Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A vámpírok miért nem bírják a...

A vámpírok miért nem bírják a tükröket?

Figyelt kérdés
2010. júl. 16. 23:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
53%

Ezt hol olvastad? Én amint kikelek a koporsómból, rögtön megnézem magam a tükörben, nehogy szénaboglya fejjel induljak vadászni!

Viccet félretéve. Bizonyos vámpír-történetekben írják, hogy nem látható a tükörképük. De én olyat még nem olvastam, hogy ne bírnák azt.

2010. júl. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Én is tükör vagyok, de mostanában a vámpír a szomszédban kerül engem :(

Komolyan:

Már több filmben is láttam (címet ne kérdezz xD) meg most a Vámpírnaplókban is. Ha belenéznek a tükörbe, akkor úgy néz ki, mintha fájna nekik. Egyik filmben ahogy megláttak egy tükröt odarohantak és betörték vagy hozzávágtak valamit :D

2010. júl. 16. 23:14
 3/20 anonim ***** válasza:
40%
fikció, ahogyan ez a kategória is.
2010. júl. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%
Vmi olyasmi van, hogy ninc en lelkük, ezért nem látszódnak a tükörben és megijednek, hogy az emberek nehogy észrevegyék, ezért törik be.
2010. júl. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
71%
Van egy könyv, Markus Heitz írta, nekem megvan, elolvastam nagyn érdekes. Nem kitaláció, hanem bemutatja h honnan ered a vámpír kultusz és h mi mindent kellene róluk tudni..persze van mindenre logikus magyarázat. Szerintem érdekes volt ha érdekel téged is ez a téma, érdemes elolvasni ;)
2010. júl. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Igy már világos. Van egy film amit kiskoromban láttam s igy bukik le a vámpir.De a cimére nem emlékszek:( Pedig megnézném most felnött fejjel.(24)
2010. júl. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
80%
"A vámpírok a legenda szerint nem látszanak a tükörben, amely az európai kultúrkörben azt jelenti, hogy nincsen lelkük. A tükör és a lélek összefüggésének magyarázatát valószínűleg Pál Apostol leveleiben kell keresnünk (I. Korint. 13. rész, 12 vers: „Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről-színre; most rész szerint van bennem az ismeret, akkor pedig úgy ismerek majd, a mint én is megismertettem.”), illetve egészen pontosan ennek félreértelmezésében. "
2010. júl. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Én bírom...
2010. júl. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Jaaj izé-hozé mi Malkávok látjuk magunkat, de van valami balfék csapat akik nem, de a nevükre nem emlékszem, annyira jelentéktelenek.
2010. júl. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Na a Lasombrák nem látják magukat a tükörbe. Vadészatvál jól jön.
2010. júl. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!