Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ezen "élményeim" valószínűleg...

Ezen "élményeim" valószínűleg csak érzéki csalódások lehettek, és nem szellemek? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Mostanában több, kissé furcsa "jelenség" tanúja is voltam.

Az egyik: éppen a számítógép előtt ültem, és arra lettem figyelmes, hogy mintha valaki a hátam mögött (kicsit balra-hátra) mozogna, és amikor hátranéztem, a szemem sarkából egy emberméretű árnyat érzékeltem, ami éppen elhalad a szobámban. (Ilyen több alkalommal is "történt".)


A másik: éjszaka, félálmomból arra ébredtem fel, hogy mintha valaki simogatná a karomat és a hátamat, ami kilógott a takaró alól. Meleg, bizsergető érzés volt, és valamiért úgy véltem, anyukám jött be hozzám megszeretgetni és betakarni engem, még mondtam is, hogy "szia, anya!". Tehát anyával azonosítottam már az elejétől fogva ezt az egészet, de hamar rájöttem, hogy nem ő volt az, hanem valószínűleg képzelődtem.



jún. 21. 13:11
1 2
 11/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

10. Vannak dolgok, ami mára kvázi eldöntöttnek számít vagy nagyon nyilvánvaló, hétköznapi, ilyeneken nincs értelme rugózni, bár a lehetőség adott. Bizonyítsa be, aki akarja, hogy hazudik a Wikipédia:

[link]

[link]

[link]


-------------------------------------

A tudományos gondolkodás (sokak szerint egyáltalán a gondolkodás) lényege a hipotézisek (fejlettebb hipotézisek esetén a modellek vagy elméletek) folyamatos fejlesztése és újratesztelése.

Ahhoz, hogy valamit megbízható tapasztalati tudománynak tekinthessünk két feltételnek kell megfelelnie:

- Ellenőrzött ismeretekből kell állnia, vagyis olyan állításokból amelynek igazságtartalma tesztelt és bármikor újra tesztelhető.

- Ezeknek az ellenőrzött ismereteknek koherens gondolati rendszert kell alkotniuk.

A tudomány fogalma fentieken kívül egy bizonyos tudományos módszer szerint, vagy bizonyos intézményes keretek között, bizonyos közösség által végzett megismerő tevékenységre, valamint magára a tudományos közösségre, annak tagjaira és intézményeire is utal.

---------------------------

jún. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Pont az ellenőrzés dilemmájáról írtam. Tesztelni minden tesztelhető, más kérdés, hogy a kapott eredmény hány százalékban lesz pozitív, ez egy emberek által meghatározott szám, ami alapján igaznak vagy hamisnak van kikiáltva a dolog. Ez lesz a hivatalos álláspont, a közmegegyezés "igazsága". Ami pár év múlva talán más lesz. Megint pár év múlva megint más.
jún. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

Jelen kontexusban ez érdektelen. Ezotéria szekcióban nem a kvantummechanika hullámfüggvényeiről vitatkoznak fizikusok.

Hanem szerelmi kötésért fizetnek laikusok.

Nem létező szellemekről, középkori babonákról, földönkívüliekről, fikciókról beszélnek.

Amire a bizonyítékok száma általában 1000 évenként nulla.

Az 2000 év alatt is nulla bizonyíték, 5000 év alatt is.

Azért ebből (a semmiből) már tényleg szép lenne kihozni valamit.

jún. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!