Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Az ezosok miért hisznek olyan...

Az ezosok miért hisznek olyan dolgokban ami nincs?

Figyelt kérdés

Bebeszélik hogy létezik mindenféle kakamanó,szellem,varázsló,jós,kámeháme stb.

És még csak nem is kisgyerekek:S

Mégis egyik se tud rá bizonyítékot adni. Aki meg szellemet lát lehet hogy hallucinál vagy valami gond van az agyával. Nem Harry Potterekhez kéne fordulni nekik hanem pszichiáterhez.


2011. jún. 22. 16:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%

Isten biztos mosolyogna azon, amit az emberek gyakran elhisznek...

Ez igaz, de...


Érdekes, hogy ezekben a butaságokban sokkal többen hisznek, mint például igazán Istenben...

Miért van ez?


Az is köztudott, hogy ebből sokan nagyon jól megélnek. Ha valaki valóban segíteni szeretne másoknak, akkor azt csak pénzért teszi? Ez akkor a lepel, amit most lerántottunk?

Nos, hát legtöbbször ennyire igazak ezek az ezoterikus históriák.

Nem mondom, hogy minden hazugság, de nagy része csak csalás és a pénzszerzésről szól sajnos.

Az amikor valakiből például úgy lesz táltos, hogy elmegy és megtanulja, hát hagy nevessek már ezen...


Valaki vagy így születik, tehetséggel vagy nem. Ezt nem lehet megtanulni iskolákban. Ezen miért nem gondolkozik el senki? Ha nem is fedezi fel minden tudását, de legalább néhányra kisgyermekkortól emlékeznie kéne... Nem?


Itt mindig olyanok osztják az észt, aki számomra teljesen hiteltelenek... És ha mások gondolkodnának egy kicsit, akkor nekik is azok lennének...

Valaki teremtő gondolatokról tanít, ír könyvekben, vagy éppen probléma gyártásról vagy megoldás keresésről tanít, de semmi referenciával nem rendelkezik.


Én azt gondolom, ha valaki teremtő gondolatokról akar tanítani, akkor legalább egy autót teremtsen már a szemem előtt és akkor elhiszem, hogy egy ember is tud Istenen kívül teremteni, de addig semmiképpen sem.

És miért tanít valaki 20 évesen gondolkodás-elméletet, ha ő saját életével sem is tudja bizonyítani hogy ő ezzel ezt és ezt érte el?

Pl. ő volt a legjobb a cégnél éveken keresztül, vagy ő lett a leggazdagabb tisztességes úton, stb-stb.


Sajnos ezek a dolgok nagyon alkalmasak arra, hogy eltereljék a valódi hitről a figyelmet, hogy a teremtőben Istenben higgyen valaki.

Ezek az ezoterikusok sokszor csak hitvány csodarombolók, éppen úgy, mint a RACIONALISTA "szakemberek" is, akik majom módra jól megtanulták az agymosási leckét, hogy mindent be kell tudni bizonyítani...

A hit, Isten és a csodák az egy racionálisan megmagyarázhatatlan, de létező dolgok. A szerelem, szeretet, telepátia, isteni gondviselés, őrangyali segítség és kommunikáció, földönkívüliek is mind ilyenek.


Aki mindenre bizonyítékokat akar, annak nincs szíve, lelke (LÉNYE), ami jelezné, hogy az élet legszebb dolgai a szívünkből és Istenből fakadnak, amit nem lehet bebizonyítani, de akinek van lelke és szíve az ezek létezését mégis megrendíthetetlenül érzi.


Sajnálom azokat a szegényeket, akik ezeket nem érezhetik...


Aki pedig csak a "tudományos" magyarázatokban (bizonyítékokban) hisz, az kizárja magát az élet összes csodájából. A tudomány a legnagyobb hit és csodaromboló.

Aki a tudományban hisz, az Istenben nem hihet.

2011. jún. 23. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Az az ő dolguk, hogy miben hisznek.

Te ne higgy benne, ha nem akarsz, és kész.

Egyébként meg szerintem szűklátókörűségre vall az, ha valaki azt hiszi, hogy a világ csak annyi, amit lát, hall, tapint.

