Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Loch Nessi szörny? Létezik-e...

Loch Nessi szörny? Létezik-e vagy sem, szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én nem hittem benne, viszont nagyon durva képeket lehet látni a neten! Persze nem a photoshopposokra gondolok, hanem azokra, amiken tényleg látszik, hogy eredeti. Már ha egyáltalán azok eredetiek-e. Szerintetek? Mi lehet rá a magyarázat?

Ha photoshop az összes, akkor miért csinálták? És hogy lehet az, hogy többen is hasonlóra csinálták? Vagy mi lehet a természetes, racionális magyarázata?

És ha mégis létezik, akkor hogyhogy nem bukkan már fel és hogyhogy csak messziről, és olyan ritkán lehetett látni?

Mindenféle vélemény érdekel!

Lécci normális válaszokat adjatok!

Előre is köszi!



2012. szept. 30. 19:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Valahol már az oktatás szerves része: [link]
2012. szept. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 SSJGoku ***** válasza:
Szerintem nem létezik mert már elég öreg lenne
2012. szept. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%

Már bebizonyították, hogy csak legende:

"Az erdei fenyők jóval több gyantát termelnek, mint a többi fenyőfajta. Amikor egy erdeifenyő elpusztul és beleesik a tóba, lemerül a tó fenékre és elkezdi kiereszteni a gyantáját. A gyanta az elpusztult fatörzs oldalán marad odaragadva, és a bomló fában keletkező gázokat nem engedi eltávozni. Az így csapdába esett gáz hólyagokat képez a fa törzsén. Ahogy a hólyagok egyre nagyobbak lesznek, felhajtóerejük elég lesz ahhoz, hogy a fatörzset a felszín felé emeljék. A víz nyomása a tó fenekén nagyobb, mint a felszín közelében, így a hólyagokra ható nyomás is folyamatosan csökken, ahogy a fatörzs a felfelé halad. Mivel a gázok térfogata a nyomás csökkentésének hatására megnövekszik, a hólyagok is megnövekednek. Minél nagyobbra nőnek a hólyagok, annál nagyobb az általuk kifejtett emelő hatás, ezért a fa egyre gyorsabban emelkedik felfelé. Végül a hólyagok szétrobbannak, a fatörzs pedig gyorsan visszasüllyed a tó fenekére. Időnként ez a jelenség egy-egy fatörzset akár a tó felszínéig is felemelhet, így a tóból kiemelkedő, majd gyorsan visszabukó, furcsára felfúvodott fatörzseket nézik az emberek szörnyfejeknek."

2012. szept. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anthonyahopkins válasza:
60%
Attól függ, mennyit iszom. De most nem ittam, így állítom, nem létezik. :-) (csak annyira, mint a télapó vagy a húsvéti nyuszi).. legenda.
2012. szept. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

#3-as, ezt már én is olvastam (azért köszi, hogy leírtad), de ez is egy állítás. Szóval van, aki ezt is cáfolja, de nem tudom.... számomra is ez tűnne a leghihetőbbnek. :) Viszont ebben nem értek valamit. Akkor nem kellett volna ennek azóta megismétlődnie? Gondolom azóta már csak pusztult el olyan fa. És azt a fát- ha csak egy-egy pillanatra is bukik fel- nem lehetséges, hogy a víz a part közelébe sodorja.... akkor miért nem "kötött" ott ki soha? És mostanában már miért nincs?

Csak ezeket nem értem ebben a tudományos magyarázatban. :)

2012. szept. 30. 19:40
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
Én meg a hívők válaszában azt nem értem, hogy miért tesznek fel egy ilyen kérdést, amire jön egy tudományos válasz ami mindent elmagyaráz és mégis mindig az van, hogy a kérdező sosem hiszi el, mert csak létezik mivel "ott van a képeken". Kedves Kérdező, a Loch Nessi szörny csak egy helyi legenda, amit 100-150 éve találtak ki, hogy jöjjenek a túristák és dőljön a pénz. Ez már durva, mi?
2012. szept. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Azért engem baromira érdekel, hogy te, mint hozzá nem értő ember, hogyan állapítod meg egy professzionális képszerkesztésről, hogy igazi, vagy sem...


A "szerintem igazi" nem éppen nyomós érv :D

2012. szept. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Dalek Traak ***** válasza:
31%
Létezik. Tegnap is láttam.
2012. szept. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Dalek Traak:

miközben követted a Dokit?

2012. szept. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Shai-Hulud ***** válasza:
61%

Bizony, én is megijedtem, mikor a nagy medencében megláttam!

De aztán megnyugodtam, csak anyósom jött fel levegőért úszás közben...

2012. szept. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!