Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Milyen anyagból vannak a...

Milyen anyagból vannak a szellemek?

Figyelt kérdés
Ha belegondolunk, mi emberek iszonyú szilárdak vagyunk... A szellemek azért képesek szilárd tárgyakon keresztül közlekedni, mert más a halmazállapotuk... Itt jön be a kérdés... Ha az embernek nincs lelke, csak tudata, ami a testéhez van kötve... Akkor valami, aminek nincs teste, hogyan bírhat önálló tudattal? Tehát a lélek, egy külön struktúra... Bármilyen elképzelésnek örülök :).

2013. márc. 19. 14:50
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
Hmm..Kéne egy rendszeresen projektáló fizikus, aki éjszakánként, mikor testen kívüli útra indul, méricskélne, kísérletezne kicsit.Talán akkor kiderülne valami..
2013. márc. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
vasbetonból
2013. márc. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:

Honnan tudod,hogy nem anyagi lények?

Megkérdezted már tőlük valaha is, hogy atomos anyagból épülnek-e fel vagy sem?(Tekintve, hogy egy nem létező dologgal kapcsolatos, megalapozatlan kijelentésbe kötöttem bele, talán nem is kéne választ várnom.)

2013. márc. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók! Megfogalmaztam egy tételt, ami nem biztos, hogy helyes, de azért vagyok itt, hogy ezt megvitassuk. Nagyon érdekes az egész... Azért gondolom, hogy fizikai jelenség, mert, akik szellemjelenséget élnek át, azok hidegről számolnak be... Bár a pszichológia szerint, a hőérzet is lehet pszichikus. Úgy hiszem, hogy a lélek egy különálló energiafajta (csak valahogyan meg kellett fogalmazni ide). Valami olyan, amit mi itt nem egészen tudunk értelmezni, mert nem találkozunk vele a mindennapokban. A test és a lélek is az emlékezet egy közege. De valami, ami nem fizikai, az hogy hathat a fizikai világra? Lásd tárgyak működésre bírása. Értem én, hogy "akarattal" - de ez is valamiféle erő, hiszen hatást fejt ki. Tehát valamilyen anyagból van. Lehet megint téves az okfejtésem.


Utóirat, nem voltam gépnél, korábban ezért nem válaszoltam.

2013. márc. 19. 18:40
 15/43 anonim ***** válasza:
64%
Érdekes a fejtegetésed.Valóban, ahogy mondod, vannak,akik arról számoltak be, hogy a szellemjelenséget hideg érzet kiséri, bár én egy esetben sem tapasztaltam ilyesmit, bár igaz annyira lekötött a látvány hogy talán ezt észre sem vettem?.Na meg állítólag viharos időben gyakrabban előfordulnak ilyenfajta jelenségek, ez ismét a fizikára utalhat.
2013. márc. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 Fátum Doktor válasza:

Annak, aki kérdezte: "A levegő áthalad a szilárd falon?Netán a víz átcsurog rajta?"


A levegő? A hő is öregem, télen ha nem fűtök, marhára kihűl, nyáron meg, meg lehet dögleni. Pedig elvileg szilárd fal.


Víz. Hacsak nem acélból van az a fal, akkor a víz átcsurog rajta. A házam fala rendszeresen felázik a salétromtól, pedig rohadt szilárd egy fal az! Vasbeton, meg minden. Múltkor a tető is beázott, pedig a plafon is szilárd, nem csak fagerenda, hanem plafon rendesen. De lehet, hogy csak beképzelem, mert ez áltudománynak tűnik!

Mert hát ez nem lehet... szilárd dolgon átmenjen valami más anyag... vezetőedény, phehh... az mi az??


Sőt, még van olyan is, hogy bezárok mindent tutira, de annyira, hogy se ki, se be, még kétszer is ráfordítom a kobrazárat, ami azért nem semmi, (meg elengedem a három rotit, biztos, ami biztos) és láss csodát, tudok mobil telefonálni, mert a rádióhullám bejön, nem értem, pedig SZILÁRD AZ A FAL!

