte meg a Sámánt vagy a 6 újj a 6. érzék analógiája? Az az a test növesztett még egy újjat, a 6. érzék miatt, ezt is olvastam?
2015. jún. 10. 05:37
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

"újja"

"jelőlte"


Ha még egyszer így írod le ezeket a szavakat, megjelenik a Sátán meg egy zombi grammar nazi, és megJELÖLNEK azzal, hogy párosUJJÚ patássá változtatnak.

2015. jún. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
A néphiedelmek alapszanak a vallásokon. Fordítva látod az ok-okozati viszonyt. A vallás kiforrott, nagyjából stabil dogmával rendelkezik, a hiedelem, babona pedig változik, torzul, satnyul, és legtöbbször nincs benne semmilyen logika. Attól hogy valaki nem vallásos, vagy nem hisz istenben, nem kell mindent babonának néznie, ami vallással, vagy hittel kapcsolatos.
2015. jún. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
egyik tanárom mesélte 6 ujjal született, na ő egy pedofil állat volt, meg is dugta állítólag az egyik 16 év körüli diákcsajszit...
2015. jún. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
#14 Te látod rosszul. Az összes eddigi vallás eleinte néphiedelemként kezdte a pályafutását, majd csak később lett belőle vallás, miután híveket toboroztak és lefektették a szabályokat, nem?
2015. jún. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Nem. Az összes vallás gyökere akkora tehető, amikor az ember értelme kibontakozott. Ezek a vallások, a mostani vallásokhoz képest babonának tűnnek, de koherensek voltak. Ezt jól mutatja az ausztrál bennszülöttek hitvilága. Innentől kezdve a vallások nem csak úgy összetákolódtak mindenféle hiedelemből, hanem egy korábbi vallásból kialakult egy új, általában fejlettebb vallás. Már 6-7 ezer éve is elég komoly, összetett, és egységes vallások léteztek, anélkül, hogy átestek volna az általad említett babonás időszakon. Egyszerűen csak a kultúrával együtt fejlődtek a vallások. A sámánikus vallások ugyanilyen kategória. A csúcsuk a druidizmus, és a táltosok papsága alatt egyesülő, szkítákig jól visszavezethető vallás. A sámánizmus általában nem kasztrendszerű, a sámánok között maximum a kor, és tapasztalat tesz különbséget, de a druidák, és táltosok között hierarchia létezett. Ugyanakkor a hitvilág, és a szertartásrend sámánikus jellegű volt. Ezek a vallások is egy korábbi, kvázi fejletlenebb vallásból, sámánizmusból fejlődtek ki. Jelenleg ilyen kasztrendszer már csak Koreában van, a manszin sámánok között, és némileg felfedezhető a shinto vallásban is. Ezek mind egy korábbi, de már akkor összefüggő, jól követhető vallásból erednek, anélkül, hogy egy babonás, vallás nélküli időszak megtörte volna ezt. Persze ezt globálisan kell érteni, mindig voltak, és lesznek babonás csoportok, de ezek nem egy vallás gyökerei, hanem egy vallás maradékai.
2015. jún. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
#17 Népi hiedelem az ember értelmével bontakozott ki, amikor az emberek kitalálták ezeket, hogy elviseljék a halált és a gyászt. Feltehetőleg mindez akkor kezdődött, amikor az ember megtanult beszélni, később ez szájról-szájra szóbeszédről-szóbeszédre járt, és ahogy egyre értelmesebb lett az ember ezek a hiedelmek egyre elterjedtbbek voltak a világban, később dogmákká nőtték ki magukat, mert az emberek akkoriban már az érzelmekre asszociáltak, így nemsokkal ezután már híveket toboroztak lefektették a szabályokat és megalapították az első vallásokat, később ezekből új vallások lettek és azokból is új vallások születtek egészen mostanáig, ide tartozik a sámánikus vallások, buddhizmus, keresztény vallás stb. De igazad van ezek a kultúrával együtt fejlődtek. Ajánlom, hogy tudj meg többet a népi hiedelmekről, de nem feltétlenül a neten. :P
2015. jún. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Bőven olvastam népi hiedelmekről. De azt nem vetted figyelembe, hogy népekről csak azután beszélünk, hogy egy vallásra alapuló kultúra kialakult, és összefogta őket. De már ezt az időt megelőzően is voltak vallások. Ezek a vallások azonban sohasem térítő vallások voltak. Sohasem toboroztak híveket. Beleszülettél, és te magad is hozzáadtad az életed tapasztalatát, így nőtt nagy vallássá. Javasolnám Róheim Géza: A varázserő fogalmának eredete c. könyvét. Abszolút nem ezós könyv. Kultúrantropológia, és pont a vallások, és misztikus erők hitének eredetét boncolja, méghozzá igen alaposan. Nagy előnye, hogy a legprimitívebbtől halad az összetettebb vallások felé. A térítés első sorban a sémi népek vallásából ered, akik erőszakkal monoteizálták a saját vallásukat. Keleten a hittérítés önkéntes alapú volt. Ment a szerzetes vagy pap, és akinek tetszett amit mond, annak tanított. Amerikában, az indiánoknál, vagy Afrikában, a törzsi vallások sohasem erőszakolták rá magukat más kultúrákra. Kipusztíthatták azokat, de nem vallási, hanem háborús indokkal. A hívek gyűjtése sokkal későbbi, mint a vallások kialakulása, és egymásba átalakulása, és általában egy prófétához, vagy nagy vallási reformerhez köthető, nem pedig spontán folyamat. Erre jó példa a buddhizmus, és a kereszténység. Spontán módon mindig átalakulás történik hosszú idő alatt, sohasem hívek gyűjtése viszonylag rövid idő alatt.
2015. jún. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

"De már ezt az időt megelőzően is voltak vallások. Ezek a vallások azonban sohasem térítő vallások voltak."

Huo Xianren, a keresztény és a többi vallás is toborzott térített híveket, jelenleg is ezt teszik, lásd a 12 apostolt, akik hirdették az igét.

"Bőven olvastam népi hiedelmekről. De azt nem vetted figyelembe, hogy népekről csak azután beszélünk, hogy egy vallásra alapuló kultúra kialakult, és összefogta őket."

De figyelembe vettem, viszont nem volt rá jobb szóm, mint a népi hiedelmek, hiszen alapjában babonákról beszélhetünk. A könyvet nem olvastam, de ha lesz időm megnézem az interneten, ha lehet.

2015. jún. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Igen, de ezt le is írtam. A Yahweh kultuszon alapuló vallások mind térítő vallások. Kereszténység, zsidó vallás, iszlám. De ennek már volt korai változata, abból evolvált egyistenhitté. nem babonákból nőtt ki, hanem egy politeista vallásból.

A babona szóhoz téves fogalmat társítasz. A kezdetleges hit fejlődik, és kibontakozik, a babona viszont egy fejlettebb hit leépülése, csökevényesedése. Általában csak szétburjánzik, de nem épül, csak satnyul. A kezdetleges vallások nem babonás hiedelmek, hanem alapvető tények vallásos megközelítése. Általában természeti erőké. A babona már vallási rítusok elkorcsosulása.

2015. jún. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igazad lehet, hogy tévesen a babonákkal azonosítom, de alapjáraton igazam van.
2015. jún. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!