Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hogy fér meg a reinkarnáció...

Hogy fér meg a reinkarnáció és a szellemidézés?

Figyelt kérdés
Mivel első blikkre egyik kizárná a másikat, vagy legalábbis időben korlátozná. Értem ezalatt: egy újraszületett lélek nem megidézhető. Gondolom.
2013. márc. 20. 09:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
51%
Jól. Nagyon jól. Mindkettő kitaláció, kamu, így akár egyszerre is lehet csinálni:-)))
2013. márc. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Kérdező, te hiszel az ezotérikus dolgokban. De akkor miért vársz magyarázatot rájuk? A hit és a magyarázat nemigen fér össze. Kisgyerek koromban, amikor a pap a századik kérdésemre is "Istent hinni kell, fiam, nem megérteni" frázissal felelt, dőlt el, hogy megrögzött ateista leszek.
2013. márc. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Ha figyelmesebben végigolvasnád a kommentjeimet, rájönnél, hogy mekkora bullshit volt, amit utolsó válaszolóként beírtál...
2013. márc. 31. 12:47
 14/21 Antimod ***** válasza:

"Istent hinni kell, fiam, nem megérteni" frázis


Az ezotérián belül számos irányzat éppen ezekre a kérdésekre kínál magyarázatot.

2013. ápr. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy én nem vagyok "ezotér". Én materiális vagyok, csak nem utasítok el mindent zsigerből csak azért, mert mivel ismeretlen dolog, így csak hülyeség lehet.


Épp ezért említettem meg a szellemidézéseket is, mivel kíváncsi voltam, de "hívővé" nem váltam.


Ha belegondolunk, az elektromosság felfedezése előtt mekkora ezófantasztikum és természetfeletti lett volna, hogy nem süt a nap, nincs gyertya, odamész a falhoz, meglöksz valamit a kezeddel és hirtelen világos lesz a szobában. Ma meg természetesnek vesszük, nem csodálkozunk rá.


Én ugyanígy oknyomozom az ezo-nak tartott témákat, hogy mi lehet a magyarázat azokra a dolgokra, amiket oly sokan megtapasztaltak már, csak épp bizonyítani nem tudják.


Legyen az földönkívüliek, szellemvilág vagy akármi.

2013. ápr. 2. 14:02
 16/21 anonim ***** válasza:

Tudod kérdező fantasztikusan megférnek egymás mellett, mert egyik sem igaz csak babonaság. Talán annyiban rosszabb a szellem idézés, hogy 1/ tiszteletlenség a holtak emlékével szemben, 2/ egyszer egy ilyen játszadozásnak nagyon rossz vége is lehet-- elmezavart, vagy még halálos betegséget is okozhat-- de nem a megidézett holt lelke-- hanem az akkor épp börtönben, vagy halálos ítélet után elszabadult Pszichopata gyilkos lelke, mert ha csak megérzi ezt a játszadozást... belenyúlhat a testbe, a fejbe és ott szörnyű bajokat okozhat!


Szóval nem jó az ilyesmivel játszani, szélhámoskodni.


A holt lelkeket nem lehet megidézni, csak az épp felszabadultakat akik ide oda csapódnak, mert tudják hogy pusztulás vár reájuk.

2013. máj. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Milyen szélhámoskodásra gondolsz? (Biztos vannak, akik azt teszik, de nem hinném, hogy mindenki)
2013. máj. 28. 06:50
 18/21 anonim ***** válasza:

Tudod kérdező minden olyan ember aki azt állítja képes holtakat idézni és különböző trükköket alkalmaz, az mind csaló és hazug!


Minden holt lélek az első 5 percben eltávozik örökre ha akarja, ha nem akarja, ha fél és ide-oda csapódik a világban, ha nem fél, de a Föld gravitációs energiája (amely megfelel a halál szellemének is!!) zsupsz elkapja, és lehúzza és bizony el kell indulnia az utolsó-útjára ami a láva masszán áthalad- aztán vagy kiér belőle vagy részecskéire szakadva, ismét szervetlen de már forró massza anyagnak részévé válik.


Ez az igazság!! Mert megjártam a holtak útját amit, fénysebességgel kell megtennie a holt léleknek- én épp egy kicsit lassabban haladtam azért, hogy láthassak. Aki fénysebességgel halad az vagy semmit nem lát vagy csak egy alagútszerű valamit a nagy sebesség miatt. ez az alagút elmesélés el is hihető egy klinikai halálból visszarántott valakitől. Mint ahogy az is elhihető, hogy megdöbbent a végtelen Tér érzetén, de az ilyen még nem indult el, még nem húzta le a Földünk ereje.

