Ha meghal a test, a szellem tovább él, ha az is meghal, akkor mi él tovább? És ha annak is annyi? Végül mind megszűnünk létezni?
Vallása válogatja. Van, ahol nincs is lélek, egyszer élsz, aztán kész. Például a régi zsidó tanításban nem volt se alvilág, a mennybe sem kerültek az emberek. Ezért is akartak jól élni, amíg lehetett, és nem a túlvilági létre készültek. Az alvilág, és a menny képzete csak később szivárgott be a vallásukba. A Jehova tanúi ezt vették át egy kicsit újraértelmezett formában.
De úgy általában a lélek halhatatlan a vallások nagyobbik részében.
Vicces ez a sokhitű hozzászóló. Én 2x haltam meg közlekedésben. Nem fog veled történni semmi. Nincs lépcső, meg lélekboldogság. Megszűnik minden és pont!
Elmész, egy ideig fájlalják, éreznek utánad az élők, te meg ott porladsz el...
Ha mákod van, mentőorvosok és aneszteziológusokat látsz hamar..
Mellesleg én is egyszer fejre álltam kerékpárral, semmi nem volt, csak leállt a processzor. Tudom, milyen az a semmi, ami idő kiesett. Nem olyan, mint az alvás, hanem tényleg a filozófiai semmi, nullpotenciál. Ilyen lesz a halál is.
Oxigénhiányos halálközeli élmények, kórházi statisztikák szerint minden 10. esetben előfordulhatnak, az újraélesztettek elmondása szerint.
Hallucinációk, világosság ennek "köszönhető".
A felfokozott, speciális stresszhelyzet ilyen reakciókat válthat ki. Ez az emberi agy különleges működése, amit tudomány sok tekintetben már megmagyarázott vagy egyre jobban "fény derül" rá. Még a testelhagyásos élményekre is van magyarázat, bármennyire hihetetlen.
Az emberiség "okossága" voltaképpen már leszerepelt akkor, amikor mindenféle vallásokat találtak ki, aminek persze megvolt a szerepe a tudás fejlődésében, illetve az evolúciós pszichológiával megmagyarázható.
Azóta fejlődik tovább a tudás, vallások lassan lecsengenek, egyre kevesebben hisznek már fikciókban.
Ami a lényeg, az emberi agy működésében ez is benne van, hogy téged néha "hülyére vesz" a saját agyad, hiszen a szelekció alapvetően a faj fejlődését szolgálja. Ez nem arról szól, hogy te nagyon okoskodjál, amíg nem muszáj.
Akik oxigénhiányos agykárosodás után visszatérnek, náluk megfigyelhető általában bizonyos agykárosodás, sokan istenhívők lesznek, holott előtte akár tagadták is azt.
Innen kezdve neki az életben nem tudod megmagyarázni, hogy ez "csak" az agykárosodás következménye, hogy ő elveszítette a realitásérzékelését is például és mindenféle kitalációkban kezd hinni.
Ő már így "megboldogult" magában, csak bölcsen mosolyog a bajusza alatt, és azt gondolja, hogy körülötte mindenki bolond, csak ő normális. Ez az életszemlélet ismerős ugyebár a bolondok házából is.
Ha tényleg kíváncsi vagy rá, olvasd és tanulmányozd a bibliát erről a témáról. Vagy keress egy élőhitű Szent Szellem által vezetett pünkösdi gyülekezetet, hogy ott erről hallhass.
Az ember (a jelen emberiség első magja Ádám/Éva) Isten hasonlatosságára lett teremtve, általa. Ez a fizikai TESTet jelenti, ami a föld porából származik, és a biológiai életet adja. A teremtéskor Isten Szelleméből "átruházott" rész a SZELLEM, és a kettő összhatásaképpen a LÉLEK. Ez utóbbi kettő a test részeként, láthatatlanul a hallhatatlan részünk. Ezáltal nincs olyan, hogy ebből bármelyik is meghal. Bár a bűn miatt Ádám és Éva szellemileg meghalt, és ez rányomta bélyegét az utódjaira is feltétel nélkül, de ez csak azt jelenti, hogy az ember a bűn miatt képtelen felvenni Istennel a személyes kontaktust. És a romlott vér miatt minden ember bűnösen, bűnben születik meg, mert a lélek a vérben van. E kontaktusfelvétel nélkül pedig a "bűn zsoldja a halál" örök igazság által a biológiai élet után - ezt nevezzük halálnak - a lélek a pokolba, majd onnét Isten elé megmérettetésre, majd azt követően ha nincs a bűneire mentség, elzárva a kénköves tüzes tóba vettetik, a sátánnal és a gonosz angyalokkal egyetemben időtlen időkig való szenvedésre. Ez alapján a testnek van halála, de a szellemnek és a léleknek nincs!
Amennyiben Isten megszólítja az egyént valamilyen módon, de az nem hallgat rá, ez az ember életritmusa.
Ha "meghallja" a hívó szót, és annak engedelmeskedik, akkor a pokol kimaradhat az életéből, de Jézus halálával, eltemettetésével és feltámadásával való azonulásával újjászületik, azaz a halott szelleme életet kap, és amikor ezt követően Isten Szelleme a testébe költözik, lehetőséget kap arra, hogy Jézus tanítványává váljon. Ettől kezdődően képessé válik arra, hogy Istennel kialakítson egy kétoldalú kapcsolatot, és a bűntől elválassza magát, a megkísértéseknek ellenálljon, és tisztának tudjon maradni, mert Jérus vére elválasztja őt e gonosz világtól és a gonosz démonoktól, anygaloktól jövő fenyegetettségektől. Viszont ez az elhívottól is elkötelzettséget és odaadást követel meg. Ennek a végső jutalma az üdvösség, azaz amikor a biológiai élete megszűnik, akkor a mennybe emelkedik a szelleme a lelkével együtt, várván a második feltámadást, és azt, hogy a menyei élethez megdicsőített, örökkévaló szellemi testet kapjon, amellyel már Jézus elé állhat. Ezen az oldalon nincs szenvedés, nincs félelem, nincs rettegés. Csak öröm, békesség és szeretet.
29/29 anonim
Bár nem tartozik a tárgyhoz, de ÉN igen! Mi több ebben az országban rajtam kívül még nagyon sokan mások is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!