Akik tagadják a kereszténységet, de hisznek a halálközeli élmények valódiságában, mit gondolnak, a Jó Hely, és a Rossz Hely spirituális világot ki alkotta? Nem jöhetett létre magától.
Aki tagadja a kereszténységet, az nem feltétlenül ateista.
Az ateista tagadja Isten, és a túlvilág létét, ergo ők nem foglalkoznak a dologgal.
Aki csak a kereszténységet tagadja, az még mindig meríthet más vallásokból (judaizmus, iszlám, hinduizmus, stb) és elfogadhatja azok Istenét/isteneit, akik minden létező világ alkotói.
Menny = jó hely
Pokol = rossz hely
Mindenki máshogy nevezi.
Attól függ, kik hisznek a halálközeli élmények valódiságában.
Állítólag mindenki a saját vallásának megfelelő szentekkel találkozik, amikor kimegy a vér az agyából. Egyszer nekem is kiment a vér az agyamból és világosságot láttam. Iskolai ünnepség volt, sokat álltunk a napon.
Elméleti vallási származásom alapján Szent Péter (a portás) színe elé már nem jutottam el, mert túl hamar visszaállt a keringésem.
Képzeld el, akinek egy busz átmegy a nyakán, neki már megvilágosodni sincs ideje, rögtön sötétre vált a mozi.
A legtöbb ilyen halálközeli élmény egy olyan állapotot ír le hogy az illető eggyé válik mindennel ahol mindent tud, mert Istennel egybeolvad. Ezt buddhizmusban ürességnek, hinduizmusban pedig brahmannek hívják.
A jó vagy rossz helyet ez a valami kreálja és ez a valami pedig te vagy valójában csak nemtudod még hogyan. A spiritualitásnak e bölcsesség tapasztalati megszerzése a célja. Legyen az buddhista gyakorlatok, jóga, vagy valamilyen modern cucc.. de a cél mindenhol ugyanaz. Nincs az hogy a te istened igaz az enyém nem, ugyanis ezek csak eszközök amiket te kipróbálsz a saját jólléted érdekében.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!