2013. márc. 20. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Köszönöm az érvelést, kár, hogy nekem ez nem jutott eszembe, valahogyan mindig bonyolultabb utakat keresek. De eddig úgy tűnik, a fentiek alapján, hogy többségben vannak azok, akik a fizikai jelenség mellett voksolnak. Bár, azt sem hinném, hogy az egész "természetfeletti" olyan nagyon misztikus, csak a fizika nem ezen a vonalon indult el. A fizika jelen állása szerint megmagyarázhatatlanok ezek a jelenségek... Bár a lélek tudomány által való elismerése, valószínűsíthetően romba dönthetné az egész kapitalizmust, és emberi önzőséget... nem mellesleg pánikot is kelthetne...
2013. márc. 20. 09:58
 18/43 Fátum Doktor válasza:

Üdv!


Nézd, arra próbáltam rávilágítani, hogy míg egyesek szerint a szilárd dolgokon nem mehet át semmi (aki kérdezte, még azt is javasolta, hogy vissza az általánosba), de még a fizikával sincs tisztában. Csak nézz körül, milyenek az emberek. Eszeveszetten ragaszkodnak hozzá, hogy nincs semmi más, csak az anyag. Persze az, hogy mi az anyag, azt szinte senki nem tudja.


Az pedig, hogy a tudomány mit ismer, vagy fogad el, s mit tekint a "mai állása" szerint létezőnek, az humbug, semmi, nagyot mondó üres marhaság. A tudomány, mióta létezik és egyeduralkodó, azóta minden korszakában előjön a "mai állás" dogmával. Mindig az egyedülálló, de zseniális újítóknak, fantáziáló haladóknak köszönhető, hogy a tudomány nagy nehezen fejlődött. Ugyanis akkor, mikor megjelentek az újításaikkal, a tudomány nagyban szart rájuk, vagy éppen szemberöhögte őket. Mondjuk Semmelweis Ignác rosszabbul járt. De tényleg, nem kell összeesküvést kiáltani, de nagyon érdekes, hogy a végén dilisnek találták, bedugták egy elmegyógyba, aztán meg jó alaposan szétcsapták, mint a szart. Pedig csak annyit mondott, hogy ha már bomló, rohadó hullákban nyúlkálsz, utána lehet, hogy kezet kéne mosni. Attól, hogy ez, az orvostudomány kategória, nem számít. Tudomány, orvostudomány, édestestvérek.


Ismerek személyesen egy olyan vén szatyor biológiatanárt, aki még a szocializmusban tanult, és a tudományt tekinti istenének, eszerint is vélekedik... és amikor egyszer beszélgettünk, szóba kerültek a vízerek. Tudod mit mondott rá? Gúnyosan azt állította, hogy az misztikus marhaság. Nem is próbáltam megmondani neki, hogy ma már ismerik a vízereket, nincs benne semmi természetfölötti. Azért se. Hány ilyen begyepesedett vén hülye lehet még mindenhol, akik miatt rohadt nehezen halad a tudomány is?


Én tudománypárti vagyok, de valahogy sosem tudtam lenézni, kiröhögni azokat, akik elképzelhetőnek tartották a természetfeletti, vagy valami megmagyarázhatatlan dolog létezését. Ugyanis a tudomány fejlődik, és elnézve a történelmet, mindig rájön valamire, mindig fejlődik, de az adott korban mindent, amit akkor még nem tud megmagyarázni, marhaságnak, nem létezőnek tart. Szánalmas hozzáállás jelzem...

2013. márc. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 Fátum Doktor válasza:

Akartam volt így mondani: ha egyesek szerint a szilárd dolgokon nem mehet át semmi (aki kérdezte, még azt is javasolta, hogy vissza az általánosba), és még a fizikával sincsenek tisztában, akkor az elég gáz.


