Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A sátánisták miért hisznek...

A sátánisták miért hisznek pogány isteneket démonoknak?

Figyelt kérdés
Ezzel a keresztények ferdítéseit erősítik, mivel az egyház szándékosan sározta be a pogány istenségeket démon jelzővel. A démonlexikonokat is többnyire keresztények írták. Oda bekerült egy halom pogány isten neve. Ott van pl Ozirisz. Nos, Ozirisz miért lenne démon? Géb (vagy Geb) földisten legidősebb gyermeke. Ízisz férje és testvére, Hórusz apja. Khenti-Amentiu (Khentiamentiu, Khenti-Amenti, Kenti-Amentiu), vagyis a Nyugatiak ura (tulajdonképpen "elsője"). Nyugat a Holtak Birodalmára utal. Zöld bőre utal az újjászületésre. Ozirisz a Túlvilág ura, de illették más néven is: a szerelem ura, az örökké fiatal, a csend ura. Termékenységgel is kapcsolatban áll. A valóság eltorzítása pedig így hangzik: Ozirisz/Orias/Oriax, a Pokol nagy márkija. Egy ideje vele azonosítják. Túlvilági isten, akiből könnyűszerrel faraghatnak pokolbeli démont. Szóval szimplán pogány isteneket hisznek démonoknak, nagyon tévesen és a sátánisták is a kereszténység ferdítéseit erősítik. A démon vagy daemon jelenthet istent vagy isten és az ember közötti szintet. De azt ne feledjük, hogy ezeknek a pogány kultúráknak még csak köze sincs a pokolhoz sem a démoni világhoz, főleg nem a sátánizmushoz. Azt se feledjük el, hogy ha nem lett volna kereszténység, akkor ma nem lenne sátánizmus, anti oldal. De ha alaposan megvizsgáljuk a démonlexikonokat vagy szimplán magát a démonológiát, rá lehet jönni arra, hogy ezeknek az isteneknek tényleg semmi közük sincs a kereszténység által beállított torz képhez, tehát olyan értelemben nem démonok. Amit én ismerek, démoni nevek, az teljesen más és nem pogány istenek nevei vannak feltüntetve. Ebből kiindulva nagyon téves démonoknak azonosítani a pogány isteneket. Látszik, hogy az összes vallás emberek által vannak összerakva és nincs bennük semmi természetfeletti.

#démon #pogány #pogányisten
2020. jún. 8. 23:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem a keresztények a pogány Isteneket bálványnak, hamis kreálmánynak tekintik, amit népbutításból vagy vallási fanatizmusból és babonából imádnak a népek.

A démonos ökörséget csak egy magát sátinstának valló szekta terjeszti, ami sokszor magával is harcba keveredik az igazságban.

Persze van egy két film, amiben elhangozhatnak "démon nevek".

De ezek annyira elfogadottak, mint a túrista szentek. Ilettve még annál is sokkal kevésbé.

2020. jún. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%
Egyébként a démonok ördögi, gonosz lények a keresztények szerint, már ha hisznek bennük. Nem bölcs pogány Istenek. A kettőnek nincs és nem is volt köze egymáshoz soha.
2020. jún. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De a bölcs pogány istenek nem démonok és a pokolhoz sincs közük. A pogány istenek csak szimplán istenek. A keresztények kezdtél el azonosítani őket démonnak. De nem azok, csak istenek. Ezt szerintem hülyeség így bekategorizálni.
2020. jún. 9. 01:17
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Mi az, hogy pogány? Ezt tisztázzuk előbb.

A mainstream, avagy uralkodó vallástól eltérő vallaslkat nevezed így?

2020. jún. 9. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Melyik keresztények? Hol hallottad?
2020. jún. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Látszik, hogy az összes vallás emberek által vannak összerakva és nincs bennük semmi természetfeletti."


Erre azért remélem nem most jöttél rá.

2020. jún. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én csak a démonokat gondolom démonoknak. Pogány istenek általában sosem léteztek.
2020. jún. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

pogány vallások: azaz több istent tisztelő vallások.

Kelta

Zoroasztrizmus

ÓEgyiptom

Ógörög

Ókori Római

Skandináv

Héber

Gót

stb.

minden vallás az előző vallásokból lopnak, ferdítenek és hazudnak a maguk javára.

a kereszténység az egy isten hittel gondolom az egy istenre való koncentrálással eléggé szűklátóvá akarták tenni az embereket.

a spirituális sátánizmus pedig a német, náci ideológiákkal tönkre is teszik az embereket. csak azért mert egyesek nem bírják a zsidókat.


az angyalokat is démonoknak is tekintették. sokukat bukott angyaloknak is nevezték, mert tanították az embrekeket vagy esetleg házasodtak emberekkel.

a démonok nagy részét is angyaloknak tekintették.


szóval ezeket a régmúlt idők spirituális alakjait sokmindennek nevezték már el.

teljesen mindegy h minek titulálják az emberek.

2020. jún. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy a zsidóság keményen betett nagyon sok kultúrának és vallásnak, de én nem általánosítok, mert ettől függetlenül nem minden zsidó ugyanolyan. Vannak közöttük is ateisták vagy pogány vallásúak. A spirituális sátánisták paranoid barmok, mindenben a zsidót látják. Egyik ismerősöm megkérdezett tőlük valamit, zsidó kémnek hitték :D mondtam is neki, ne foglalkozzon ezzel a szektával, mert elmebetegek és nagyon elvakultak.
2020. jún. 12. 18:54
 10/13 anonim ***** válasza:
nem is akarnak utánna nézni a dolgoknak. mert én sokmindent találtam ami bizonyítja h a joy of satan hamisit. de ém örülök h tönkre mennek ebbe az emberek. csinálják csak.
2020. jún. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!