Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi a valódi megvilágosodás és...

Mi a valódi megvilágosodás és mikor jön létre?

Figyelt kérdés

2012. febr. 11. 20:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
+g
2012. febr. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
34%

amikor bemész egy rohadt sötét szobába ahol semmit sem látsz, mintha vak lennél.. és hirtelen felkapcsolod a villanyt.. először semmit sem fogsz látni, és fájni fog a szemed, de ne félj gyermekem, én veled vagyok és átsegítelek e nehéz másodperceken.

ez a valódi megvilágosodás, sok sikert.

2012. febr. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
100%
Amikor azt hiszed, mindent értesz a világban és meghalsz, mielőtt rájönnél, hogy mégse.
2012. febr. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
94%
Kinek-hogy és mikor jön el...,aki a sötétben ,,jár" annak bármikor ,,felkattinthatja" más a fényt, - aki ,,világosban jár" azaz nyitott ésszel és szemmel az nem megvilágosodni,hanem hinni fog... talán...,de kiválóak még ilyesmikre az életünk utolsó percei is... Kérlek azt majd ne hagyd ki...:)
2012. febr. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


A megvilágosodás körülbelül annyit tesz, hogy az egyén megérti mi van, vagyis megérti mi az ember, mi a világ és hogyan jelenik meg, és persze a legfontosabbat, hogy mi Isten. Ennek megértéséhez természetesen szükség van egy bizonyos szellemi, értelmi "hozzáállásra", mert hiába mondják el valakinek mindezt, nem feltétlenül fogadja el, és könnyen megeshet, hogy badarságnak, mesének tartja azt, hiába van mögötte logikus, racionális magyarázat.


A buddhista értelmezés szerint az előző bekezdés mindössze intellektuális megértés, ami megszabadult tudatállapotot idéz elő automatikusan, persze ha ez a megértés valós. S e megértés annyit takar, hogy az egyén képessé válik Egészben szemlélni, de "érezni" még nem "érzi" az Egészet komplettül, mellőzi teljesen személyes érdekeit, és innentől már nem hatnak rá azok, amiket korábban szenvedésként, negatívként élt meg.


A buddhisták szerint a megvilágosodás az, amikor az egyén nem érez már elválasztást, vagyis intuitív jelleggel nyilvánul meg, teljesen nyitottá válik elméje, tulajdonképpen tudja azt is, hogy a két házzal odébb lakó néni éppen a fehér alapon piros pöttyös köntösében, kék fejkötővel szilvás gombóchoz készíti a tésztát, és közben teázik, és a Szomszédok című sorozatnak a betétdalát dúdolja.


A megszabadulás mikor érkezik el?

Már most itt van, de nyilván szükséges hozzá az, amit az első bekezdésben leírtam.


A megvilágosodás mikor jön létre?

Erre ugyanaz a válasz adható, mármint, hogy már itt van és most, hiszen az ember alapban megvilágosult tudatú, csak tévedésében, nemtudásában elfedi hamis igazságokkal ezt, és hamis képzetekkel...:)


megj.: a megszabadulás nem csak intellektuális megértés során kerülhet "napvilágra", hanem erőteljes, mélyről törő kívánság során is, amikor is az egyén kegyelmet kap, és a kegyelemkapás során még mindig választhat...illetve tudatos választás eredményeként, felismerésként.

egyébként a kereszténységben a megszabadulást megtérésnek nevezik.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. febr. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Gordon Freeman válasza:
83%

Isten nem egy személy, hanem egy misztérium.

Isten végső soron te vagy.

Magamnak meg pl. én.

2012. febr. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
19%

Ha majd beírod a googleba: mi a megvilágosodás? látni fogod,hogy sok féle válasz van rá. A kérdés lényege: mire vagy kiváncsi

mennyire érdekel.

Ha a világunk mibenléte a megválaszolandó,akkor érvényes lehet Pál apostol tanítása:"most tükör által homályosan látunk,akkor (halákunk után) majd szinről szinre

Saját egyéni kérdés is lehet,sőt az az igazi. Lehet,hogy sokat töprengsz valamin hiába s akkor jön meg a válasz amikor nem is gondolsz rá,kapcsolatban valami egyébbel

Én így jöttem rá,hogy az ember számára Krisztus Megváltásának elfogadása kikerülhetetlen.

