Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha valakinek sérült gyermeke...

Ha valakinek sérült gyermeke születik, az miért az anya karmája?

Figyelt kérdés
2011. jan. 4. 10:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%
Honnan gondolod, hogy csak az övé??
2011. jan. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

Ne haragudj, hogy szkeptikusként válaszolok, de vhogy nem tudom megállni, mivel nekem is hamarosan babám fog születni, aki az eddigiek szerint teljesen ép, egészséges és belegondolni sem merek abba, amit te írtál, még a gondolattól is kiráz a hideg.

Én a keresztény tanítás szerinti Istenben hiszek, és abban, hogy semmi sincsen véletlenül, és nem azért születik sérülten egy gyerek, mert Isten haragja lesúlyt, illetőleg én, mint anya elszúrtam valamit az előző életemben.

2011. jan. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

A nagyobbik gyerekem sérült. Soha nem érdekelt, kinek a karmája, vagy miért történt, mindig úgy álltam ehhez a dologhoz, hogy ez egy feladat, mindent meg kell tennem, hogy a gyerekem teljes értékű életet élhessen.

Anyám egyszer hallott egy látóról, be is protezsált bennünket a gyerekkel. Mondanom sem kell, hogy elég szkeptikus voltam. A lényeg, hogy a második mondata az volt, hogy az én karmám az, hogy sérült a gyerekem.


Természetesen itthon egyből rátapadtam a netre és nem emlékszem olyan oldalra, ami ezt taglalná és nem az anya karmájának titulálna egy ilyen esetet.


Csak az érdekelne, miért az anyáé? Miért nem a sajátja, vagy az apjáé, vagy a hőn imádott nagymamáé, vagy egyáltalán, miért karmája ez valakinek?

2011. jan. 4. 10:53
 4/21 anonim ***** válasza:

A válasz írója 46%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:48


Te pasiból vagy, ugye?

A középkorban azt is gondolták, hogy a nőkön múlik, fiú lesz a gyerek, vagy lány, tehát a nő "jó fiúszülő képességgel rendelkezzen".

Erről a tudomány és a genetika már bebizonyította, hogy hülyeség.

Ahogy genetikai állományát a gyerek fele-fele arányban örökli, és a dohányzó, alkoholista, drogos pasi gyereke is születhet sérülten, a drága apuci felelőtlensége miatt.

Azért is sokat tehetne a teremtés koronája, hogy áldott állapotban lévő neje ne idegeskedjen, sokat pihenjen, és egészségesen éljen.


No comment..


Ki dönti el, mi az egészséges?

Egy Aspberger-szindrómás gyerek egészséges? Vagy egy enyhén nagyotthalló? Egy rövidlátó gyerek? Vagy egy koraszülött?

Sok családban születik elsőre sérült gyermek, másodjára pedig teljesen egészséges, vagy fordítva, miközben a szülők ugyanúgy igyekeznek mindent megtenni a terhesség alatt, hogy a baba a legjobb feltételekkel jöjjön világra.


Édesem: mássz vissza a fára!! Neked kár volt onnan lejönni, ha a középkorba vágysz vissza.

:D Nevetségesen hüly.e vagy.

2011. jan. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Ha már kötekedni akarsz: a te állapotodról is anyád tehet, mert ő ütöghette a hasát gumikalapáccsal, meg más az ilyet csak szimplán lehúzza a WC-n, nem áll neki felnevelni.


A bunkózók nyugodtan kereshetnek maguknak olyan kérdést, ahol kiélhetik a betegségüket, tedd ezt te is.

Ellenben engem érdekel, hogy aki ilyesmivel viccel, kötözködik, és csak az anyát tartja felelősnek, ect., milyen karmát fog érte kapni?

Amiről tévedés, hogy csak a következő életedben hat, kaphatsz te is cserébe egy olyan gyereket, akivel küzdelem lesz életed.

2011. jan. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Nekem is "elég problémás" az első gyerekem, bár betegnek egyáltalán nem lehet nevezni: hiperaktív.

Én úgy gondolom, nem véletlen, hogy ilyen anyával, mint az enyém, pont ez kaptam életfeladatnak, hogy megtanuljak pár fontos dolgot.

Ergo: a lehető legnehezebb feladatot kaptam, ami csak számomra kimérhető.

Az mondjuk érdekelne, hogy előző életemben mivel szolgáltam erre rá. :S

2011. jan. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Én sem betegnek nevezném a gyerekem, mert ez nem betegség, izomtónus eloszlási zavara van.


Én is úgy gondolkodom, mint te, ezért is lepett meg, hogy a látó meg sem kérdezte, érdekel-e ilyesmi, azzal kezdte, hogy az én karmám. Mondtam is, hogy ez most jó... és meg is old valamit, hogy a tudomásomra hozta?

2011. jan. 4. 11:18
 8/21 anonim ***** válasza:
Én azt tanultam pl. Szepes Mária könyvéből, hogy a karma kikerülhetetlen. Ugyanakkor a nehéz feladat a sérült gyerekkel minden családtagnak külön külön beletartozik a karmájába, és természetesen magának a gyereknek is. Nagyon sok könyvet kell ahhoz olvasni, hogy ezeket a dolgokat megértsük. Néhány cím: Végső valóság; Mirdad könyve; Sorsfordító megbocsátás, Társlelkek és ikerlángok A most hatalma... meg ilyenek.
2011. jan. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
sziasztok! Az hogy egy gyerek sérül, lehet az anya az apa vagy a környezetében élők, de akár a gyerek saját karmája is. Ezt az adott helyzetben lévőknek kellene érezniük. A többiek odafönnt elvállalták, hgoy segítik őt ezen az úton. Ennyi. Rádaásul mind voltunk mrá sérültek, sőt "rossz" emberek is. Ezt is azt is meg kell tapasztalni. A karma arra szolgál hogy tanulj. A mostani karmád előző életeid egyik nagy hibáját tanítattják meg veled. Csak rá kell jönni, akár tul is teljesítheted. Lényegy hogy megértsd.
2011. jan. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

"Ezt az adott helyzetben lévőknek kellene érezniük."

"Csak rá kell jönni..."


Mégis ezt hogyan, vagy mit "kellene" érezni? És hogy lehet rájönni? Ne haragudj, de ez olyan nesze semmi, fogd meg jól válasz ebben a formában. Tudom, hogy a karma fogalma mit takar, ha konkrét segítséget tudnál ajánlani abban, hogy az általam idézet mondataidra válasz kapjak a saját életünket tekintve, azt megköszönném.


A könyveket ajánlónak köszönöm az ötleteket, utánuk nézek.

2011. jan. 5. 14:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!