Sokkal több minden van "égen és földön", mint hinnénk.

Én sem hiszek szinte semmiben, ami az ezotéria témakörben van, tehát nem vagyok meggyőződve róla, hogy ezek a dolgok így vannak, de nem zárom ki, hogy lehetséges.

Miért ne lenne az?

Egyedül a hatodik érzéket tapasztaltam, hogy működik.

Van egy barátom, neki megszólalnia sem kell, tudom, hogy mit gondol, azt is, hogy mi van vele, akkor is, ha nem találkozunk.

Ő is így van.

Szinte tudjuk, hogy mit érez, mit gondol a másik.

Erre sincs magyarázat, de én tapasztaltam, és ez tény.

Valamiért vele ez működik.

Most akkor mind a ketten elmebetegek vagyunk?

24/L

2011. jún. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Abból fakadsz te, istenből...
2011. jún. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
De tudnak rá bizonyítékot adni, csak ti azt nem hiszitek el! - -"
2011. jún. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Mert szerintünk van.
2011. jún. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy félreérthető voltam, de nem azt írtam, hogy nincsenek csodák és az embernek nem lehetnek különleges képességei.


Én azt mondtam, hogy vannak különleges képességek és csodák is, de legtöbb esetben nem azok foglalkoznak ezzel, akik valóban Isten adta tehetséggel rendelkeznek.


Ma például mindenki lehet gyógyító! Megtanítják egy tanfolyamon. És ezt komolyan elhiszi szinte mindenki, hogy meg lehet tanulni a gyógyítást?


Jó hogy nem mindenki Jézus már itt a Földön...?


És ezek szerint mindenki egyforma és senki nem különbözik másoktól?

Szerintem valaki ebben jobb, valaki meg abban. De a földön nem csak kék szemű és szőke hajó emberek vannak... Vagy tévedek?

2011. jún. 25. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Szellemek meg stb ugyanmar...bizonyitekot tudtok adni mint paranormal activytis bemagyarazott hulyeseg hat olyat nem kerek meg az angyalokra visszterve sok kultura megemliti oket valaki azt irta meg sok kultura sok kulonmbozo istent is megemlit!akkor ok is igaziak ?
2011. jún. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a te kis hülye agyacskáddal van a probléma öcskös.Ha neked ez fáj akkor kösd be és elmúlik.Ha nem hiszel semmiben akkor ne olvass ilyeneket hanem menj matyizz egyet és lehet jobb lesz.Attól hogy te nem hiszel a szellemben nem kell a másikat hülyének nézni.Inkább nézz tükörbe ember....veled van a legnagyobb gond. lődd már le magad előtte meg áss egy gödröt!!!és inkább magaddal foglalkozz te hülye búza gyerek.
2011. júl. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nem a hittel van a baj, hanem a kész tényként közléssel. Ha azt mondja egy-két elborult elme, hogy hisz a szellemekben, ufókban, asztrológiában, akkor az az ő dolga. De ha valaki azt mondja, hogy ezek Tények, és az ellenérvekről nem hajlandó tudomást venni, akkor az tényleg a hülyék csoportját gazdagítja.

És ha ráadásul tukmálja is...ÁÁÁÁh

Barátnőm nővére egy évig nem volt hajlandó velem szóba állni, Csak Mert novemberben születtem, és így Skorpió vagyok, ami a "legundorítóbb jegy".

Meg hogy ő tudja, hogy a virágpor-allergia az tulajdonképpen pszichés betegség. Mivel a pollen a hím ivari sejt, ezért a betegség tulajdonképpen csak a férfiasságukban kételkedő férfiakat kínozza pszichés úton.

Szóval különböztessük meg az enyhén bolondokat a sík hülyéktől.

2011. júl. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"De tudnak rá bizonyítékot adni, csak ti azt nem hiszitek el! - -""


Mégis milyet? Hogy volt a Discovery-n egy videó, amin szellem lebeg a házban? Könyörgöm, csinálnak természetfeletti lényekkel filmeket, más nem tud ilyet legyártani? Én is majd lefotózom egy homályos foltot és azt mondom, az Gróf Mucsaröcsögi szelleme!

2011. júl. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!