Saját esetem részletes leírása hosszú lenne ,de remélem a lényeges rész által is érthető lesz: Hét évesen egyedül voltm otthion egyetlen tyúkunkkal és egy kutyával.A kutya nem bántotta a tyúkot s az mégis nekiment a kutyának,azorrát csípte.Elkaptam a tyúkot,s félre dobtam,ám az visszament s újra csípte szegény kutyát ,akit persze,hogy sajnáltam,hisz ő vétlen volt,mégis szenverdett.Mikor újra elkaptam a tyúkot akkor már rácsaptam a hátára,de hiába dobtam félre,s aztán ahányszor bántotta a kutyát mindig rácsaptam a hátára.egyre erősebben,s mikor végleg félredobtam ,már nem ment sehova.Ott maradt meglapulva egy helyben. Megijedtem.Bántott a helyzet de az is hogy mért nem ment el a tyúk,hiszen nagy udvarunk volt. Késő délután megjött édesanyám és testvéreim a szőlőkapálásból.Anyukám megpuvolta s felvágta atyúkot. Le volt verve a tolyástartója.Szidták átkozták haragos szomszédunkat,mert ugye ki más tehette volna... Végül megmondtam ami törént Anyám elverte a kezem szárát,amit ma se bánok Azt vbiszont ma is bánom amit a tyúkkal tettem.Csakhát már felnőtt vagyok és annak megfelelően gondolkozom: Mit akartam én?Azt,hogy a tyúk ne bántsa a kutyát. Jót akartam? Igen jót akartam. Rossz lett belőle,bűnt követtem el? Igen rossz lett belőle,igen bűnt követtem el.Végkövetkeztetés: Még amikor jót akartam akkor is bűnt cselekedtem.Tehát szükségem van Jézus Krisztus megváltására vagyis hogy ő általa jelenhesserk meg Isten előtt? Múlhatatlanúl. Másnak is? Másnak is. És most szinte hallom a bekiabálásokat: "én ilyet nem csináltam énilyet nem csinál..." Nyuginyugi kispajtás még tudom miről beszélek és kiknek.Volt ennél rosszabb is. Pl.Saul esete,akiből csak azért lett Pál apostol,mert találkozott a már üdvözült Jézus Krisztussal. S aki ellenem a leghangosabban kiabált,hogy neki nincs ilyen,elsősorban neki mondom Jézus tanítását: "aki áll,vigyázzon,hogy el ne essen."

2012. febr. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Egy hozzáértő szívesen elmagyarázza ezt, és a további dolgokat INGYEN:

06703199184 - Patakiné Machita Klára


Bármikor elérhető a késő esti órákban, és éjszaka, mivel nappal dolgozik, én akkor nem zavarnám a helyedben.


Mondd neki, hogy Palásti Zsolt javaslatára hívod! :-)

Várom visszajelzésed majd! :)

2012. febr. 22. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
38%

A megvilágosodás kifejezés eléggé becsapós. Buddha a nibbana állapotát célozza meg, amit "kialvás"-ként lehet hathatósan visszaadni. Amúgy a kereszténység is ismer, a megvilágosodáshoz hasonló (de attól eltérő) állapotokat, pl. revelatio.


Ma sokan túllihegik Buddha tanítását. Elkényeztetett, egyke úrigyerek volt, sokkolta a valódi élet szerves részét képező eseményekkel (öregség-betegség-halál) való szembesülés. Igazi gavallérként hátrahagyta az asszonyt és a gyermekét, meglépett, hogy remetének álljon. A megvilágosodás - szerintem - a buddhai értelemben az, amikor nem hülyíted magadat tovább, a világot annak látod, ami. Ha lemorzsolod a buddhizmusról a rárakódott salakot, akkor egy érdekes, de nem egyedülálló filozófiát kapsz. Ez a filozófia egy lightos materializmus. Szerintem a buddhizmus nem vallás, hanem filozófia. Olvasgass a görög sztoikusokról, hasonló gondolatkör, de mivel nincsen vallási köntösbe öltöztetve, így nem olyan "trendi".

2012. márc. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
halálod percében
2012. márc. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!