Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mit gondoltok az elméletemről?

Mit gondoltok az elméletemről?

Figyelt kérdés

Mennyország: egy felsőbb dimenzió, magasabb rezgésszámú terület, ahova az ember halála után egy "alagúton" keresztül jut el. Ott a teste, pontosabban lelke fénylő, csillogó lesz, majd egy idő után ujjászületik egy másik testben, és ez a folyamat addig tart, amíg el nem éri a kozmikus tudatállapotot.

Pokol: ha az elhunyt személy nem élt szeretetben, emiatt a lelke nem ment tovább, szellemként maradt itt, vagy esetleg visszafejlődött, alacsonyabb rezgésszámú területekre került.


2011. márc. 15. 21:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

01:53

Miért gondolod, hogy Isten bárki is pokollal büntetne? Úgy érzed ilyen gonosz?

2011. márc. 16. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 homo ludensz ***** válasza:
Mióta az ember ráébredt önmaga emberi mivoltjára ennek pedig már jó ideje,azóta keresi a kérdésre a választ hogy mi történik majd a halála után.A keleti és a nyugati filozófiák igyekeztek magyarázatot adni s a különböző vallások szintén.Egyeseknek ez hozott némi megnyugvást másoknak amaz,mindenki magyarázza de igazán olyan bizonyíték hogy valaki odaátról visszatért(Jézust az Újszövetségből ismerjük) és valamelyikünknek beszámolt volna hogy odaát mit tapasztalt.A halálközeli élmények nem a halálról szólnak hiszen közeliek de érdeklődést és valami görcsös megnyugvást vált ki bennünk talán lehetséges hogy nem tűnünk el nyomtalanul.Magam is hiszek a lélek/szellem/ halhatatlanságában és a leszületések láncolatában mert csak ez igazolná hogy értelme volt x évet eltölteni az adott testben.
2011. márc. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem tetszik az elméleted! Hasonlóképp ondolom én is. Mindenesetre azt hiszem a menny/pokol elmélete és a reinkarnáció elmélete egyáltalán nem zárják ki egymást.


Szép estét neked!


ParlanDo

2011. márc. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Nem rossz, elképzelhető.

Tovább kellene fejlesztened és bővebben elmagyaráznod:

- hol van az a magasabb rezgésszámú terület,-

- milyen testben születik újjá a "lelked" és az honnan fogja tudni, hogy a kozmikus tudatállapot hányadik szintjén van,-

- milyen szeretetben kellene élnem, hogy ne a pokolba kerüljek?


Egy kéziratban hasonló elgondolást olvastam:

- az ember teremtett lény,

- életének hossza mind a Biblia, mind a Tudomány szerint 120 év,

- a lelket kölcsön kaptuk,

- az ember feladata a lelkének finomítása és szaporítása, míg él,

- halálával a lélek egyszerre kiszabadul a testből és visszatér "teremtőjéhez" (tehát bioenergia tenyészet vagyunk),

- mennyország: ha lelkem kellően finomított és tovább "hasznosítható", akkor tovább kerül és "valahol" beépítik,

- pokol: ha lelkem "szennyezett" akkor a tisztító tűzbe kerül és finomítás után lehet hasznosítani.

(Ezeket a helyeket én sem tudom, tőled is ezért kérdezem.)


Találtam egy érdekes indián közmondást: ...ha a lélek beszennyeződik, ember lesz belőle ...


Amíg a túlvilágról anyagi testben, épp ésszel vissza nem tér valaki és el tudja mondani, hogy ott mi található, addig minden csak képzelgés.

2011. márc. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!