Ha a NANSA-nak elhittük hogy sikeres űrprogramokat hozott létre, akkor ezt mért ne?
A kegyképen szemorvosi műszerekkel történő vizsgálattal megállapították, hogy Mária szemének retinája fény hatására – az emberi szemhez hasonlóan – kitágul és összehúzódik. A tudósok továbbá megállapították, hogy a szövet hőmérséklete, melyen a kegykép látható, állandóan 36,6 fok, mint egy egészéges ember testhőmérséklete.
Sztetoszkóppal is megvizsgálták a kegyképet, ekkor a tudósok Mária övénél 115 pulzus/perc mértek, mely egy magzat pulzusszámának felel meg.
A NASA mérnökei továbbá megállapították, hogy a festék, amellyel a kegykép készült, földön nem létezik és soha nem is létezett – írja a Tsn.ua internetes hírportál.
A 20. század elején a kegykép mellett valaki bombát robbantott, melynek eredményeképpen nagy sugarú körben minden elpusztult, a kegykép azonban egész és sértetlen maradt.
A tudosók érdekesnek találják, hogy Mária jobb karja világosabb, bal karja pedig sötétebb, ami szerintük a rasszok közötti egység fontosságát hivatott hangsúlyozni.
A Szent Szűz a feljegyzések szerint egy indiánnak, Juan Diegónak jelent meg 1531 telén a Tepeyac dombon, Mexikóvároshoz közel északra. A feljegyzések szerint egy aranyködbe burkolózó nő jelent meg, s arra szólította föl a férfit, hogy „menj a püspökhöz […] azt akarom, hogy templomot emeljenek e helyen!” Juan Diegónak nem hitt a püspök, s másnap a találkozás megismétlődött. Diego másodszor is elment a püspökhöz, aki ezúttal azt mondta, elhiszi, hogy a Szűzanya megjelent ott, ha hoz egy jelet. Diego ismét találkozott a Szűzanyával, aki felküldte a hegytetőre, ahol csodálatos módon az évszak ellenére nyíló rózsát talált. Juan Diego egyszerű köntösében gyűjtötte össze a rózsákat és elvitte azokat Zumarraga püspökhöz. A főpásztor térdre hullott az elé táruló látvány előtt: a bennszülött szegényes öltözete, tilmája (bő köpeny) a Szűzanya képmásává változott. A helyen épült meg a Miasszonyunk-székesegyház, ahol máig őrzik Diego tilmáját.
Aldofo Orozco kutató fizikus beszámolója szerint nincs természettudományos magyarázat a tilma megmaradására. 10 év alatt tönkremennek a hasonló szövetek a helyi sós-nedves levegőn. Például az 1789-ben készített másolat, amit az akkori legfejlettebb technológiával készítettek és védő üveg mögé helyeztek, teljesen kifakult 8 év alatt. Ezzel szemben az eredeti, védelem nélkül kihelyezett tilmát több mint száz év alatt se károsította az UV-sugárzás, a sós-nedves levegő és a közelében meggyújtott több tízezer gyertya.
Az eredeti kép zarándokok tömegeit vonzza: az ikont őrző bazilikát a világ leglátogatottabb zarándokhelyének tartják, 2004-es mexikóvárosi adatok szerint csak december 9. és december 12. között tízmillió zarándokot fogadott, egész évben pedig a húszmilliót is eléri az idelátogatók száma.
Csak egy kérdésem van: mi a fenéért foglalkoznának a NASA mérnökei festéktípusokkal? Egy hadosztály kutatólabor van a világon, akik ilyennel foglalkoznak, de neeem, természetesen ezt is a NASA csinálta... :D
Ez a jó ezekben a történetekben, hogy belerakod a NASA szót, és egy rakat tájékozatlan ember benyeli mint kacsa a nokedlit, dacára, hogy nettó marhaság :)
Megjegyzem, Munkácsy festményei se fakultak még ki, pedig azt se nyolc éve festették. Akkor most ő is földönkívüli festéket használt? :)
Szerintem még inkább bekajálnák a hírt az emberek, ha valami más hangzatos nevű kutató csoport vizsgálta volna a festményt, de a NASA tagadna. Ha tagadják, akkor biztos csakis igaz lehet, mert el akarják titkolni.
Fogalmazd át a hírt, úgy sokkal hihetőbb, és a sok hülye bedől.
Amúgy meg tényleg, egy űrkutató szervezetnek, mi köze van egy régi szent képhez?
Talán van köze az idegenekhez, talán nincs.
Talán igaz a sztori, talán nem.
Köszönöm a véleményeteket!
Jó, ezt most elolvastam, de ha ez tényleg tudósok által vizsgált, nyilvános információ, valami forrást tudnál mutatni? Nem hitetlenkedek, csak megnézném a nasa oldalán az összehasonlító fényképet a pupilla tágulásáról például.
De akkor ökörséget, hogy a képnek pulzusa és hőmérséklete van... Már a pulzusnak lenne látható jele, tehát a kép lüktetne. Az pedig akkora csoda lenne, hogy nem hiszem, hogy biztos gyik-es forrásból értesülne róla a világ... Igazából egy ilyen az egész világnézetünket átformálná.
Az is hatalmas marhaság, hogy a festék nem létezik és soha nem is létezett... Tudományosan ilyet nem mond egy kutatócsoport sem, mert banális, nesze semmi, fogd meg jól kijelentés. Mi nem azonosítható? Az anyaga, az elemei, az összetétele, vagy mi? Ha új elemet találtak volna egy képen, az akkora tudományos áttörés lenne, hogy ezen dolgozna a fél nasa, és nem csak mellékesen jegyeznék meg egy cikkben.
Akkora luftokat lőnek egy ilyen tipikusan áltudományos cikkben, hogy az nevetséges.
Én teljes mértékben megértem, a kétségeket,
hiszen én is kételkedem. A fanatizmus nem érdekel..!
Mindenkinek szíve joga, hogy (miben akar hinni.)
A cikkről olvashatsz a googl-be..bár nem hinném hogy ez
a "rejtély" fogja megvilágítani az e-fajta kérdéses válaszokat. Ez is (csak) egyike a minket körül vett,
megmagyarázatlan jelenségnek.
Ha ebből a számtalan rejtélyből, egy mutat többet,
egy félreértelmezéstől, akkor nem tudunk elbújni,
a Szkepticizmus bástyái mögé.
Veronika megint nehezet evett vacsorára, s megint önti a marhaságait.
A sík felületen milyen orvosi műszerekkel lehet vizsgálni bármit is. Kérlek, nevezz meg legalább egy olyan műszert, amelyek szemészek vizsgálatra használnak, írd le az elvét, használatának célját, módszertanát!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!