Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A sátánisták miért hisznek...

A sátánisták miért hisznek pogány isteneket démonoknak?

Figyelt kérdés
Ezzel a keresztények ferdítéseit erősítik, mivel az egyház szándékosan sározta be a pogány istenségeket démon jelzővel. A démonlexikonokat is többnyire keresztények írták. Oda bekerült egy halom pogány isten neve. Ott van pl Ozirisz. Nos, Ozirisz miért lenne démon? Géb (vagy Geb) földisten legidősebb gyermeke. Ízisz férje és testvére, Hórusz apja. Khenti-Amentiu (Khentiamentiu, Khenti-Amenti, Kenti-Amentiu), vagyis a Nyugatiak ura (tulajdonképpen "elsője"). Nyugat a Holtak Birodalmára utal. Zöld bőre utal az újjászületésre. Ozirisz a Túlvilág ura, de illették más néven is: a szerelem ura, az örökké fiatal, a csend ura. Termékenységgel is kapcsolatban áll. A valóság eltorzítása pedig így hangzik: Ozirisz/Orias/Oriax, a Pokol nagy márkija. Egy ideje vele azonosítják. Túlvilági isten, akiből könnyűszerrel faraghatnak pokolbeli démont. Szóval szimplán pogány isteneket hisznek démonoknak, nagyon tévesen és a sátánisták is a kereszténység ferdítéseit erősítik. A démon vagy daemon jelenthet istent vagy isten és az ember közötti szintet. De azt ne feledjük, hogy ezeknek a pogány kultúráknak még csak köze sincs a pokolhoz sem a démoni világhoz, főleg nem a sátánizmushoz. Azt se feledjük el, hogy ha nem lett volna kereszténység, akkor ma nem lenne sátánizmus, anti oldal. De ha alaposan megvizsgáljuk a démonlexikonokat vagy szimplán magát a démonológiát, rá lehet jönni arra, hogy ezeknek az isteneknek tényleg semmi közük sincs a kereszténység által beállított torz képhez, tehát olyan értelemben nem démonok. Amit én ismerek, démoni nevek, az teljesen más és nem pogány istenek nevei vannak feltüntetve. Ebből kiindulva nagyon téves démonoknak azonosítani a pogány isteneket. Látszik, hogy az összes vallás emberek által vannak összerakva és nincs bennük semmi természetfeletti.

#démon #pogány #pogányisten
2020. jún. 8. 23:25
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Én mindenképpen ragaszkodom az igazi sötét oldalhoz, amiben megnyilvánulnak a gonoszság elemei és az igazi ördögi erők princípiumai. A Star Warsba is a Sithek a kedvenceim és a valóságban is ahhoz hasonló entitások és jelenségek aktivitását kutatom. Amit felfedeztem a "túloldalon" az számomra maga a tökély, amivel tudok azonosulni. A káoszban látok rációt, mert csak azzal lehet elérni valamit, legalábbis az én ideológiám szerint káosz kell a változáshoz, míg a rend egyenlő a beletörődéssel. A kereszténység is gonosz valamilyen szinten, de nekem az nagyon taszító, mert álszent, mivel jónak titulálja magát, közben a bibliában gyermekeket gyilkolnak isten parancsára és nem beszélve a valós történelmi eseményekről, amikor kultúrákat irtottak ki. Nekem ez a tipikus ördögi, sötét nagyuras, pokoli és őszintén gonosz és baljós eszmék jönnek be, amik elhatárolódnak a társadalom erkölcsi szokásaitól és nem veszik palira az embereket, hogy egy hamis vagy jónak beállított, de a rózsaszín köntös alatt mélyen romlott istent kell imádni és behódolni neki és dogmák szerint kell élni. Én azt a sötét oldalt követem, ahol a szabadság a legfontosabb tényező, ugyanakkor a hódítás is hatalmas szerepet játszik, ami elhatárolódik az erkölcsi normáktól, mert ebből kiindulva tele van pusztító elemekkel, amik változást hoznak bármilyen értelemben. Én nem csak meditációval értem el egy bizonyos szintet, hanem hatalmas kínszenvedéssel és gyötrelemmel. Számomra nagyon fontos a luxus, a pénz és a kényelem, az élvezetek, de ugyanennyire fontos fejlődés szempontjából a kényelmetlenség, a fájdalom és a kín, mert azok által tudtam fejlődni és egy bizonyos szintet elérni. Csak kényelemmel és szép és jó dolgokkal én nem tudtam volna elérni ezt és nem lennék az, aki ma vagyok. Nekem nagyon kellett a kín, ahhoz, hogy növeljem a kitartásom és a fájdalomtűrő készségem mint fizikailag és mentálisan, lelkileg el tudjam viselni a fájdalmat és mindenféle gyötrelmet. Szinte megszállottja vagyok a fizikai és mentális edzésnek. A spirituális tanok jelentős többsége csak a jót és a békét hirdetik, hogy kényelemben élhessünk és a rend által legyünk fejlődőképesek. Ez egy darabig működik, amíg nem történik katasztrófa vagy nem ér minket olyan megpróbáltatás az életünk során, ahol szükségünk lenne a legnagyobb kitartásra és a legmélyebb fájdalmak elviselésére. Az én álláspontom az, hogy a fejlődéshez meg kell tapasztalni a kínt, azonosulni kell vele, hogy minél erősebbek legyünk minden szempontból. Igaz ez a mondás, hogy "ami nem pusztít el, az megerősít" Egyébként az öngyulladás rituálénak is ez a lényegi központja, ami az ONA tanai közt szerepel.
2020. jún. 13. 17:37
 12/13 anonim ***** válasza:
na gondolhattam volna h ez is egy sátánosta irányzat toborzásra való kérdés és eszme futtatás....de undotító ez már. a kétdésnél és a válaszoknál maradj már s ezt a fajta nézeteidet per sátánista irányzatodat tarzsd meg magadban s magadnak! nem vagy különb sem a kereszt4lényelnél sem a spirituális sátánistáknál. de amúgy unom. jól tudom h nem először csinálod ezt. ennyire magányos vagy? azért sem követi senki sem a te irányodat mert ez már nagyon szánalmas.
2020. jún. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Nem vagyok sátánista. Korábban nem tettem fel ezzel kapcsolatban kérdést. Nem toborzok és nincs különösebb irányzatom.
2020. jún. 14. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!