Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Valaki sorolna nekem magyar...

Valaki sorolna nekem magyar kriptideket? Lehetőleg olyanokat amikről nem sok mindenki hallott mert kíváncsi vagyok rájuk.

Figyelt kérdés

2014. máj. 13. 17:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Mátranováki fanyűvő, ami elvileg meg lett oldva végül:

[link]

De többen is állították, hogy ez nem az és nem ezt látták, így a megoldást nem fogadják el.


2009-ben Borsod megyében az egyik tóban a halászok különleges halakat láttak. A mélyben fényeket láttak amik közeledtek, majd a felszín közelében fénycsíkok tekeregtek. Olyanok voltak, mint az angolnák. 10 percig tartott a dolog, majd a halak elmerültek újra a mélyben. Többször nem bukkantak elő.


Ennyi az egész. Egyszerűen nincs több.


George Adamski

2014. máj. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

csak hallotam hogy látott valaki egy tollas theropod dinoszauruszhoz hasonlító lényt ezt nem tudom h pontosan hol látták mert én még nem hallotam erről a kriptiptidről csak amikor leveleztem egy felhasználóval kérdeztem tőle milyen kriptidek élnek magyarországon és idézem a válaszolót:


"mostanában levelezgettem valakivel, aki állítólag tollas theropod dinoszauruszra hasonlító lényt látott, de nem tudom, mennyire komoly a dolog."


azóta kíváncsi vagyok a magyarországi kriptid észlelésekre

arra lennék kíváncsi hogy ezen kívül is voltak e még

hasonló esetek hogy nem írtak róluk egyik oldalon se.

amugy köszi első válaszoló :D érdekes :D

2014. máj. 13. 20:04
 3/18 anonim ***** válasza:

Tudom miről beszélsz. Azt a madarat elnevezte Hundraconak. ( Hungarian Draco = magyar sárkány)

Ismertem a srácot. Kb 8-10 éves kisgyerek volt. Láta egy sasmadár körvonalat a napfényben, ami kicsit nagyobb volt az átlagosnál, de ő azt hitte Pteroszaurusz. Ennyi :D

Másik. hallott kintről egy dübörgést, ő meg azt hitte nem-e dínó mászkál a kertben.

Azt hittem leborulok a székről mikor beszéltem vele.

Úgyhogy, kb. ennyire komoly.:DD



George Adamski

2014. máj. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
nem az , ez egészen más
2014. máj. 13. 20:54
 5/18 A kérdező kommentje:

nem pteroszaurusz hanem egy theropoda és nem a hundraco gondolom mivel azt írta az a valaki h egy theropoda azok meg

inkább futottak mint repültek xd

2014. máj. 13. 20:55
 6/18 anonim ***** válasza:

hello

A Lacinál kevesen értenek hozzá jobban, a Hundraco szerintem is kitalált, nem hinném, hogy lenne valóság alapja, csak egy ember látta ő is kiskorában.

A Mátranováki Fanyűvőről kiderült, hogy egy idős ember lehetett, de ezt nem mindenki fogadja el magyarázatként. Én ezzel úgy vagyok, hogy hétfőn, szerdán, pénteken hiszek a Yeti-félékben, kedden, csütörtökön és szombaton nem hiszek bennük, vasárnap pedig pihenek.

Ezek a Borsod-megyei tavi halak érdekesnek tűnnek, valahogy lemaradtam erről, mert nem tudtam ezidáig az észlelésről. Tudod, hogy pontosan melyik tóról van szó? Mert egy méretesebb tóban egy ismeretlen zöld színű angolnafaj? Talán...aztán lehet nem is teljesen új faj csak nem tudták, hogy ott is él, vagy betelepítették a tóba. Mert zöld színű angolnák léteznek pl az Európai angolna, ezt betelepítették hazánkba és szeretnek nagy távokat úszni tehát maguktól is eljuthattak oda és zöldes színű!

2014. máj. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ott a Hany Istók.

Ha jól tudom ez egy ember akinek úszóhártyák voltak a kezén és a lábán, valami tóban lakott és halat evett.

A sztori már nagyon régi a tó és a kor mindenhol másképp szerepel, a nevezett keverék pedig nyilván rég halott.

2014. máj. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
erről is hallottam már. hasonlították már a Lake Worth-i szörnyhöz is...
2014. máj. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
49%

Nézzük csak...


A Mátranováki Fanyűvőről már esett szó. Valószínű, hogy legendáját az öreg mátranováki fafaragó ihlette. És valóban ez a leglogikusabb magyarázat...


Aztán a Dinobuster által katalogizált Hundraco, ami szerinte leginkább egy pterosaurusra hasonlít. Azonban elvileg nem csak ő látts. Én magam is beszéltem valakivel aki valami hasonlót írt le.

Állítása szerint látott egy különösen nagy madarat, enyhén hosszú nyakkal és gólya szerű csőrrel, a színe pedig sötétszürke, majdnem fekete volt. Na ebben még semmi különös nincs, lehetne egy sima gázlómadár is. De ekkor írta, hogy a szárnyai olyan különösek voltak, mintha nem lenne rajta tolla mert átvilágította a nap.

És a Hundraco lehetőségét is csak én hoztam fel. Tényleg úgy tűnt, hogy sose hallott ilyenről előtte, de lehet csak jól játszotta a hülyét.

És itt a kapcsolódó kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__termeszetfeletti-len..


Adamdski által említett halakról még én se hallottam, jobb lesz ha utánanézek.


Hany Istók meg már csak legenda. Elvileg a 18. században élt, szóval már rég meghalt.


Most sorolhatnék egy csomó kitalált kriptidet mint pl. a Badacsonyi Görényember, a Mecseki Lóember vagy az Érmelléki Kuglófember.... :D


Viszont van egy ezek közül aminek lehet valós alapja. Ez pedig a Loú!

Ugyanis maga az alap valós észleléseken alapul. Többen láttak hazánkban is (meg pl. Kárpátaljai észlelésről is hallottam) kutyaszerű lényeket, amik biztosan nem lehettek se kutyák, se farkasok. Jellemzője ennek a kriptidnek a vörös szem, a morgó hang, kutyaszerű testfelépítés. Mint sok ragadozó valószínűleg éjszaka aktív.

Az állítólagos "magyar chupacabra" esetek mögött is ez a kriptid állhat.

Amennyiben igazam van és bizonyítást nyer létezése, akkor az indíványozásomra mindenképp Loúnak nevezzék el. :D


Üdv, David Williams - ufológus, kriptozoológus, loúlógus...

2014. máj. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
xDloú
2014. máj. 15. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!