Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Hogy lettek az első vámpírok?

Hogy lettek az első vámpírok?

Figyelt kérdés
Tudom nincsnek, nem léteznek. De a fimekben mégis szerepelnek és azért az soha nem derül ki hogy honnan lettek.
2011. jún. 8. 19:44
1 2 3
 21/27 anonim válasza:

Istenem, sok barom egy helyen( tisztelet a kivételnek)

1. Normálisan olvassátok el a kérdést, ne csak a vastagbetűs részt!

2. Tudom egyeseknek meghaladja az értelmi szintjét, de értelmezzétek is a kérdést.


Írta,hogy NEM hisz bennük. "Tudom nincsnek, nem léteznek."


Gondolom nem a Betegségre volt kíváncsi elmebajnokok, hanem a mítoszára. Ne legyetek már ilyen okoskodók és/vagy értelmetlenek.


Na és akkor a Kérdésre válaszolva:

Igazság szerint 3 variációt tudok és mind a kettő sokkal régebbire nyúlik mint a vámpírnak hitt vajda( Dracula alias Vlad Tepes)


Variáció 1:

Káin & Ábel története. Káin megöli a testvérét Ábelt és ezért isten elátkozza Káint. Az átok a vámpírlét lett.

Azt is hallottam,pontosabban olvastam, hogy Káinból Vámpír lett Ábelből pedig szellem.(Káinnak lelke nem volt, mivel megölte testvérét. Ábelnek pedig teste mivel azt úgymond megölték.)


Variáció 2.:

Az első nő a földön Lilith volt ö volt Ádám felesége, ám Lilith és Ádám össze "kaptak" és Lilith ismerte isten különleges nevét és kiejtette ,majd el ment. Isten 3 angyalt küldött Lilith után,hogy vissza hozzák,(Ha nem tér vissza akkor minden egyes nap amíg Istentől távol van 100 gyerek hal meg.) de nem jártak sikerrel, egyesek szerint ö lett a "csecsemő evő" mások szerint meg vámpír lett belőle.


Variáció 3. :

Isten megátkozta Káint (Ezért átkozott leszel, bujdosni fogsz a földön, amely megnyitotta száját, hogy beigya kezedből testvéred vérét.Ha műveled a földet, nem ad neked termést. Hontalan és bujdosó leszel a földön." Kain így szólt az Úrhoz: "Túl nagy a büntetésem ahhoz, hogy el tudjam viselni.Lám, ma elűztél a föld színéről és el kell rejtőznöm előled, hontalan és bujdosó leszek a földön, s bárki, aki rámtalál, megölhet."Az Úr azt válaszolta: Semmi esetre. Aki Kaint megöli, annak hétszeresen kell lakolnia. Az Úr jelet tett Kainra, hogy senki, aki találkozik vele, meg ne ölje.)Lilith pedig megáldotta. Káin és Lilith közös gyereke lett az első vámpír.


Kicsit zizisek voltak az akkori emberek(Sőt!Sokan még most is azok.) De egy biztos a régiek igaz,hogy szerettek olyanokat beleképzelni a dolgokba amik nincsenek, de nem rossz történeteket szőttek róla és valamit igen jól csináltak,ha a mai napig birizgálja ez a dolog rengeteg ember fantáziáját.

Elég szkeptikus vagyok és szeretek dolgok után kutatni. Amíg nem látom a saját két szép szememmel,hogy létezik valami addig nem hiszem el. (Igen tudom, a levegőt se látom még is van, de hahó, levegő nélkül nem tudnánk élni.)


Na szép hosszú lett..

2012. jún. 21. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, legfőképp az utolsónak :D tetszett ez a beszámoló :DD
2012. jún. 21. 13:58
 23/27 anonim válasza:

Nincs mit :- ) Rendesen kérdezted és eléggé idegesített,hogy ennyi idióta van aki nem akarta vagy tényleg nem fogta fel a kérdés lényegét. Legalább kaptál egy szép,bő választ is ami nem egy betegségről szól, nem lehet valami kellemes az a betegség, de itt most pont nem azon volt a hangsúly. :-))


Üdv.: Az utolsó, aki egy fél novella féleséget...:-)

2012. jún. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:
*novella féleséget írt. :-)
2012. jún. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Pontosítok. Nem tudod, hogy nincsenek. Te ezt hiszed. Attól mert racionális kultúrában élünk, még lehetnél őszinte magaddal (legalább), mert tutira veszem, hogy azért írtad hogy tudod nincsenek, hogy nehogy a tudós trollok rád szálljanak és szétoffolják a fejed.
2012. okt. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:

Régen amikor még máglyán égették a boszorkákat, abban az időben talán még régebben élt egy család és még sok ember a farkasok mellett. (A családban öt gyerek azaz egy lány négy fiú, na persze az anyuka és az apuka. Valahogy tudtak egymás mellett élni, de amikor az egyik megölte a fiatalabbik fiút az anyuka cselekedett. Az anyuka boszorkány volt. Most úgy hívják, hogy az ősi boszorkány. Nem tűrte, hogy gyermekét megölték így minden gyermekére és a népre egy varázslatot szórt, ami abból állt, hogy peszgőbe a vérét csöpögtette amit meg kell inniuk. Az italt így megbűvölte. Amikor mindeni megitta nagy mészárlást tartott ahol megöletett mindenkit, de egy embert meghagyott. Hogy miért, mert innentől úgy váltak igazi vámpírá, hogyha felébredtek (ami 100%-ék, met megbűvőlt italt ittak) emberi vért kell inniuk hogy teljes legyen az átalakulásuk. Onnantól ők lettek a legelső azaz az ősi vámpírok. Tőlük származik a többi vámpír, hogy hogy,úgy hogy isznak az embereka vámpír véréből és vámpírvérrel a szervezetükben halnak meg, vámpírok lesznek. Csak hogy teljes legyen ugye emberi vért kellbinniuk, mert ha nem isznak 24 órán belül meghalnak.


Kis kitérő: A legidősebb fiú hibrid lett. Hogy hogy? Az anyuka titkolta, de a fiú apja nem az az apja akia többi testvéréé. Mert az anyuka mással is volt aki viszont vérfarkas volt. Mikor megitta és aztán meghalt, hibrid lett. Ő meg úgy csinál hibrideket, hogy megitazja a saját vérével és megőli. Persze egy rítust kell hozzá csinálnia. És nem mindegy hogy milyen vért iszik, a hasommás vérét kell meginnia, ha nem meghal. A hasommás az az aki egy elődére hasonlít. Azaz meghal és megszületik egy ugyan olyan lány/fiú. És így tovább.


Remélem tudtam segíteni valamennyit.

2018. márc. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
Utolsó: Ez csak a Vámpírnaplók alapja :)
2019. máj. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!