Hiszel a karmában, hogy minden okkal történik?
A 6. válasz nagyon tetszik, egyet értek vele.
Nem hiszek benne, mert rengeteg olyan esetről tudok, mint a baleseti sebészeten dolgozó válaszadóé is, bár neki üzenném, hogy a "jót" nem lehet elvárni! Sőt, ha pl. egy koldusnak azért adunk pár forintot, hogy akkor majd cserébe megnyerjük az ötös lottót, az kifejezetten rossz.
Szerintem az életünk alakulásáról mi tehetünk, nem lehet az előző életünkre (ha volt) fogni.
Tegnap volt itt egy kérdés, arra vonatkozóan, hogy a reinkarnáció és karma tanát üti a többi ezoterikus hit, mint a vonzás törvénye, vagy a szellemvilágba vetett hit. Mert ha van reinkarnáció, a meghalt emberek szelleme nem fog itt kóborolni, másrészt ha a karma útján kapjuk a jussunk, nem is vonzhatunk be jobb életet.
Ami igaz, az igaz. Indiában a kasztrendszer miatt hitették el az emberekkel. Azt mondják, tűrjetek, saját magatok hibájából születtetek rossz kasztba, saját hibátok miatt szenvedtek. De ha csendben, és mosollyal az arcotokon tűritek, akkor talán a következő lét aranyéletet tartogat a számotokra.
De ez nincs így. Nincs előző se következő élet sem. Nem égünk a pokolban, vagy üdvözülünk a mennyben. Feltámadni sem fognak emberek tömegei. Mivel az ember anyagi lény, saját elmúlásába nem tud beletörődni. Szüksége van arra, hogy kapaszkodjon az örök élet reményébe. Szüksége van rá, hogy azt érezze, élni fog, mert halhatatlan a lelke, és valamilyen formában de ő bizony létezni fog.
Ezért van annyiféle hit. Ezért állítják azt a nagyobb vallási csoportok, hogy a mennybe, vagy pokolba távozunk, vagy a fénybe, vagy egy másik testbe.
a karma az egy rendszer. hétköznapi nevén ok-okozati rendszer. hatásra visszahatás, akcióra reakció. tehát amikor valakivel rossz történik, azt önmaga által korábban elkövetett rossz cselekedetre válasz, és azért, hogy az egyén képes legyen tanulni hibáiból.
a karmában nem kell hinni, fizikai szinten alapból tapasztalhatjuk. példaként beleversz ököllel a falba, és utána fájni kezd. :)
a karma azt próbálja felismertetni velünk, hogy minden amit teszünk, önmagunknak köszönhetjük, ergo csak mi magunk vagyunk képesek "megváltani" életünket, csak mi magunk vagyunk képesek a boldogságot elérni, nem pedig a környezetnek/neveltetésnek alárendelve.
üdv
27/F
LastOne.Left
Nem hiszek, mert értelmetlen.
Sajna nekünk, magyaroknak még van egy extra hátrányunk is ebben, nevezetesen a nyelvtan. A "miért?" kérdés vonatkozhat ok-, de vonatkozhat célhatározóra is. Talán emlékeztek a nyelvtanórára általánosban, amikor a mindenféle határozószavakat vettétek, és ki lett emelve, hogy ugyan mindkettőnek a "miért?" a kérdőszava, mégis mást jelent. Sokan beleesnek abba a csapdába, hogy az okozatot oknak nézik, avagy a "miért törtnét ez így?" kérdésben a miértet célhatározóként veszik, egy jövőbeni eseményre utalva, amit ez a megtörtént esemény idéz majd elő, miközben a helyes értelmezés az okhatározó, mert ez az esemény valamely másik, múltbeli esemény okozata, az eredmény. Ha rálépek valaki lábára véletlenül, nyilván van oka, az, hogy pont ott volt a lába, ahova én tettem az enyémet, de úgy nincs oka, hogy ez majd előidéz valami életem szempontjából fontos eseményt. Nincs célja annak, ha rálépek valaki lábára véletlenül, ahogy nincs célja sok más eseménynek sem.
(Lehet belegabalyodtam néha picit, de remélem érthető)
tegnap 14:12
ez nem így van mer a vonzás törvénye van, de nem mindenki kapja meg aki akarja, ugyanis ha nem érdemli meg akkor nem fogja tök 8 mennyire akarja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!