2013. máj. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

A szellem világot az ember találta ki, megérzései alapján, de nem reális. Mert aki eltávozik az visszatér a földi nagy energiához a földünk szívébe, oda belépve és azzal azonosulva Ő maga is részévé válik, erős feszültségű isteni energiává. Amellyel lehetetlenség lenne a reinkarnálódás.


Különben is minden életben eredendően ott van a a lélek kezdemény is, ha nem lenne akkor nem tudna se élni, se fejlődni. A másik, minden lélek akkora, amekkorára fejlődött a teste. Mivel a lélek energia szálaknak összessége amely át, meg átszövi a testet belül s végül a test felszínen a bőrt-- ezt találta meg egy kínai 5000 évvel ezelőtt és azóta is szurkálgatják a lelket a bőrhöz "lefércelő" pontokat. Amíg a lélek élő, aranysárga a fénye, holtában hófehérnek kellene lennie-- de aki sokat hazudik csal, gazember vagy bármilyen élettel szembeni cselekedetet müvelt életében -- azoknak rengeteg a letakart, eltitkolt emlék a lélekszálán-- ez okozza majd a vesztét, mert nem lesz képes gyorsan haladni!


Itt is ebben a kérdésben is megéreztek dolgokat az emberek-- csak hát tévednek ebben is. Ugye azt tanítja a kereszténység, ha bűnös vagy, térj be egy templomba és ha meg-gyónód bűneidet, a papbácsi hivatott feloldani téged-- ez egy nagy tévedés!


először bármit teszünk, átélünk, akár gondolunk, elszenvedünk, v. tanulunk minden de minden ott marad örökre kitörölhetetlenül a lélekszálán- SEMMIT nem felejtünk, még azt sem, amit őseinktől örököltünk szellemi, vagy élettöredéket.


Na most hiába rinyálja el a bűneit valaki a papbácsinak, szánom-bánom" amikor a tudatában van örökké és ha akarja ha nem akarja az ilyen emberek ismét és újra gondolatilag előveszik, majd újra lefedi titkolva. tehát annyi, de annyi gondolati takarást kap minden gazemberség, hogy nincs az a papbácsi aki azt leradírozni lesz képes valaha is!


Ha tegyük fel még is valaki megúszná a láva pusztító hatását és elérkezne a Földünk szívéhez, az onnan kiáramló rengeteg energia részecske, épp a szennyezettsége miatt, mert nem eléggé fehéren ragyogó, úgy vágja vissza láva izzó tömegébe hogy még gondolkodni se maradna ideje-- iszonyatos energia-erő csapódik hozzá.


ezt azért tudom, mert ott" voltam és bizony majd nem a vesztemet okozta az, hogy élő" voltam-- csak talán érzékelték mittudomén-- de enyhült az erejük és vissza vonzottak, és szinte körbe fogtak-- fantasztikus volt, mintha egy sűrű, parányi csillagokkal teli, Térbe kerültem volna-- s elkezdtek mesélni, illúzió képeket formálni azzal kapcsolatban, amit utoljára gondoltam és ami miatt elindultam.


Valami ilyesmit művelnek azokkal akik odáig eljutnak, és kiknek utolsó gondolatuk mondjuk a szeretteik voltak akik már meghaltak-- valószínűleg ezért látják egyesek hogy a szeretteik jönnek feléjük-- ezzel kívánják oldani a félelmét a holt léleknek-- miközben észre vétlenül""" bevonzzák! Csalafinta módszere ez a jóistennek!!!

2013. máj. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Antimod ***** válasza:

"Tudod kérdező minden olyan ember aki azt állítja képes holtakat idézni és különböző trükköket alkalmaz, az mind csaló és hazug!"


Hallottál már az EVP-jelenségről? Azt mivel magyarázod? Csalás aligha lehet, mert akárki képes rögzíteni. És nem rádióadás, kósza beszédfoszlány innen-onnan, mert egyrészt a legtöbb értelmes egész kifejezés vagy mondat, nem félbeszakadt részlet valamiből, másrészt sohasem zene. Harmadrészt hangszigetelt stúdióban is felvehetőek ezek a hangok, ugyanúgy, mint máshol.


Kissé paradox, de éppen a tudományos módszerekkel(!) lehet bebizonyítani előbb-utóbb, hogy a tudományos világ jelen pillanatban téved ebben a kérdésben.

2013. máj. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!