Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A turul valójában egy griff...

A turul valójában egy griff lett lenne?

Figyelt kérdés

Szerintetek van kapcsolat a magyar turl és az egyiptomi szfinx között? Ugye mind2 lény félig madár, félig oroszlán.

Ugyanakkor néha a turult a tűzzel, a Nappal is összekapcsolják, esetleg lenne köze a főnixhez is?

A griffek és a szfinx is őrző szerepet tölt be a mítoszokban, de akkor a turul miért nem vigyázott ránk? Lehet az Árpád-ház kihalása miatt hagyott el minket?


Ti hisztek ilyesféle mítoszokban?

Én hiszem, hogy régen az emberek egy sokkal "varázslatosabb" világban éltek, de valamiért ez a mágia kiapadt.

Itt lehet olvasgatni a turolról:

[link]


2012. szept. 25. 13:32
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
2012. szept. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de 1.ezt már rég láttam, 2. nem kapok választ a kérdéseimre, itt is csak feltételezéseket ír.


Most önálló gondolatokra lennék kiváncsi, nem arra, amit lenyomnak a torkodon egyes helyeken.

2012. szept. 25. 13:46
 3/27 anonim ***** válasza:

Azért linkeltem, mert csak találgatások vannak, nem tudjuk biztosan. Ha már olvastad, akkor sztornó.

:)

A találgatásból viszont kimaradnék.

2012. szept. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Hát.....nem is tudom..

Végül is némely lényben én is ,,hiszek" (ez azér van idézõ jelben mert némely lény létezhet,de nem abban a formában mint a mítossokban).De szerintem ilyen sas-oroszlán keverék állat nem létezhet.De pl:vérfarkas:nem eggy beszámoló van róla......viszont(!)...kétlem sõt biológialag lehetetlen hogy eggy farkasnak úgy alakuljon a gerince stb hogy kétlâbon tudjon élni mint eggy ember.De és itt jön a lényeg,lehet eggy olyan farkas fajta ami hihetelenül nagyra nõtt meg,csak éppen még nem fedeztük fel.És akik lâtták azok a sztorit olyan szinten kiszinezik hogy az a történet már nem normális bizonyíték ahoz hogy a történet eggy új faj létezését bizonyítsa.......de szerintem ha az ilyen embereket be vágnák eggy hazugság vizsgálóba akkor arra pozitív lenne a jelzés ha azt kérdik hogy igaz e a sztori,viszont ha azt kérdeznék hogy látott e valami szokatlant,ismeretlen fajhoz tartozó állatot akkor az negatív lenne (a pozitív az azt jelenti hogy hazudik,ha nem azt jelenti akkor kérlek titeket hogy javítsatok ki)

Szóval lehet hogy eggyes lények léteznek

2012. szept. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Nagytestű farkasok léteztek a jégkorszak idején.

Angolul dire wolf, ma - Trónok harcának köszönhetően magyarul rémfarkas.


[link]

2012. szept. 25. 18:53
 6/27 anonim ***** válasza:
Hátja,de már kihalt...........de mondjuk azért kicsit furcsa hogy nézd meg az elterjedettségi térképét.....kicsit összefüggõ azzal a térképpel ahol a legtöbb ,,rémfarkas" jelentés van számontartva..
2012. szept. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

jééévolt magyar is :D [link]


tényleg szoktak látni nagytestű kutyaféléket, meg miegymást arra

2012. szept. 25. 20:12
 8/27 anonim ***** válasza:

véleményem szerint a turul egy kihalt madár fajta, vagy egy ma is élő madár fajta kicsit kiegészítve fantáziával, főnixszel nem említhető szerintem egy lapon a szfinx meg tudtommal emberfejű oroszlán a félig oroszlánfélig sas az a griff.


Én kicsit földhöz ragadtabb vagyok ezt kifejtettem már egy sárkányos kérdésnél is, hogy biztos voltak akkor nagyobb méretű hüllők, de tűzokádó 6 végtagú(4 láb + 2 szárny) biztos nem, ugyanakkor a lovagok mégse mondhatták azt h ledöfött egy derékig érő kígyót így lett belőle hatalmas sárkány. Ma is némely dolog így működik, hogy ha valamit nem ismerünk esetleg félelmetes akkor a félelem miatt képesek vagyunk felnagyítani. Erre példa a személyes kedvencem egy magyar kriptid a mátranováki fanyüvő legtöbb leírás szerint 2méter magas fehér szőrű ember szerű lény aminek járása meglehetősen hasonlít a majmokéra és leírtak szerint azt szűrtem le h csimpánz szerű üvöltése van. de ha lekicsinyítjük 1,20 magasra hihetőbb egy ismeretlen Kárpátok béli hegyi majom nem ?:)


Másik verzió, amit ti hoztatok fel, hogy adott esetbe hatalmas farkasokat láthattak szerintem egyes érintetlen területeken lehetnek hatalmas állatok, ahol ők a csúcsragadozók pl.: Szibériában is lehetnek hatalmas medvék farkasok szerintem.

2012. szept. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Emberek nyugodtan láthattak nagy farkasokat, mert ie 10 ezer éve haltak ki, akkor meg már bőven mászkálotak arra emberek, ugye az indiánok ősei.


A griffet nem én találtam ki, a linkben Kiszely István antropológus írja, aki élete folyamán sokat foglalkozott a magyarság eredetével.

De igen, ha azt vesszük, a szfinxnek elivelg tényleg emberi arca lenne. Csak azért kapcsolatam össze, mert közös az oroszlán test és az "őrző" szerep.

Ugyanakkor a görög drámában, a szfinxnek szárnyakat is adnak, madár szárnyakat, pont úgy, mint egy griffnek:

[link]


Ha pedig azt vesszük, hogy a griffnek sas/sólyom feje van ---> Hórsuz, szintén utalás Egyiptomra, na sz►2val kicsit érdekes.


Itt pedig egy griff, a régi keleti birodalomból, a kapuőrző

[link]

Szintén emberi fejjel, akár a szfinx.

[link]

Ezek mind griffek, emberi arcokkal ellátva.


Tehát annyira nem egyértelmű ez. Szerintem ezeket csak a modern fantasy játékok választották ennyire szét, meg ugye a fantasy irodalom. Ezért már eleve így rögzül.

2012. szept. 25. 22:40
 10/27 A kérdező kommentje:

Most egy kérdés hatására megnéztem pl. hogy a yeti eredeti jeletnése hegyi medve lenne. De akkor nem is biztos, hogy emberszabásúról lenne szó? :)

Mert a medvék fel tudnak állni két lábra. Az pedig tűnhet úgy, mintha egy majom lenne.

2012. szept. 25. 22:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!