Egyébként nem konkrétan a kérdésedre válaszoltam, hanem az egyik hozzászóló válaszán akadtam fent meglehetősen.

2013. márc. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
Helló! Látom itt sokan értik a lényeget, akkor vegyük a Fizikát vegyük Albert Einstein Álltalános Relatívitás elméletét ahol van a téridő (a tér és az ídő egy egységet alkot vagyis térídőt) s benne lévő testek (a testek anyagból vannak ,sűrűsődnek , vagyis sűríthetőek), a testek mind vonzák egymást, ez gravitáció, nos de a gravitáció nem egy erő két test közőtt, hanem a testeket körülvevő térídő szővetének a görbülete a tárgyakat nem egy erő hanem a térídőben lévő mélyedések vonzák maguk felé. Stephen Hawking leírta hasonló képpen ezt az elméletet és hozzátette hogy a térídőben lévő anyag ha sűrűsődik akkor annak nő a tömege is és így e térídőszövete megfeszűl és lyúk is keletkezhet a térídőszövetén amelynek a közepe egy tisztán gravitácíóval jellemzett pont vagyis Szingularítás, ez egy lefolyó a térídőben itt az anyagok eltünhetnek a semmibe de ha megforditjuk az ídőairányát akkor az anyagok előistünhetnek a semmiből. Ez az elmélet a Világegyetem születéséről beszél erról szól hogy a világegyetem a semmiből bukkant elő egy szingularitás belsejéből. DE a Relatívitás leírja hogyan hat a gravitácíó a nagy testekre mint a csilalgok és bolygók de itt atomokról van szó és ezért kell bevezetni a Kvantummehanikát csak a baj hogy az Álltalános Relativítás és a Kvantum mehanika nem fér őssze mert az atomok és az elektronok nem a gravitáció rendezett szabájainak engedelmeskednek, mert az elektromok nem keringenek az atommag körül hanem a semmiből bukkannak fel és tünnek el , akár egynél tőbb helyen is jelen lehetnek. De van egy másik elmélet, az időutazás elmélete ahol tőbb ídősík van párhuzamosan... múltídősík ami már megtörtént események, jelenídősík ami most történik és mivel hogy a relatívitás elmélete leírja hogy a teret és az ídőt nagyon sűrített anyagokból lévő tárgy átlyúkasztja itt egy átjáró jőhet létre a tét sík között vagyis a jelenidő síkon lévő szingularitás segitségével átmehetünk a múltídő síkba, de onnan már vissza a jelenbe nem jőhetünk mert onnan a jővőbe jönnénk... Ezért kizárok minden olyan elméletet ahol egy kisértet ami anyagból van a múltból a jelenbe jőjjőn egy ilyen szingularitás segitségével. De van egy olyan elmélet is amely megszegi minden ez előtti elméletet, a féreglyúk. A féreglyúkak egy sűritett elektrómágneses energia töltés segitségével lyúk keletkezik a térídőben egy szingularitás keletkezik mindkét ídősíkon éz ezálltal ősszeköti azokat és úgyan ebben az ídőben a múltból a jelenbe és a jelenből a múltba lehet utazni. Ezt elfogadom hogy a egyes kisértetek szellemek magass elektrómágneses energiával rendelkezhetnek ezért az térídőn lyúkat tudnak létrehozni és kétsík között is egy féreglyúkat , ezek a két síkon egy úgynevezett spirituális kapút nyítnak amelyen minden magas energiával rendelkező kisértet átjőn a múltídősíkból 2 másodpercet vagy 2 órat vagy 2 évet esetleg 200 évet és majd vissza is tud menni úgyan oda ahonnan elíndúlt. Itt sem tárgyak sem szilárd anyagok nem léteznek , ez a lehetséges dolgok világa , ahol bármi megtörténhet és nincs akadály csak a tér!.
2013. márc. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!