Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Üdv! Ismertek kísértettörténet...

Gerzson77 kérdése:

Üdv! Ismertek kísértettörténeteket, esetleg rejtélyes történéseket Veszprémmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Érdekelnek a nagyobb városok kísértettörténetei, rejtélyei, megtörtént, vagy valósnak vélt esetek (google találatai nem igazán meggyőzőek). Előre is köszönöm a válaszokat!

2012. márc. 19. 21:59
 1/6 Peti86 válasza:
100%

Lehet rajta nevetni, vagy nem komolyan venni, de amit most válaszolok neked az valójában megtörtént. 2006-ban az elsők között költöztem be a Hotel Magiszter (Veszprém) frissen átadott kollégiumába 3 ismerősömmel a 3. emeleti sárga folyosóra. Az első 1 hónap „ eseménytelenül” zajlott. A második hónap eleje felé kezdtek megtörténni a dolgok amik mind a négyünk életét megváltoztatták. A szobatársam egyszer csak arra lett figyelmes, hogy bizonyos dolgai nem ott vannak ahová ő tette őket. Mi hárman ezen csak nevettünk, hogy milyen feledékeny. Aztán a dolgainak a polcról való leeséséről regélt nekünk. Mi ennek se tulajdonítottunk nagy jelentőséget sajnos. Egyszer csak kimondta hogy szellemre gyanakszik. Kezdtük azt hinni hogy szórakozik velünk. Ám ezután mi is bizonyos jelenségek tanúi lettünk. Először az áramingadozás jött, főleg a fürdőszobában, majd széttépett papírokat találtunk szétszórva először a fürdőben majd mind a két szobában. Nem tudtuk mit gondoljunk. Szórakozik valaki? Vagy ez valami teljesen más? Viccnek már enyhén durva lenne…

A választ hamarosan megkaptuk, mikor szobatársam dolgai a szemünk láttára kezdtek le hullani a polcokról. Nagyon megijedtünk. A kollégiumi irodától az áthelyezésünket kértük, amit ők természetesen visszautasítottak, hiszem semmi indokunk nincs másik szobába kerülni (Szellem teóriánkat persze nem mondtuk nekik, hisz hülyének néztek volna). Tehát maradtunk a szobába (Időben már a 2. félévben jártunk, szobatársam jajveszékelését az első hónapokban nem vettük komolyan). Ezután 2-3 hét nyugisabb időszak jött (Ekkor ismét szobatársamra gyanakodtam magamban, hogy ő csinálta az egészet).

Utólag belátom hogy hatalmasat tévedtem. Hamar eltelt ez a kis időszak amíg normális életet éltünk. Sokszor keltünk arra, hogy nyitva az ajtónk, pedig tisztán emlékszem hogy kulccsal zártam be lefekvés előtt. Számítógépem hangfala olykor-olykor furcsa hangot adott, egyre gyakrabban estek le „csak úgy” a dolgaink. Lépéseket véltünk hallani a szobánkban éjszaka mikor mind a 2-en feküdtünk az ágyban. Nagyon féltünk, de mivel albérletre pénz nem volt, az egyetemet pedig mindenki teljesíteni akarta maradnunk kellett. Az i-re a pontot az tette fel mikor arra keltem hogy szobatársam ordít. A hátán egy vörös kéznyom jelent meg. Ő azt mondta, égető érzésre ébredt. Az égési nyom 3-4 órán belül eltűnt róla! Ezután a másik szobából ketten albérletbe költöztek. Mi a következő héten kiiratkoztunk az egyetemről és otthagytuk a várost is. Persze sokat gondolkodtam rajta mi lehetett ez tulajdonképpen, mitől? Nyomozásom sikertelen volt. A dolgok amik megtörténtek velünk kopogó szellemre utalnak. Egy dolgot találtam még: Elvileg a kollégium építésekor egy balesetben meghalt egy vízvezeték szerelő valahol a sárga folyosók egyikén. Hogy pont a harmadikon? Nem tudtam kideríteni.

2012. márc. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ő jó ha az nem Veszprémmel hanem Pest megyével kapcsolatos?
2012. márc. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
váá ez durva
2012. márc. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen ismerek. Sajnos a temetőket nap, mint nap vannak kisértettek, de ezek a kisértettek inkább a holtakra veszélyesek. Sajnos ezek a lények tönkre teszik a sírokat, vagy a mozdítható értékes tárgyakat ellopják. Hallottak napján érdekes módon eltűnnek mécsesek és koszorúk.

Szerintem manapság ez a kísértet história, mert senki sem észlel semmit belőle.

2012. márc. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
32%
Figyu elsõ! Nem olvastam végig , de ez a sztorii.. Hmm.. Biztosn megtörtént, de tuti hogy valaki szórakozott veletek!! 100% Még az általánosban történt, hogy az öltözõben ahol tesire öltöztünk, és amikor visszajöttünk tesirõl, akkor levoltak söpörve a cuccok! És tuti, hogy az évfolyamtársaim voltak!! Manapság olyan dolgok vannak, hogy tuti valaki ismerõseid szórakoztak veled!
2012. márc. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Peti86,

amit itt leírtál, az mind kivitelezhető. lehet, valami tényleg morbid és jól kidolgozott szivatásban volt részetek.

persze az is lehet, hogy szellem volt, vagy hogy csak kitaláltad az egészet :) mindenesetre jó történet.

2012. ápr. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!