Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szétrobbanó tányér! Magyarázat...

Szétrobbanó tányér! Magyarázat? :o

Figyelt kérdés
Ballagásom napján a családi ebédet követően épp hogy elmentek a vendégek, mosogattunk anyukámmal, és miután betettük a szekrénybe, hatalmas csörgést csattogást hallottunk (pár másodperccel azután h becsuktuk a szekrényajtót). Benéztünk, és pici apró kb fél centiméteres miszlikbe tört (azaz robbant) a középső porcelántányér (5ből a harmadik). A középső lapos része sértetlen, csak a széle, a díszített része szállt szantaszét a szekrényben. Az első ami eszembe jutott, hogy valamely halott rokon kíván sok szerencsét.. persze viccnek szántam, de komolyabban belegondolva, vajon lehetséges ez? Vagy csak minden konkrétum nélkül az h valamiféle szellem munkálkodott a házban?
2011. máj. 30. 20:10
1 2
 11/18 BlackSword ***** válasza:

A válasz írója 55%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:22!!!


Szerintem viszont te beszélsz butaságot... Mert amit én leírtam azok tények... Ha egy testet nyomás ér, akkor a test keresztmetszetében a nyomás irányára merőleges húzóerő keletkezik... Bocsi, de ez tény...

2011. máj. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Már bocs Black, de nincs olyan rossz gyártású tányér, ami a súja 3-szorosától szétrobbanna. Tanuld inkább jobban a tényeidet!
2011. máj. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Chuck Norris ásított egyet és idáig elhatott hogy el is tört a tányér.
2011. máj. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A válasz írója 55%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:22


Jajj ez fájt.


A rosszul hőkezelt tányérok tele vannak belső feszültségekkel, amit a legkisebb nyíró- vagy normálerőre is szétrobbanthat.

BlackSword jól mondja, merőleges húzóerő keletkezik a nyomásnál, ezáltal és a porcelán ha valamit nem bír nagyon, az a húzás.

Persze ezt egy laikusnak elmagyarázni, főleg annak aki vérezos, az lehetetlen...

2011. máj. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem vagyok vér ezós, csak azt mondtam hogy nem lehetséges. Lehet hogy eltörhet, de kivan zárva hogy szétrobbanjon. Ha csak eltört volna, akkor a kérdező alig hallotta volna meg. A hoz hogy egy ilyen tányér szétrobbanjon, legalább kb 30-nak kellene egyszerre ráesnie.
2011. máj. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nekünk volt egy sorozat poharunk, amik nagy rendszerességgel spontán széttörtek. Mosogatás közben, vagy a szárítón, stb. Sajnos tényleg a feszültség okozza, ilyenkor a legkisebb érintésre (akár kevéssel az érintés után is, nálunk legalábbis csinálták a poharak) eltörnek. És nem ketté, vagy háromba, hanem miszlikbe.
2011. jún. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Rohadjon megt a feszültésg , nővérem ekzébe széjjeltörött egy üvegpohár...

meg a szekrényben is...

hmm

2011. jún. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
drága: túl meleg vízzel mosogattad valszeg, a magas hő hatására puff szétrobbant.. előfordul.. -.-"
2011. jún. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!