Tanítják-e az egyetemen a "lélek" létezését orvosi képzés keretében? Ha igen mióta?
Pszichológia szakon esetleg, de egyébként nem. És ott is más értelemben, mint amire te gondolsz.
Amúgy ki tudja, lehet, hogy egyszer változik a helyzet, de ahhoz is a tudományos módszerekkel vizsgálhatónak kell lennie. Ez akár empírikus módszer is lehet, ahogy a pszichológiában is, de valami alap kelleni fog.
Ahhoz, hogy erről beszélgetni lehessen, meg kellene határozni a lélek fogalmát.
Vallási alapon a testtől független, magasabb rendű tudatról van szó (úgy körülbelül).
Az orvoslás nem így látja, léleknek az emberi tudat, elme sorolható be, amihez sok minden hozzátartozik.
Azt minden orvos elismeri, hogy sok "lelki" eredetű betegség létezik, a stressz és szorongás egyértelmű kapcsolatban áll a gyomorfekéllyel például. Azt is elismerik, hogy a betegség gyógyításához szükség van a pozitív hozzáállásra is. Ezek nem testi tényezők, nem gyógyszerrel gyógyíthatóak, tehát az orvostan elismeri, hogy nem csak anyagból állunk, és hogy nem mindegy gyógyítható gyógyszerrel.
Erre van a pszichológia, a mentálhigiénia, és sok életmóddal foglalkozó tudomány.
Most a természetgyógyászos sztoridba nem mennék bele, kevés információt írtál le róla. Az tény, hogy a tömeggyógyászatban rengeteg a hozzá nem értő, nemtörődöm, bunkó orvos. Ha magánorvosnál kezeltetted volna magad, ő is kiderítette volna, mi a baj, nem csak a természetgyógyász.
A pszichológiát korábban lélekgyógyászatnak is nevezték itt-ott. A papokat pedig lelkész-nek, ami nem is áll messze a terápiás ,megerősítő,vígaszt nyújtó támogatástól ma sem. Az orvostudomány pszichiátriával foglalkozó területe ismeri a lélek betegségeit, persze ez nem egészen a vallási értelmű megközelítés, bár néha egy pap vagy a hit sokat segíthet a gyógyulásban.
Vannak lelki zavarok, stb,stb,stb.....A lényeg,hogy az emberekkel foglalkozó tudomány is mind használja, vizsgálja, tudja,hogy a van psziché. Mondjuk nem a zavaros,belemagyarázós ezos értelemben, hanem mint az emberi elme működéséhez kapcsolt jelenség. A memória, a működtető funkció, a tudat, a vegetatív idegrendszer irányító szerepe akár a kiválasztásban, stb. Van ugye a szorongás,a félelem,az öröm, a bánat, az ezekre való képesség vagy annak hiánya, a különböző mentális képességek,zavarok, az intelligencia mértéke, stb,stb,stb.... Van olyan is ám,eléggé régóta, hogy pszichoszomatikus orvoslás...... A tudomány ismeri a lelki folyamatokat, csak aki nem olvas eleget annak ezek az infók hiányozhatnak.
Az élet az igazi egyetem! A vizsga pedig a halál!
A pszichológia, vagy pszichiátria csakis a kézzel fogható dolgokban hisz, az úgymond materiális valóságban.
A lélek pedig akkor is ott van, nem tudják kivonni az egyenletükből. De hisz hogy is tehetnék?
Akkor a vágyaikat is csak materiális dolgok irányítják?
Hisznek abban, hogy az életünk a végtelen érzékkielégítésből áll? Általában ez a szexualitásból áll. A lélek teljesen más! Semmi köze az ostoba emberek gondolkodásának!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!