Miért van az, hogy a magasabblévő spirituális emberek nem esznek húst?
Mi a minden szónak a jelentése? Benne van a lapát is....(ezért nagy hiba, hogy mindenki a szavakat tekinti elsőnek és majd az értelmüket).
Oké, még mielőtt kötekedésnek veszed, egy filozófiaszakosnak ne magyarázd wikipédiával, hogy mit jelentenek ezek a szavak.
Most őszintén, emberek nem jók, inkább csak annak állítják be magukat, hogy másképp kezelje a közösség őket, és egyfajta erkölcsi előnybe kerüljenek. Mindenki tesz rossz dolgokat. Emberek vagyunk. De így valakit felsőbbrendűnek kikiáltani, csak mert kevesebbet rosszalkodik, nem korrekt.
A húsevés pedig az emberi lét része. Azért van ilyen fogazatunk. Ragadozók vagyunk, nem fűzab*lók.
a növényekben nincs elég energia ezért is van az hogy a növényevők a napjuk legnagyobb részében esznek
a húsevő állatok meg néha elkapnak valamit a többi időben pihennek
ez vezetett ahhoz hogy az ember uralkodó faj lett mert mikor elkezdett húst enni sok szabadideje lett ráadásul megvolt a kellő táplálék az agya növekedéséhez
ezután a következő fontos dolog a tűz volt amitől szinten több tápanyagot tudtunk hasznosítani és még több lehetőségünk volt egyéb dolgokra a létfenntartáson kívül
szóval aki nem eszik húst sőt visszatért a nyers kajára az pont visszafele megy az emberfejlődésben így kétlem hogy spiritualisabbak lennének
"Mi a minden szónak a jelentése? Benne van a lapát is...."
Ez egy jó nagy marhaság.
Ilyen alapon Aesopus írhatott volna mesét "A bogár és a bogár" címmel, "A tücsök és a hangya" helyett, sőt "Az állat és az állat" is jó lenne "A farkas és a bárány" helyett.
A beszédben szavak azért vannak, hogy jelentésükkel, értelmükkel MEGHATÁROZZANAK valamit, egy fogalmat, egy tárgyat, egy történést, stb. Ha megfosztod a szavakat ettől a funkciótól, akkor ÉRTELMETLEN lesz a beszéd.
"(ezért nagy hiba, hogy mindenki a szavakat tekinti elsőnek és majd az értelmüket)."
Szabadna megkérdeznem, hogy fentebbi válaszod szerint, ha a "minden" szóban benne van a "lapát" is, akkor használhatom-e egyiket a másik helyett? És a "vörösbor" szót is használhatom ugyanígy a "minden" helyett?
Esetleg a "lapát" szó helyett is használhatom a "vörösbor"-t?
Elvégre mindegyik benne van a "minden" szóban...
Kérdésként fölmerül bennem, hogy BÁRMELYIK szó helyett használhatom-e a "minden" szót? Hiszen abban nem csak a "lapát" van benne, hanem az összes többi is....
"Oké, még mielőtt kötekedésnek veszed, egy filozófiaszakosnak ne magyarázd wikipédiával, hogy mit jelentenek ezek a szavak."
Kedves filozófia szakos hallgató!
Kérem tisztelettel megjegyezni, hogy egy állítás igazságtartalmának elbírálásánál nem az a lényeges, hogy kinek a szájából hangzott el az adott állítás, hanem az, hogy megfelel-e a valóságnak?
Márpedig az idézett két wikipédia-bejegyzés megfelel a valóságnak, ha tudományos folyóiratokban, tankönyvekben szíveskedik utána nézni, ott is éppen ezeket a meghatározásokat lesz szerencséje fellelni.
Ugyanilyen indokok alapján ismételten meg kell említenem, hogy valamely gyűjtőfogalom jelentése nem azonos azon a fogalmak bármelyikével, amelyeket tartalmaz. Ha így lenne, akkor nem lenne szükség a gyűjtőfogalomra.
"Lapát" tiszteletem az Öné, kedves kisasszony, de ne akarjon már ennyire elvont lenni... Ez nem áll jól.
Igyekszem érthetően elmagyarázni a sejtemlékezetet.
Szóval, ha egy állatot nem megfelelő körülmények között tartanak, pl. csomó műdologgal teli tápot adnak neki, vagy a vegyszeres növényeket eszik, vagy amikor az állatot leölik pl, az mind negatív energia, ami eltárolódik az állatok sejtjeiben. Majd amikor az ember megeszi a húst, mindezekkel a negatív dolgokkal táplálja magát.
Úgy tartják, az a táplálék a legértékesebb, amelyet a nap érlel. Pl. egy fáról leszedett friss gyümölcsnek (ami nincs agyonpermetezve) a legpozitívabb az energiája. Főzéskor, sütéskor, vagy ha a leszedett gyümölcs tovább áll, akkor veszít az energiájából.
Hát valami ilyesmi.
"Ilyen alapon Aesopus írhatott volna mesét "A bogár és a bogár" címmel, "A tücsök és a hangya" helyett, sőt "Az állat és az állat" is jó lenne "A farkas és a bárány" helyett."
Úgy látom, még mindig nem érted. Értem mire gondolsz, hogy megkülönböztetjük egymástól a szavakat, mert más a tárgyak/jelenségek szubsztanciája. De a "bogarak" teljesen más kategória, mint a "könyvek". Két nagy csoport, és azon belül van a tücsök és a hangya, Kosztolányi és Ady. A "mindennel" is ez a helyzet, azon belül konkrétan "minden" megvan, de a szó értelme még nem változik, azt fogja jelölni, hogy az abszolút minden (beletartozik a kedves lapát is, a bogaraktól a könyvekig a végtelen is). Ami a lényeg...spirituális- az illető, aki spirituális, rendelkezik bizonyos tudással, olvasott, művelt, morálisan stabil, és mivel valami spirituális, az azt jelenti, hogy lelki- ami ugye ontológián belül metafizikai alapú, tehát transzcendens. És, aki ezekkel nem rendelkezik, azt nem nevezhetjük spirituális illetőnek.
Egye a fene. Gondolj, amit akarsz, de előbb nézz utána a nyelvfilozófiának és utána formálj véleményt.
"tény, hogy az átlag IQ ja a vegetáliánusoknak 7.3 tizeddel magasabb, mint az átlag embereknek"
És tudomásod szerint hogy van az ok-okozati összefüggés: aki áttér a vegetáriánus életmódra, annak magasabb lesz au IQ-ja, vagy azok közül, akiknek eleve magasabb az IQ-juk, többen választják a vegetáriánus étrendet?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!