Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ezen "élményeim" valószínűleg...

Ezen "élményeim" valószínűleg csak érzéki csalódások lehettek, és nem szellemek? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Mostanában több, kissé furcsa "jelenség" tanúja is voltam.

Az egyik: éppen a számítógép előtt ültem, és arra lettem figyelmes, hogy mintha valaki a hátam mögött (kicsit balra-hátra) mozogna, és amikor hátranéztem, a szemem sarkából egy emberméretű árnyat érzékeltem, ami éppen elhalad a szobámban. (Ilyen több alkalommal is "történt".)


A másik: éjszaka, félálmomból arra ébredtem fel, hogy mintha valaki simogatná a karomat és a hátamat, ami kilógott a takaró alól. Meleg, bizsergető érzés volt, és valamiért úgy véltem, anyukám jött be hozzám megszeretgetni és betakarni engem, még mondtam is, hogy "szia, anya!". Tehát anyával azonosítottam már az elejétől fogva ezt az egészet, de hamar rájöttem, hogy nem ő volt az, hanem valószínűleg képzelődtem.



jún. 21. 13:11
1 2
 1/13 Thunderfairy ***** válasza:
29%
Képzelődések ezek. Nálam is volt miután napokon át a szellemvilág témával foglalkoztam. Amint megjelent, rögtön abbahagytam a szellemekkel foglalkozást. Azotta nincs észlelésem hogy nem foglalkozok a témával.
jún. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

Szellemek nyilván nem jöhetnek szóba, ha egyszer nincsenek.

Álom / félálom eleve más műfaj, ott aztán bármi előfordulhat, de az is csak fejben.

jún. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az első történetedhez annyit fűznék hozzá, hogy mások is számoltak be ilyen árny alakokról, a szemük sarkából látták. Árnylényeknek hívják. Nem tudom mik ezek, de sokan láttak már ilyet. Én még nem. De anyum igen.
jún. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Pene válasza:
100%
Nem csak a szemmel látható dolgok, jelenségek léteznek, ebben nincsen semmi furcsa. Csak az a helyzet, sokan inkább képzelgésnek hiszik, vagy tudományos magyarázatot keresnek, pedig vannak olyan dolgok, melyeket nem tudunk megmagyarázni. De csak azért mert a belénk nevelt dogmáktól nehéz szabadulni.
jún. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
16%

Ez így van sajnos, középkori dogmáktól nehéz szabadulni, hogy millió éves evolúciós örökségekről ne is beszéljünk.

De a fejlődés pont arra mutat, hogy ma már, főleg a fejlettebb kultúrákban egyre kevesebben hisznek a természetfeletti misztikumokban, vallásokban vagy bármiben, amire ezer évek óta nem látunk semmi bizonyítékot.

Nem értem egyébként, valakiknek nem tűnik fel, ha lenne ezekben bármi igazság, akkor a tudomány, a globális tudás is ráközelítene, nem pedig távolodna a misztikumoktól.

De távolodunk egyértelműen, ez van.

Pár száz év és ilyen középkori dogmák nem állnak meg már egyáltalán a fejlett társadalmakban.

jún. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szervizmérnök úr! Te mit tennél, ha egy általad józannak és értelmesnek vélt, mentálisan (ezidáig) teljesen egészéges ismerősöd előállna egy olyan élményével, hogy az erdőben sétálva koboldot látott? Gondolom, először ki kell zárni, hogy az illető alkohol vagy drog befolyásoltság alatt volt, magas láza vagy valami betegsége volt, ami hallucinációkat okozhat, aztán ha ezek negatívak, akkor még mondjuk a látását is lehetne vizsgálni. Ha minden vizsgálaton túlesett, akkor mi következik? Maga az állítás, hogy koboldot látott, ok a mentálisan beteggé nyilvánításra? Vagy további kutakodás szükséges / lehetséges ilyenkor? Ha elvisz téged is az erdőbe, egymás után százszor, és nincs kobold, az bizonyítja, hogy korábban sem láthatott koboldot? Nem hiszek a koboldokban, csak nem tudom, hogy lehetne ilyenkor bizonyítani valamit vagy annak az ellenkezőjét, ami mindenki számára elfogadható valóság lesz. Hányszor kell látni azt a koboldot és hányszor kell nem látni, hány embernek kell látni és kiknek (akik hitelesnek számítanak)? A hitelesnek számító emberek egymást igazolhatják?
jún. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
52%

#6

De ez más dolog

jún. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
6. Igazad van. Meggyőző érv. Ezt a gondolatmenetet én is le akartam írni, csak nem tudtam, hogy hogyan fogalmazzam meg. Neked sikerült. A szöveged ennél a mondatnál nyer értelmet: "Ha elvisz téged is az erdőbe, egymás után százszor, és nincs kobold, az bizonyítja, hogy korábban sem láthatott koboldot?".
jún. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%
6. Teljesen rosszul indulsz neki. Az ismerőst először is kénytelen lennék bevinni a sebészetre, mert a fejére hullott kókuszdiónak következményei vannak.
jún. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Az ismerőst először is kénytelen lennék bevinni a sebészetre, mert a fejére hullott kókuszdiónak következményei vannak."


Na pont erről van szó. Még ha (elvileg) lenne is bizonyíték, az sem lehetne bizonyíték. Mert egyszerűen nem számíthat annak. Mert eleve "el van döntve" :), hogy márpedig ez lehetetlen. Innentől kezdve nincs is értelme a bizonyítás-nembizonyítás témának.

jún. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!