Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Léteznek szellemek? Látott...

Léteznek szellemek? Látott már valaki?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor légyszives írja le, hogy mi is történt pontosan.


Akik csak szórakozni akarnak vagy esetleg hülyének hisznek, azok inkább ne is írjanak.


Komoly válaszokat szeretnék.


2011. máj. 6. 00:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem, nem léteznek. Legalábbis úgy nem, hogy az emberek nem létező lelke visszatér a halálból :)


Az, hogy vannak esetleg még ismeretlen dolgok a természetben, amit mi szellemnek hiszünk, az lehetséges.

2011. máj. 6. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a szellemek csak az emberi képzelet és fantázia szüleményei.
2011. máj. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Igen léteznek szerintem,a munka helyemen rendszeresen vannak olyan jelenségek olyan mintha elmenne valaki az udvaron oda kapod a fejed és sehol senki eddig azt hittem hogy képzelődök vagy csak a fáradtság..de több beosztottam is látott már hasonlót!A másik érdekes hogy van az iroda ház már nincs bent senki csak én felsétálok az elsőre pl wc-re és heti 3x 4x kinyilik melettem a lift ajtó anélkül hogy bárki hivtavolna a liftet és nem mozgásérzékelős az ajtaja szóval vannak ilyenek:DD
2011. máj. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
28%

hogy lehet komoly választ adni egy komolytalan kérdésre.

Ez a kérdés a középkor derekán jó vitatéma lett volna a vénasszonyok között, de 2011-ben csak röhögni lehet az ilyenen.

2011. máj. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Kedves harmadik,


Hozzatok műszert, és nézzétek meg, nincsen-e valamilyen erős, de nagyon alacsony frekvenciás (pár Hz körüli) hangforrás. Például egy rosszul működő trafóház, vagy bármi hasonló. Erről ugyanis már bizonyították, hogy okoznak ilyen "szemem sarkában látok valakit" illetve " érzem, hogy van valahol valaki" jellegű érzékeléseket. Az agy érdekesen működik, és a nagyon mély, számunkra már nem hallható hangok fura dolgokat művelnek.

2011. máj. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szellemek nem léteznek, ill. nincsen rá bizonyíték. Az elmondások nem perdöntőek, konkrét fotó, videó nem létezik, soha senki nem látott még kétséget kizáróan ilyet, ill. laboratóriumi körülmények között sem "ismételhető meg" a "jelenés", stb.

Beteg emberek azonban vannak, meg olyanok, akik a hallucinációikat így próbálják magyarázni. Ez orvosilag is bizonyított TÉNY.


Ugyanakkor az emberek, amióta képesek rá, folyamatosan azon agyalnak, hogy vajon mi történik velük a halál után, és a különféle vallások is beépítették ezt a saját hitrendszerükbe.

Az igazság az, hogy nem tudjuk, mi van a halál után, vagy egyáltalán van-e bármi is.

Viszont az emberek bizonyosságot akarnak maguknak, értelmet szeretnének a saját létezésüknek, és haláluknak, mivel a keresztény és az európai kultúrkör a halált valami rossznak állítja be, noha semmit nem tudnak róla. Az ember épp azért fél a haláltól, mert nem ismeri azt pontosan, ill. fél a halál pillanatáig vezető "úttól", mert az esetleg fájdalmas, stb.

Ennek azonban nincs értelme, épp azért, mert nem tudni, mi történik a halálkor és "utána". Ezért hát kitaláltak maguknak egy megnyugtató választ, ami megfelel a kérdésre. Ennek a mesének pedig fontos része a szellem létezése, hogy a halál után is van valamilyen létezés, holott erre szemernyi bizonyíték nincsen.

2011. máj. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szellemek léteznek.Illetve van rá bizonyíték.Aki egyáltalán nem hisz bennük az miért olvas ilyen kérdéseket?:)

Normális emberek tudják hogy az embernek van lelke.

De emiatt én nem ítélek el senkit aki nem hisz bennük.Egyszer úgyis rájön minden ember:D

2011. máj. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

utolsó előtti:

légyszíves ne beszéljél már minden ember nevében hogy soha senki nem látott még......

Vagy mi vagy te valami tudós vagy isten aki mindent tud...ugyanmár...

2011. máj. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Pedig van benne valami, hogy sokkal megnyugtatóbb úgy élni, hogy nem fogok egyszer örökre elmúlni. De egyelőre az a tuti hogy 1 életed van, az a lényeg h abban legyél boldog. Ha lesz másik az csak jó.
2011. máj. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem sokkalta megnyugtatóbb, hogyha meghalok, akkor vége az életemnek, pont. Megszűnök létezni, és ennyi :)


Amúgy, kérném a bizonyítékot a lélek létezésére. Amennyire én tudom, ugyanis nem sikerült semmiféle bizonyítékot állítani...

2011. máj. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!