Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ti hisztek Isten létezésében?

Ti hisztek Isten létezésében?

Figyelt kérdés
Légyszives értelmes válaszokat
2013. jún. 20. 00:06
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
Ez a hülyeség a te agyadból pattant ki,vagy olyan tanitotta neked akinek még tanulnia kellett volna.
2013. jún. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim válasza:
Nem.
2013. jún. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

Csak azért válaszolok már,mert írtad: "Légyszives értelmes válaszokat". A hitedet nem építheted emberek nézetére. Az sok féle.És néha annyira ostoba,hogy már tartok tőle, a falat kaparom kínomban(Pl.: a papok is ezt,meg azt csinálják.Hát nem ostoba az ilyen...A bűnt ember követi el, akár koldus,akár király.)

Vélekednek a legcsekélyebb ismeret nélkül. Olyanok is vannak akik magát a Bibliát mesekönyvnek mondják,nem tudva,hogy az Isten üzenete az embernek,és évezredek tapasztalata,bölcsesége.

Ezen túlmenően rossz emberek is vannak. Nem Az Igazságot keresik,hírdetik,hanem saját vélt igazukat igyekszenek,másokkal elfogadtatni,mint igazságot.

A hit, a vallás nem csupán a nnyi,hogy Isten volt a Világ teremtője,hanem tanítás,segítségnyújtás,hogy miként viselje az ember,könnyítse élete rossz helyzeteit.

Én itt nem térhetek ki dolgokra,de tudom ajánlani szeretettel a Pax tv-ben Joyce Meyer 09-kor kezdődő 25 perces,tapasztalatban gazdag sdásait,vagy a neten: tv.joycemeyer.org adásait.

Hogy az emberek jelleme,tulajdonsága miként alakul,s lesz olyan amilyen,ha érdekel olvasd JAMES REDFIELD. A mennyei prófécia (magyar könyvklub) c. könyvet.

Ne gondolj semmit a címről,úgysem találod el.

Elég olvasmányos regény.

2013. jún. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim válasza:
0%
dehogy létezik!!Én már voltam felhők fölött repülővel és nem üldögélt ott egy szakállas öregember aki örökéletű és mindenkit lát 2 szemmel az egész világon.mért pont az az isten létezne amibe te hiszel?!(ha hiszel)pl úgy gondolod hogy a görög istenek biztos nem léteznek de honnan tudod hogy az az isten létezik akiben te hiszel?Szerintem nem majd ha lessz bizonyíték akkor hinni fogok.Bibliát meg pár füves írta aki unatkozott és ki akart találni valamit.és is tudok ilyen pl.: 15215 éve létezik efjfeh isten és ő teremtette a világot, na most kimondja hogy nemigaz??persze ha valami nemsikerül vagy szeretnél valamit akkor jó ha tudsz valakitől útmutatást, segítséget kérni de akkoris, ugyan?? isten?
2013. jún. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim válasza:
45%
kenyérteremtős, vízet borráváltoztatós emberke? [link]
2013. jún. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim válasza:

Igen, katolikus vagyok, de nem az "elvakult", nem lóg a nyakamban kereszt, nem olvasok szinte egyáltalán Bibliát, templomba már csak ritkán járok, de jó erkölcsi alapokat ad (tíz parancsolat). Kicsit jobban próbálom betartani, mint az átlagember pl. még sosem voltam részeg. Tudom általa, mi a helyes és mi nem. Régebben, mikor hittanos voltam, minden vasárnap mentem templomba, de már "nincs kedvem". Hm... valamiben hinni kell. Kell a támasz, meg ... hát, én nem hiszem el, hogy ez a komplex világ csakúgy magától lett és működik. Nem, az nem lehet.

Én ebbe belenőttem, a szüleim katolikusok, ezért nem volt "megtérés"em, de azért abban biztos vagyok, hogy kell lennie. Csak akkor már magam sem értem, miért nem foglalkozom többet pl. imádkozással, mert ugye akkor kerül az ember a mennybe... De az alapokat megszereztem és azok szilárdak pl. nem fogok ilyen kérdést kitenni, hogy : Terhes vagyok? - ugyanis 17 évesen még az igazira várok.

2013. jún. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
Ha van alapod,akkor építs rá.
2013. jún. 27. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:

Én hiszek. Sok csodás dolog van a Földön, amit nem lehet tudományosan magyarázni, pl csodás gyógyulsáok, a fatimai napcsoda, padre pio élete és csodatételei, II. János Pál közbenjárásával történő csodás gyógyulások, Mária jelenések (FATIMAI NAPCSODA).


Az igaz Isten nem olyan mint a világ dolgai, átlépi a mi fogalmaink szemléleti formáink határait. Ezt nevezi a teológia Isten transzcendenciájának. Isten mindenütt jelen van, azaz létmódja és jelenléte nem térbeli. Isten örökkévaló és változatlan, azaz fölötte áll az időnek (Ég és Föld elmúlnak, igéid el nem múlnak!) De Isten nemcsak transzcendens (egészen más), hanem immanens (egészen közeli) is, azaz számunkra felfoghatatlan módon "belülről" is intézi életünket.


A hívő ember bátran elfogadhatja a természettudománynak azt a tanítását, hogy az ember az élővilág fejlődéséből született meg. Ha Isten mindenható, miért ne teremthetett volna fejlődő világot.


Felmerül a kérdés: miért teremtett Isten? Azért, hogy legyenek szabad és értelmes lények. Nem azért, mert magányos volt, vagy tartozott volna azzal, hogy teremtsen. Másnak nem is tartozhatott, de maga sem lett gazdagabb, boldogabb azzal, hogy teremtett. Nem szorul rá a világra. Saját dicsőségére teremtett - vallja az Egyház. Nem azért, hogy dicsőségét növelje, hanem hogy feltárja és közölje.

2013. júl. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

"kenyérteremő,vizet borrá változtató emberke?"

NEM!!!!!

Háborgó tengert lenyugtató,szélvihart megnémító,betegeket meggyógyító,halottakat feltámasztó,saját halálából is feltámadó,bűneinket is elvevő,mindezekkel jelezve,hogy mindenek felett Úr,aki nem emberke,hanem Istenember.

2013. júl. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
Ha hiszed,ha nem,VAN
2013. júl. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!