Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mit gondoltok az elméletemről?

Mit gondoltok az elméletemről?

Figyelt kérdés

Mennyország: egy felsőbb dimenzió, magasabb rezgésszámú terület, ahova az ember halála után egy "alagúton" keresztül jut el. Ott a teste, pontosabban lelke fénylő, csillogó lesz, majd egy idő után ujjászületik egy másik testben, és ez a folyamat addig tart, amíg el nem éri a kozmikus tudatállapotot.

Pokol: ha az elhunyt személy nem élt szeretetben, emiatt a lelke nem ment tovább, szellemként maradt itt, vagy esetleg visszafejlődött, alacsonyabb rezgésszámú területekre került.


2011. márc. 15. 21:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A másik kérdéshez írt válaszod (ami ugyan ez) után jutott eszembe ez, amit oda is írtam:


Aki azt gondolja van menny mint olyan, ahova kerülünk a halálunk után, miért gondolják, hogy van pokol is? Miből gondoljátok, hogy Isten is használ olyat, mint jó és rossz? Ezt csak az emberek találták ki.

2011. márc. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, egyetértek veled, első válaszoló. Én sem úgy értelmeztem, hogy van jó és rossz.
2011. márc. 15. 21:30
 3/14 anonim ***** válasza:
Akkor ebből kifolyólag nincs Mennyország és pokol sem.
2011. márc. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A Mennyországot és a Poklot átvitt értelemben értettem.
2011. márc. 15. 21:40
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem sem konkrét, sem átvitt értelemben nem létezik.
2011. márc. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szóval egy keresztény dolgot (mennyet) körülhatárolsz spirituális és fizikai elméletekkel. Érdekes, ahogy összemosod a kettőt :)


Az én véleményem: Mégis hogy képzeled el azt a bizonyos poklot? Van egy sorompó, ami kielemzi az ember életét, és ha nem "jól" élt, akkor nem engedi tovább a mennybe, tehát bűnhődnie kell? Abszolút régimódi, önző, és kitaszító felfogás ez az egész Menny-Pokol téma. A kereszténység erőltette az emberekre, hogy féljenek. Olvass keleti vallásokról.


Nincs pokol vagy menny. Ha már mindenképpen léteznie kell túlvilágnak (amiben nem hiszek), akkor miért oszlana kétfelé? Mi lenne az egyetemes filozófia, ami alapján eldöntenéd, hogy ki hova kerül? Hogyan tudnád megítélni különböző emberek életét? Egy fogyatékost és egy egészséges embert is ugyanúgy bírálsz? Vagy van diszkrimináció? Nonszensz. És az állatok Mennyországa? Az már egy harmadik Menny?

2011. márc. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

azt gondolom ,hogy szerintem ezeket a dolgokat nem kell túlcifrázni


szerintem halálunk után eljutunk valahova, nem tudom pontosan hogy hova és azt sem hogy elég e az hogy jó emberek vagyunk..:(

2011. márc. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

Egyébként a magasabb és alacsonyabb rezgésszámban egyetértek, de nem halál után, hanem még az életben.



Részlet Neale Donald Walsch - Beszélgetések Istennel című könyvéből:


"Nincsen olyasmi, mint a „mennybe jutni". Csak annak a tudása van, hogy már

ott vagy. Van jóváhagyás, elfogadás és megértés, nem pedig fáradozás vagy

erőfeszítés érte. Nem mehetsz oda, ahol már ott vagy. Hogy ezt tehesd, ahhoz el

kellene menned onnan, ahol vagy, és azzal érvénytelenítenéd az egész utazás

célját.

Az a legmeghökkentőbb ebben, hogy a legtöbbek szerint el kellene hagyniuk a

helyet, ahol már ott vannak, azért, hogy eljussanak oda, ahová menni akarnak.

Így aztán elhagyják a mennyeket, azért, hogy eljussanak a mennyekbe - és

közben megjárják a poklot.

A megvilágosodás annak a megértése, hogy nincs hová menni, nincs mit tenni, és

nem is kell semmivé lenni - kivéve azt, pontosan azt, aki ebben a pillanatban

vagy.

Úton vagy a seholba.

A menny - ahogy nevezed - nincs sehol. Sehol másutt. A menny itt van."

2011. márc. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Érdekesnek tartom hogy mennyire reménykednek az emberek hogy halál után lesz valami.

Én a nirvanaba hiszek a teljes elmúlásban.

Ha meghalunk akkor nem leszünk sehol, ezért próbálj meg úgy élni hogy ez az élet jó legyen!

2011. márc. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Jézus az út,az igazság,az élet.A menny egy olyan hely,ahova csak rajta keresztül lehet eljutni.A mennyben van Isten,Jézus,az elhunyt keresztény emberek szelleme stb.Az ember már nem születik ujjá,hanem a Mennyben marad.Maximum,ha még vissza kell jönnie,akkor Isten feltámasztja és a saját testébe kerül vissza,bár ez se túl sűrűn esik meg.

A Pokol az a hely,amit azért teremtett Isten,hogy oda küldje a Sátánt és a bukott angyalokat,amiért bűnt követtek el.Azok az emberek is oda kerülnek,akik nem Jézus útján járnak.Onnan sem lehet máshogy kijutni,csak,ha Isten akarja.És olyat nem csinál Isten,hogy a pokolból a mennybe viszi az embert.Ott már nincs vissza út.Az,hogy hova kerül az ember,az itteni élete határozza meg.

Röviden:Én nem értek egyet az elméleteddel.

2011. márc. 16. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!