Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha valakinek sérült gyermeke...

Ha valakinek sérült gyermeke születik, az miért az anya karmája?

Figyelt kérdés
2011. jan. 4. 10:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

a karma arra szolgál, hogy az egyének jelleme nemesedhessen, fejlődhessen, mivel aki hisz az ilyen ezotériás dolgokban, tudja, hogy csak a tudat számít és nem a test.


én úgy látom, hogy nem csak az anya karmája tehát egy ilyen kisgyermek, sőt talán az egész környezetéé is egyben, ugye azoké, akiket ismer, akikkel érintkezik. mivel mindenkivel(a gyermeknek is) kontaktusba kerül, így mindenkinek meg kell küzdenie azzal, hogy a gyerek esetleg beteg(lényegtelen, hogy milyen betegségről van szó).


szerintem konkrétan felesleges így lesarkítani a karma dolgot, mivel tudjuk jól, hogy személyünk, személyiségünk, tudatunk fejlesztéséről szól az élet, ugye ésszerűen az önzőből az önzetlenbe, és tárgyéletünk jellembeli feladatait könnyedén kiszúrhatjuk egy személyiségteszttel, egy horoszkóppal, EQ, SQ teszttel...szóval van sok minden, amivel megérthetjük mi a melónk éppen.


üdv és sok sikert

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Szerintem egy igazi látó sosem mondana ilyet a szemedbe. Ennek semmi értelme. Ezzel nem segít.

Nyilván nem ok nélkül történik semmi sem. De azért ez elsősorban a gyermek karmája. Te pedig simán lehetsz akár egy karma nélküli angyal is, aki azt vállalta, hogy segíti őt a fejlődésében.

Hagyd a csudába azokat, akik belédmarnak. A spirituális úton elindulók zöme megreked azon a szinten, hogy gőgösen magukat tisztának gondolva másokban keresik a hibákat és élvezettel osztanak ki mindenkit aki csak hagyja magát.

2011. jan. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

mennyit kért a látó? meggyógyult a gyerek?

ha a válaszaid ezekre a kérdésekre a nem, akkor sürgősen felejtsd el az egész hókuszpókuszt...

2011. jan. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
tyű ezt elrontottam, mindegy, a lényeg, hogy a gyerekkel foglalkozz, ne az ilyen hülyeségekkel!
2011. jan. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Én azt a változatot "hiszem", hogy leszületésünk előtt életünk fontosabb eseményeit és az ahhoz szükséges környezetet, személyeket mi magunk írjuk meg abban a bizonyos nagykönyvben, és megírjuk a megoldás módját is. A nagy kérdés életünk során, van-e annyi hitünk, kitartásunk, belső erőnk, hogy az életünk során felmerülő nehézségeket képesek legyünk megoldani. Ez esetben a beteg gyermeknél a kérdés, mi az a legtöbb, amit élete során az adott helyzetből képes kihozni, a családé, mi az a legtöbb, amivel hozzá tudja segíteni ezt a gyermeket saját céljai megvalósításához. Természetesen minden érintett személy majd csak élete végén kap választ ezekre a kérdésekre. Az élet nehézségeinek ilyen szemszögből való kezelését azóta gyakorlom, ahogy "végigrágtam" magam a 10 kötetes Kryon-sorozaton. Azok után vetettem el a karma, a sors büntetése (=rossz voltam előző életemben = bűntudat) nézőpontot.
2011. jan. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megkaptam a privit, nagyon kedves.:)


Mindenkinek köszönöm a válaszát, nincs más hátra, mint jobban elmerülni akkor a témában, hátha jobban előrevisz.

2011. jan. 13. 13:41
 17/21 anonim ***** válasza:

Szerintem az az anya karmája, hogy pont neki születik beteg gyereke, de az meg a gyerek karmája, hogy pont ő született betegen. Másképp fogalmazva: ő így is úgy is betegen született volna, csak nem a te gyermekedként. Neki ezt a sorsot kell megélnie.


Amúgy meg egyetértek az egyik előző kommentelővel, aki felvetette a kérdés, hogy egyáltalán ki számít betegnek.

2011. jan. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Tehát azt állítod, először te sem hittél ebben. De ezek szerint naiv vagy nagyon is és (már megbocsáss de ez igaz) gyeng ejellemű. 2. válaszolóval értek egyet. Fogadok, kelő érvelés,megyőzés után simán hinnél 2010 apokalpiszisben is.
2011. jan. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
0%
Tehát azt állítod,először te sem hittél az ilyenekben. Aztán a "látó" megmondta,hogy ez karma. Feltétel nélkül elhitted amit besél. Biztosra veszed,hog igaza volt. Naiv vagy és gyenge jellemű akit megfelelő fellépéssel,érveléssel bármiről meg lehet győzni.Nem azt mondom, hogy az a bizonyos "látó" becsapoott téged,hanem lehet,sőt biztos hogy ő is hisz benne.Tudod,aki nem hisz Istenben, annak kell valaki vagy valami amiben hinnie kell. Mert egyértelműen nem vagyunk képesek felfogni hogy mi hogyan létezhetünk?Ezek az emberek a gyenge jelleműek, nem ők tehetnek róla, de a tudományban hinni, az kevés. Hiába is magyaráznak erről, emellett vagy ehelyett kell valami ami följebbvaló mint mi. És könnyebb hinni valamiben, "ha nem jött be, akkor énn rontottam el" elvvel... Fogadok hogy így 2012 apokalipszist is elhinnéd.
2011. jan. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Szeretem az ilyen megmondó embereket, mint amilyen te vagy utolsó. Valamit félreolvastál erősen, én nem mondtam, hogy nem hittem "ilyenekben", bár konkrétan nem tudom, hogy az "ilyenek" kifejezés nálad éppen mit takar.

Ha a karmára gondoltál, leírtam a kérdésem utáni első kommentem második mondatában.


Ha vennéd a fáradtságot és figyelmesen elolvasnád a soraim, akkor nem írsz ekkora blődséget. Ráadásul pont te gyenge jelleműzöl le? Te, aki azt hiszi, hogy most belenyúlt valamibe? Hát, van egy rossz hírem: Nem vagyok gyenge jellem. A naivság és a gyenge jellem közt nincs kapcsolat egyébként, ha valaki meggyőzhető, az nem feltétlenül gyenge jellem. De az, aki ide ilyen 'megmondó' kommentet ír, na AZ igen, az gyenge jellem. Ahogy látom a százalékod alapján, a nagy többség is osztja ezt a véleményt.


Azzal meg nem értem, hogy mi bajod van, ha az ember nyitott valamire és utánajár.

2012-t pedig végképp nem értem, hogy hogy jön ide, de ha már felhoztad, akkor nyilvánvaló, hogy téged jobban megmozgat a téma, mint engem, tehát hinni sem én hiszek benne, hanem pont te.


Ha lennél olyan kedves és nem kritizálni jönnél ide a hülyeségeddel, hanem tényleg érdemben hozzászólni, azt megköszönném.

2011. jan. 15. 22:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!