Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A turul valójában egy griff...

A turul valójában egy griff lett lenne?

Figyelt kérdés

Szerintetek van kapcsolat a magyar turl és az egyiptomi szfinx között? Ugye mind2 lény félig madár, félig oroszlán.

Ugyanakkor néha a turult a tűzzel, a Nappal is összekapcsolják, esetleg lenne köze a főnixhez is?

A griffek és a szfinx is őrző szerepet tölt be a mítoszokban, de akkor a turul miért nem vigyázott ránk? Lehet az Árpád-ház kihalása miatt hagyott el minket?


Ti hisztek ilyesféle mítoszokban?

Én hiszem, hogy régen az emberek egy sokkal "varázslatosabb" világban éltek, de valamiért ez a mágia kiapadt.

Itt lehet olvasgatni a turolról:

[link]


2012. szept. 25. 13:32
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
* most néztem újra, sziklamedve, hát rossz a memóriám, mindegy, medve az medve :)
2012. szept. 25. 22:47
 12/27 A kérdező kommentje:
Egyébként látom a hibákat, csak mivel gyorsan gépelek és utána nem olvasom vissza, már nem tudom kijavítani. :D
2012. szept. 25. 22:52
 13/27 anonim ***** válasza:

hmm ennek még nem is néztem utána akkor valójában a yeti egy hatalmas medvének kéne lennie lehet benne valami

és csak az ominózus videó miatt hiszik azt az emberek a yetiről hogy ember szabású ?

http://www.youtube.com/watch?v=UA3IOTBCgls


ami pontosabban bigfoot ami nem ugyan az mint a yeti de szerintem ettől terjedtek el az ilyesféle lények létezése

2012. szept. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
jah még a sfinxhez meg griffhez, hogy szerintem az inkább egy oylan ábrázolás forma hogy a jellemet is ábrázolni akarták tehát például egy őrzőnek bátornak kell lennie mint egy oroszlánnak
2012. szept. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
A yeti ezen tényleg túl emberi, gyanúsan emberi. :) De persze, mivel még senki sem látta, így a videó hatására könnyen megragad ez az "ábrázolásmód". :D
2012. szept. 25. 23:12
 16/27 anonim ***** válasza:
farkas emberekre eszembe jutott még 1 magyarázat csak nem találtam meg mi a neve a betegségnek, de ez tényleg létező betegség mikor az embereken elterjed a szőr teljesen homlokán is mivel ez genetikai dolog ez lehet korábban is létezett sőt biztos és mivel gondolom régi időkbe nem tudták magyarázni kiközösítették őket és farkas embereknek nevezték
2012. szept. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Most vagy a porfíriára gondolsz vagy a "farkasember-szindrómára".

1.Ugye érzékeny bőr, elsorvadt íny, kicsit vámpírszerű.

2. irreálisan dús testszőrzet, ott is, ahol nem kellene.



De szerintem ezeket a dolgokat régen is meg tudták különböztetni. De passz.

2012. szept. 26. 00:10
 18/27 anonim ***** válasza:

megmondom őszintén nem tudom nem néztem utána csak valamikor tvbe hallottam tán discoverynde


Még 1 ami eszembe jutott pl.: a küklopszok mint mitikus lények azok lényegébe léteztek/léteznek mert az elefánt koponyára hitték h egyszemű óriás

[link]

2012. szept. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Igen, ezt hallottam, van egy ilyen könyv, hogy Az ókor régégszei, ott az író elég sok csontot, maradványt azonosít mitikus lényekkel. A griffet, a fejét :D például a protoceratops koponyájában látja. :D

[link]

2012. szept. 26. 00:24
 20/27 A kérdező kommentje:
*régészei
2012. szept. 26. 00:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!