Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hogy fér meg a reinkarnáció...

Hogy fér meg a reinkarnáció és a szellemidézés?

Figyelt kérdés
Mivel első blikkre egyik kizárná a másikat, vagy legalábbis időben korlátozná. Értem ezalatt: egy újraszületett lélek nem megidézhető. Gondolom.
2013. márc. 20. 09:35
1 2 3
 1/21 Antimod ***** válasza:
66%

Ez nekem is dilemma volt. Nem zárja ki feltétlenül a kettő egymást.

Lelkünk csak egy kis része éli át a fizikai világot. Vagyis: a lélek lekorlátozza önmagát - de ettől még a teljes valója nem "ideát" van.

Továbbá az idő csak a mi világunkban értelmezhető.

2013. márc. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 poiu ***** válasza:
39%
Szerintem a totális baromságok lényege pont az, hogy nem zárják ki egymást.
2013. márc. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
25%
Két egymástól független, szubjektíven értelmezett, ellenőrizhetetlen dologról van szó, szerintem felesleges erőszakkal megpróbálni összeboronálni őket.
2013. márc. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
32%
Szellemek nem léteznek, amit megidéznek az nem szellem. A többi átverés.
2013. márc. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
15%
Mivel mind a kettő csak kitaláció, ezért lehet összeegyeztetni.
2013. márc. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom, hogy valós dolgok-e vagy csak fikciók. Azt tudom, hogy szellemidézéses dolgot már én is átéltem. Mondom: ÁTÉLTEM, ami nem bizonyítja, hogy van szellemvilág, hiszen csak az átélés emlékképei vannak meg, az nem, hogy az átélést valóban mi okozta, tényleg van-e szellem vagy csak önszuggesztív hallucináció az egész. Tényleg nem tudom.

Reinkarnációs tapasztalásokkal rendelkezőkkel pedig beszéltem. De sem az én, sem mások élményei nem tekinthetők kétséget kizáró bizonyíték gyanánt.


Viszont, nem is arra voltam kíváncsi, hogy kinek mi a lenéző véleménye azokról, akik hisznek benne. A minősítő, ítélkező válaszok irrelevánsak és nem hasznosak.


A kérdés pusztán annyi, hogyha ezotérhívő síkon elfogadjuk, netán hiszünk bennük, akkor hogy egyeztethető össze az, hogy egy lélek a halálkor elszáll, majd újraszületik egy másik testben és mégis meg tudják idézni. Nekem ez ellentmondásos. Akkor nem lenne, ha mondjuk minden lelket csak az újjászületésig lehetne megidézni.

2013. márc. 20. 16:17
 7/21 anonim ***** válasza:

Az elsővel egyet értek. A többiek meg csak trollkodni jönnek ezo témába.

Valóban lehet az amit első írt, de arról beugrott hogy ugye szellemidézés ált az elhalt emberekkel kapcsolatban szokott történni akk nem tudnak nyugodni a túlvilágon vagy épp még van üzenetük az itt maradottaknak.

Ezek az emberek viszont olyanok akik az alsó asztrális síkon ragadtak tehát nem születtek újjá. Ennek sok oka lehet pl hogy túlzottan ragaszkodott a materiális dolgokhoz vagy erőszakos halált halt vagy más dolog ami nem engedi h elmenjen. Sokan akár évszázadok is bolyonganak így.

Tehát lehet az h csak azokat lehet megidézni akik nem születtek újjá, a reinkarnálódottakat meg nem tudom h meg lehet e idézni ebben az esetben, nem hiszem.

Viszont az utóbbi hónapokban nagyon felerősödött az angyali tevékenység a Föld körül és már nem hagynak senkit bolyongani.. Évezredek óta először most kezdték megint megtisztítani a nem látható szférákat hogy a fizikai síkon egyre több felébredett ember legyen, vagyis a fénymunkások segítségével hogy a föld rezgésszáma emelkedjen. De erről rengeteg info van neten, 2012-es felemelkedéssel kapcs. A fizikai síkon is hamarosan látható lesz az eredmény pl mikor sorra fognak bedőlni a politikai rendszerek és a gazdaság, hogy emberibb világ jöhessen, ezeknek az előszelét éljük most.

2013. márc. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

#6: Ha ilyen szépen, korrekten fogalmaztad volna meg az eredeti kérdést, akkor szerintem kevesebben válaszoltak volna annyit, hogy "nem létezik, ezért tökmindegy".

Örülök, hogy a tapaszlást nem kezeled azonnal bizonyítékként és nem vagy elvakult. Igazából csak ezt akartam megírni, sajnos rendes válaszom nincs, mert nem foglalkozom ilyesmivel :)


Utolsó: átlátok rajtad, mint a szitán, kicsi troll :)

2013. márc. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Hagyjuk szerintem a személyeskedést. Ez az angyali akármi nekem már kicsit rázós :)

Azt el tudom fogadni, hogy megtisztulás előtt áll az emberiség, mivel nagyon rá is fér már.


És valóban, az, hogy mit éltem át, azt nem tartom bizonyítéknak. Hiszen alapvetően egy materialista fickó vagyok, akinek felkeltették az érdeklődését a spirituális dolgok, de épp ezért inkább "oknyomozok", tanulmányozok. És mondom, kb 5-6 sikeres idézés megtapasztalása után sem tudom, hogy igaz valójában mi történt velünk. Maga a tapasztalás az valós, hülyeség lenne hazudni és kitalálni. Így vagyok az ufo-t látott és űrlények által elrabolt emberekkel is. Én elhiszem, hogy nem hazudnak, hogy átélték. De hogy egész pontosan mit, azt nem tudhatjuk.

2013. márc. 22. 07:01
 10/21 anonim ***** válasza:
Mit értesz sikeres idézés alatt? Nem tartozik a témához, ha gondolod, írd meg privátban.
2013. márc. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!