Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ilyen esetek öngyilkosságnak...

Ilyen esetek öngyilkosságnak számítanak vajon?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel, hogy létezik reinkarnáció, karma, ami bünteti az öngyilkosságot. Vagy aki nem hisz ebben minek tartaná ezt. Szereti a "veszélyes életmódokat" folytatni. Akár télen a 60-as táblás úton 200-al megy, vagy egy feltételes háborúban önszántából a frontvonalra szaladva harcolna. Direkt keresné az olyan helyzeteket amiben nagyon könnyen meg lehet halni. Akkor ez a személy minek számítana? Öngyilkosnak? Mert valamilyen formában kereste a halált, de direkt tette. Vagyis pl, nem direkt ment neki a fának, hanem kicsúszott.

2016. nov. 29. 15:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A karma tana nem egységes, ezért nem egyszerű ilyen konkrét válaszokat adni. Kicsi másképp értelmezi a hinduizmus, és annak számtalan ága, másképp a buddhizmus, másképp a taoizmus, stb.

Biztos van olyan vallási/filozófiai iskola, ahol ilyen morális megközelítése van a karmának, de a hagyományos nézetek nem igazán beszélnek ilyenről. Inkább arról szól ez az egész, hogy nincs predesztináció, nincs eleve elrendeltetés, és az ember alapvetően nincs kitéve felsőbb hatalmaknak, épp ellenkezőleg, a saját tettei következményeit éli meg.

Az, hogy a karmát és a reinkarnációt sokan úgy értelmezik, mint egy büntető-jutalmazó istenséget, a keresztény kultúrkörből jövő hatásoknak tudható be, akik eleve a saját istenük képét vetítik ki rá. De alapvetően a karma nem tartalmaz büntetést, hanem az emberi élet ok-okozati viszonyaiban lévő egyéni felelősséget hangsúlyozza. Ha ilyen tanokat próbálunk értelmezni, első körben meg kell próbálni levetkőzni saját előítéleteinket, különben teljes félreértelmezés lesz a vége.

Egyébként, a keleti tanok még a gyilkossághoz is másképp állnak, mint pl. a kereszténység, lsd. pl. a Bhagavad-Gítát, ahol Arjuna visszakozik a harctól, de Krisna mégis arra bíztatja, hogy szálljon harcba.


Az az öngyilkos, aki azért dobja el magától az életet, mert az nem felel meg az elvárásainak, előbb-utóbb szembe kerül a problémáival, egészen addig, amíg fel nem ismeri, hogy azokat ő okozta magának. Ez az ő büntetése úgymond, de ez végső soron arra szolgál, hogy felnyissa a szemét.

Az a típusú öngyilkosság, amiről te beszélsz, nem hiszem, hogy hordozna magában ilyen következményeket.

2016. nov. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem büntetendő az öngyilkosság, semmiféle vallásban nincs ilyenről szó, a keresztényben is csak a bibliát megíró papok agyszüleménye, eredeti érintetlen, tehát változtatásoktól mentes evangéliumban nem tudok arra példát, hogy ilyen előfordulna.


Ezt leszámítva lehet egyéb következménye nem tudhatjuk. De az biztos, hogy "átverni" a rendszert nem tudod, te azt szeretnéd, hogy következmények nélkül lehessen valaki öngyi. Mintha nem is ő csinálta volna, jaj véletlenül megöltem magam:D Biztosan nem veszi ezt be az univerzum, tökéletesen tudni fogja a szándékodat.

2016. nov. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"De az biztos, hogy "átverni" a rendszert nem tudod"


Pontosan erről van szó. Ha valaki nem szándékosan, de a veszélyt keresve hal meg, akkor nyilván ez a karmája. :)

De mondok mást... tegyük fel, hogy van egy halálos beteg, akinek kezelés nélkül csupán hetei vannak hátra, és elutasítja az életét meghosszabbító kezelést, amivel akár egy évig is elélhetne (csak kérdés, hogy milyen életminőségben). Akkor ő is öngyilkos lesz?

Induljunk ki abból, hogy MINDENKI meghal, kivétel nélkül. Az, hogy bizonyos külső eszközökkel ezt felgyorsítjuk, vagy lelassítjuk, nem változtat a halál tényén.

Ebben az összefüggésben én azt tekintem öngyilkosságnak, amikor valaki valamilyen életfeladattól megijedve vet véget az életének: hiszen akkor nem teljesítette a vállalt feladatát. Ennek van is következménye: megkapja újra. De ez nem büntetés, hiszen a lélek maga vállalja a feladatait. Inkább olyan, mint amikor elsőre nem sikerül valami és önként próbálkozunk vele másodszor, vagy harmadszor, vagy negyedszer is - egészen addig, amíg nem sikerül megoldani a feladatot.

A veszélykereső élet esetén erről nincs szó, hacsak nem tekintjük életfeladatnak, hogy háromszázzal be tudjunk venni egy kanyart...

2016. nov. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!