Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Igazságos az élet vagy igazság...

Igazságos az élet vagy igazságtalan?

Figyelt kérdés

Például a bátyám beteg, pedig a legjobb ember akit valaha ismertem. De nem csak miatta kérdezem. Én is kiskoromtól csak szenvedek. Márpedig ennek így semmi értelme nincsen. Nem hiszek a reinkarnációban de nem tudom kizárni sem. Látok benne logikát de értelmet abban sem. Szóval ez így annyira hülyeség, hogy egyesek egészségesnek is, szépnek is, okosnak is meg gazdagnak is születnek, míg mások szegénynek, ráadásul betegnek, plusz még a szüleink is átkok számunkra. Ez a két véglet nagyon szemet szúró.

Bunkó, primitív válaszadók kíméljenek. De persze úgysem tudják megállni, úhogy mind1


2018. márc. 30. 17:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Mint tudjuk az igazság filozófiai kategória. A dolgok a maguk rendje szerint történnek. Ha azt akarjuk, hogy adott irányban történjék, akkor kicsit segíteni kell.
2018. márc. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
71%
Több igazság van. Aki gazdagnak, szépnek, okosnak születik, és makkegészséges is mi dig, az úgy gondolja, hogy igazságos az élet.
2018. márc. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
72%

A válaszomhoz tudnod kell, hogy hiszek a reinkarnációban...

Azt hiszem, ez a legigazságosabb tan, ahol egyáltalán nincsenek kivételek, hiszen egyformán vonatkoznak minden egyes lélekre.

És igen, hiszem azt, hogy igazságos, minden szenvedés ellenére, amin az elmúlt 40 évben én magam is átmentem.

Kicsit nehéz ezt pár mondatban leírni, de megpróbálom.

A lélek minden egyes életben különféle feladatokkal születik, amit meg kell tanulnia. Minden élet egy osztály, ahol a végső vizsgán (amikor befejezed ezt az életet) megnézik, hogy mit sikerült megtanulnod. Új élet, új osztály, új lépcsőfok. Ha jól vizsgázol, tovább léphetsz, ha nem, ismételsz... Új életet kapsz ugyanazokkal a feladatokkal, de lehet, hogy nehezebb körülmények között.


Kérlek, ne nézd, hogy mások szebbek, gazdagabbak vagy híresek... Nem tudhatod, mit kell éppen megtanulniuk, melyik osztályban járnak ebben az életükben. Lehet, hogy épp eljátszák a kapott lehetőségeiket és végül megbuknak.


És egy nagyon fontos dolog, amit gondolj át, ha hiszel az ilyesmiben. Mivel a reinkarnáció teljesen igazságos, azt a lépcsőfokot, amit éppen irigyelsz, egyszer már te is megkaptad, vagy meg fogod kapni. Hogy mi a helyzet, azt érezned kell belül. Ha csak szimplán irigy vagy, akkor még előtted áll, ha valahol tudod, hogy mit kellene a másik ember helyében tenni, hogy helyesen cselekedjen, akkor ezen a feladaton már túl vagy.


Erre az életre biztosan sok feladatot kaptatok, de bíztasson, hogy nem így lenne, ha nem lennél képes megoldani őket. Keresd a lehetőségeket és a megoldásokat, és hidd el, jól fogsz vizsgázni!

2018. márc. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
53%
igazságtalan teljesen egyértelmű és rá lehet vágni. mutasson valaki igazságos tendenciát
2018. márc. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Nem itt van az igazság országa, az igazság ismeretlenül bolyong az emberek között. Isten fátyollal takarta el, ezért nem ismerik fel azok, akik nem értik szavát.


Versengve káromolnak mindent, még a legnyilvánvalóbb igazságokat is. Beszélnek ugyan az Evangélium igazságairól, de ellenkezőkről is, és annyira elködösítenek mindent, hogy a köznép képtelen világosan látni.


Korunkban oly homályossá lett az igazság, a hazugság meg oly elfogadottá, hogy csak úgy ismerhetjük meg az igazságot,

ha szeretjük.


Blaise Pascal: Gondolatok, 843.és 864.

2018. márc. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
30%

Az élet egyben igazságos és igazságtalan is. Ez ennyire egyszerű.

Nem kell mindent feketén vagy fehéren látni.

Szegény is lesz gazdag, beteg is gyógyul meg, csúnyából is lesz szép, jó gyerek-szülő kapcsolat is van.

Ezzekre ellenpélda is létezik.


Szimplán színes a világ, ez a magyarázat.

2018. márc. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
53%

Igazságtalan. Sokan fizikailag is szenvednek.

Példának okáért:


[link]


[link]

2018. márc. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

#6

Te nem ebben a valóságban élsz úgy látom.

2018. márc. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Az élet pártatlan. Lehet karmának vagy akárminek nevezni, de szerintem nagyrészt szerencsén múlik kinek mit sorsol ki az élet vagy hová születik. Ne azt nézd kinek mije van, neked mid van és mit tudsz kihozni belőle. Irigykedni mindenki tud meg sajnálni magát. Én amondó vagyok, hogy vedd el, ami kell és vissza ne add! /Karib tenger kalózai/
2018. márc. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
Teréz anya volt a legjobb! Tee kérdező...
2018. márc. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!