Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ikerlélek/Lelkitárs?

Ikerlélek/Lelkitárs?

Figyelt kérdés
Van ilyen? Illetve honnan ismerem meg(tudom biztosra), hogy megtaláltam?
2011. júl. 3. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
11%
tudod mit fog mondani érzed a fájdalmát tudod mit fog tenni akor megtaláltad.
2011. júl. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Nincs ilyen. Nem az a lényeg, hogy megtalált azt az egy darab embert, aki kiegészít. Nagyon sok olyan ember van, akivel boldognak lehet lenni. Az a lényeg, hogy találj valakit, akivel úgy érzed, hogy megéri dolgozni a kapcsolatotokon, a boldogságotokon. Mert az nem megy csak úgy magától
2011. júl. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Mindkettő van. Lelki társból több is: a családtagjaid, akiket szeretsz, az iskolatársaid, munkatársaid, akikkel jól kijössz, a szerelmeid, akikkel harmonikus volt a kapcsolatod, szerencsés esetben a párod, a gyerekeid. Arról ismered fel őket, hogy egy hullámhosszon vagytok, vagy úgy érzitek, mindig is ismertétek egymást, vagy csak nagyon jól kijöttök, kitaláljátok egymás gondolatait.


Az ikerlélek a másik felünk, vele a legtöbbször nem dolgunk párkapcsolat, sőt sokszor semmiféle fizikai kapcsolat. Általában amikor te élsz, ő odaát van, amikor meg ő él, akkor te nem. A karmátok végén majd újra egyesültök. Nagyon ritka az olyan életünk, amelyikben találkozunk, de inkább a fejlettebb lelkeknél szokott előfordulni.

Nem kell összekeverni életünk egyik másik nagy szerelmével! Még ha találkozunk is, nem valószínű, hogy párkapcsolatban, lehet, hogy egész más családi kapcsolat lesz köztünk. Nem dolgunk velük a párkapcsolat, csak nagyon ritkán.

2011. júl. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ikerlélek/lelkitárs/duálpár elképzelés a Görög mitológiából származik, ami szerint az ember eredetileg nagy hatalmú hímnő lény volt, de Zeusz félve az erejüktől kettéválasztotta őket nővé és férfivá. Az ember pedig egész életében ezt a párját keresi.


Nos, én a szituációt (persze szigorúan szimbolikus értelemben véve) a Kisvakond és az orvosság című rajzfilmhez hasonlítom, amiben ugyebár kis hősünk körbejárja az Egész földet, hogy kamillavirágot találjon, és a legvégén derül ki, hogy amit keresett, az ott nő a túrása mellett.


Amit keresel az nem odakint van. Hanem benned.

2011. júl. 10. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Nos, lelki társ kapcsolat valóban több is van az életben; és úgy ismered föl őket, hogy egyszerűen azt érzed, valami mélyebb kötődés van köztetek egy "egyszerű" barátságnál, vagy rokonságnál.


Ikerlelked egy van. És néha egyszerre éltek, néha nem. Nekem ebben az életben, rengeteg nehezítéssel fűszerezve, megadatott, hogy egyszerre éljünk.

Hogy honnan tudom, hogy ő az? Hm... Amikor valakit próbálsz az összes elképzelhető "címkével" felruházni, de mindig azt érzed, hogy nem, nem találtad el... Nem szerelem, valójában nem is barátság, ha esetleg rokonod, akkor is túlmutat a "sima" rokoni köteléken; és érzel valami megmagyarázhatatlan nagyon mély bizonyosságot, hogy ti ketten összetartoztok.

Nem igaz, hogy mindenben pont olyan, mint te vagy (az a klón :)); az sem igaz, hogy mindenben pont az ellentéted (az a karmatükör); és az sem, hogy tökéletesen fedi egymást a horoszkópotok (az az asztrológiai iker).

Viszont az igaz, hogy hogy néha félelmetesen "egymásra éreztek", és hogy a külvilág is érzi, micsoda erős kötelék van köztetek, és ha együtt vagytok, kifelé is képesek vagytok árasztani azt a mély biztonságot, amit egymás közelében éreztek.


Ha szeretnél erről bővebben beszélgetni, írhatsz privátot is nyugodtan. :)


Szép napot neked!

ParlanDo

2011. júl. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Érdekes dolog ez, én nem értek ezekhez a dolgokhoz de abban biztos vagyok hogyha megtalálod érezni fogod hogy ő az!

Amikor valakivel teljesen különbözőnek tűntök és valamilyen szinten különböztök is de mégis több köztetek a hasonlóság mint gondoltad volna! Van hogy ugyanarra gondoltok, van hogy az egyikőtök vagy épp mindketten ki is mondjátok de olyan is előfordult már befejezitek egymás mondatát!

Érezhetően valami érdekes és szoros kapcsolat van köztetek amit nem csak ti vesztek észre hanem más is!

Történt most az életemben egy elég nagy változás ami nagyon megviselt és kicsit elkerültem a lelkitársamtól( de közben valamilyen szinten mégis velem van és velem is marad)de közben mellém került valaki akit ismerek már egy ideje de eddig nem nagyon volt alkalmunk beszélgetni! Mellém került, beszélgetünk nagyon sokat és nagyon sok a hasonlóság és a különbözőség is, kimondjuk amit a másik gondol meg ilyenek! Erre mondom én azt hogy minden rosszban van valami jó!:)

2011. szept. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Lin71 ***** válasza:

Szerintem két egész ember találjon egymásra, abból lesz egészséges kapcsolat (akár baráti, akár párkapcsolat)

A félemberek egymásba kapaszkodnak, abból mindig csak a csalódás van.

Vannak emberek, akik nagyon egy hullámhosszon vannak, de a te lelked 1 db egész, nem kallódik a másik fele a világban sehol.

Az elvesztett ikrekről szóló helyzetek mások.

2016. dec. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!