Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Filozofálunk a különböző...

Filozofálunk a különböző túlvilági lehetőségekről?

Figyelt kérdés
Kiváncsi lennék ki mit gondol erről. A Reinkarnációt elvileg elvetném, hisz hogyan lett lassan 7milliárd ember a földön mikor pl 200éve sokkal kevesebb ember volt.És mi van ha a bolygónkon adott egy bizonyos egységnyi élet energia, amin arányosan osztoznak az élők,nővény,állat,ember.Hisz mi egyre csak szaporodunk a környező élet meg fogyatkozik és kihal,kipusztul. Mit szoltok a gondolathoz? Esetleg más alternatív ötlet?
2011. jan. 25. 22:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Filozofálj, de biztos, hogy ez a megfelelő kategória?

Itt úgyis veszekedés lesz belőle.

2011. jan. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

I de érdemi vita kell és nem veszekedés:)

Én a bibliai túlvilágban hiszek azt hiszem.

2011. jan. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez lenne a lényeg hogy mindenki aki ir erre, elmondja a saját gondolatát a dologról. Nem a veszekedés csak egyszerü eszmecsere.
2011. jan. 25. 22:37
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem azért választ sok lélek földi életet mert ez a legdurvább anyagi világ, és itt lehet a legtöbb negatív karmától megszabadulni!
2011. jan. 26. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én meg fenntartom a reinkarnációt.

Senki nem mondta, hogy ma már nem születnek új lelkek. Egyébként a buddhizmus szerint születhetsz állatnak és növénynek is. 2000 éve több állat és növény volt, ma az arány megváltozott. Talán mert az emberek magasabb szintre léptek ennyi idő alatt, és egyre többen emberként születnek újra? ( na jó, ebben nem hiszek, csak ezt jutott eszembe a te gondolataidról):

2011. jan. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

Nem vetem el a reinkarnációt, mivel elég logikusnak tűnik. Ahogy mindennek van ritmusa, az alvásnak-ébredésnek, az évszakoknak, ugyanúgy elképzelhető, hogy az életnek is van.

Állítólag egyre rövidebb idő telik el a lelkek inkarnációi között, ezért többen is születnek le egyszerre és olyanok is jönnek, akik eddig még nem a Földön inkarnálódtak. Meg az is elképzelhető, hogy az ásványi-növényi-állati világból is kerülnek "magasabb" fokozatra egyes lelkek.

Persze a két inkarnáció között is kell tartózkodnunk valahol, úgy gondolom, ezt a túlvilágot bizonyos mértékben mi alkotjuk magunkkal a hitrendszerünkkel, az érzéseinkkel, az életünkkel.

De ez csak egy lehetőség a sok közül.

2011. jan. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"A Reinkarnációt elvileg elvetném, hisz hogyan lett lassan 7milliárd ember a földön mikor pl 200éve sokkal kevesebb ember volt."


Ha ilyen szempontból nézzük akkor amit leírsz nem állja meg a helyét, mivel a Padma purána alapján a „védikus rendszertan” nyolcmillió négyszázezer fajt különít el.

Azaz azt feltételezi (mindenki számára belátható, hogy helyesen), hogy nem csak a földön létezik élet, hanem más bolygókon is, azaz több faj van mint amennyi a földön él.

A reinkarnáció pedig "interuniverzális" rendszer, és nem csak a földi fajokra érvényes.

2011. jan. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jó téma,számomra a reinkarnáció lehetősége fogadható el.Ebben hiszek.Ez nem áll távol a keresztény ember hitétől.A keleti filozófia lélekvándorlásba vetett meggyőződésével azonban nem tudok azonosulni.Az ember kozmikus lény,teremtő erővel rendelkezik.Aki egyszer embernek született,nem inkarnálódhat az állatvilágba,s forditva sem történhet meg.Egy mondatban kifejezve,a bennünk lakó ISTEN által vagyunk örök életűek,s ez a csoda különböztet meg minket az állat,illetve növények csoportlelkétől.Ugyanakkor felruház felelősségtudattal is.Ettől ember az ember.
2011. jan. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Olvastam valami ezoszörnyáség könyvben, hogy megjelentek a lélek nélküli emberek is. (szociopaták?) Ill. jönnek más világokból lények, hogy lelkeket raboljanak.
2011. jan. 27. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem tudom. Filozofáltok?
2011. febr. 6. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!