Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Az emberek halottak napján...

Neménvagyokaz kérdése:

Az emberek halottak napján miért hisznek a szellemekben hogyha amúgy nem hisznek bennük?

Figyelt kérdés
2010. okt. 31. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Mert azt hiszik, hogy csak ezen a napon jönnek elő!! :S
2010. okt. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Ki mondta, hogy ezen a napon hiszek benne?
2010. okt. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Ilyen nincs hogy valaki egy napon hisz máskor nem!Aki ostoba az nem csak egy nap az!
2010. okt. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
Nem hisznek a szellemekben. De a sírban a halottaik földi maradványa nyugszik. Azért mennek ki a sírhoz,hogy emlékezzenek a halottra és elmondjanak egy imát érettük. Csak az ostobák hisznek a szellemekben,de ők nemcsak halottak napján.
2010. okt. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
91%
Miért ostoba aki hisz a szellemekben? Aki meg nem hisz az ennyi erővel együgyű.
2010. okt. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Egyszerű: lehet, hogy nem hisznek benne, de ez egy hagyomány, és ezeket illik követni. Amúgy azt hallottam, hogy azért lett halottak napja, mert régen az emberek azt jósolták, hogy itt a világvége, és a szellemekkel jól ki akartak jönni, hogy ha az elkószált lelkek visszatérnek a sírokba, ezzel a másvilágra, akkor 1: nem fogják zargatni az embereket 2: a másvilágon hálásak lesznek nekik, és nem pusztítják el a földet. Legalábbis én ilyesmit hallottam.
2010. nov. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Áj hogy jön a halottak napjához a szellem?

Semmi köze.

Magyarországon és valamennyi magyarlakta területen – szokás, hogy az emberek meglátogatják elhunyt hozzátartozóik sírját, virágot visznek és gyertyákat, mécseseket gyújtanak mindenszentek napján, illetve a halottak napján.Tehát nem szellemeket hiszünk hanem szeretteinknek emlékét

2010. nov. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az utolsó helyszíneit terjesszük ki az egés kültúrált világra, na ott emlékeznek a halottakra sajátos módokon, és persze van aki itt is agyament zombi, és szellemekell keveri a megemlékezést halottainkról.

csá

2010. nov. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Érdekes kérdés... Nem a szellemeket ünnepeljük hanem a szeretteinkre emlékezünk meg azon a napon. Bár akit szerettünk szerintem arra minden nap gondolunk.
2010. nov. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!