"Válj istenséggé!" Ez mit is jelent pontosan és hogyan lehet elérni?
Az ezoterikus buddhizmusban, és a hinduizmusban úgy hiszik, hogy azok, akiknek nagyon jó a karmája, a dévák világában fognak újjászületni, mint félisten, vagy isten. Ezek a dévák hosszú korszakokig élnek, de idővel meghalnak, és ha nem művelték a jó karmájukat, visszazuhannak egy alacsonyabb életbe. A taoisták szerint is lehetséges a tao művelésén, és a qigong titkos gyakorlatain keresztül istenséggé válni. A taoisták tisztelnek is nyolc istenséget, akik emberből emelkedtek fel.
Bármelyik tanítást is vesszük, ez nem a végső cél. A végső cél mindenhol az, hogy egyé váljanak az egyetlen igazi istennel, ami ténylegesen halhatatlan. Indiában ez a Brahman. A megvilágosodás által ismeri fel a meditáló személy, hogy ő maga azonos a Brahmannal, az, hogy külön létezik, csak látszat. Ennek megtapasztalása jelenti ezen tanok szerint a tényleges istenné válást.
A hindu, és buddhista gyakorlatok a jóga különböző formáit használják erre a célra. A zen zazen meditációjától a raja és hatha jógáig sokféle módszer van, a végcél ugyanaz.
A taoisták esetén a tao művelése, azaz a tao szerinti élet idővel elvezet ebbe az állapotba. Az ehhez kapcsolódó qigong gyakorlatok is a meditációra épülnek, a szellemi erő, és éberség növelésére helyezik a hangsúlyt.
Ami több ezer év alatt nem sikerült senkinek, neked még sikerülhet.
Csak kiírod a Gyakori Kérdésekre.
Ezt jól eltervezted.
Mérnöki pontossággal.
Először fogalmazd meg, mit jelent istenségnek lenni. A többség rossz irányból, a hatalom irányából közelít. De Isten lényege nem a hatalom, az erő, a teremtő és pusztító képesség. Isten lényege a szeretet. Ő emberi ésszel felfoghatatlan mértékben szereti a teremtényeit, a teremtett világot.
Válj Istenhez hasonlóvá úgy, hogy ezt a szeretetet próbáld megvalósítani, és utasíts el, rázz le magadról mindent, ami ennek a szeretetnek útjába próbál állni.
Ha az Isteni irgalmasságot, szeretetet sikerül gyakorlattá tenni az életedben, mindennapjaidban, akkor Istenné hasonlóvá válsz.
És persze legyél napi kapcsolatban vele, engedd be a szívedbe, válj vele egyé!
Hiszen megmondta, amikor eljött a világba, hogy most ő a világban van, de ő benne van a világmindenség, és ha befogadod őt, akkor ő benned lesz, és benned lesz a világmindenség. Ez az egyé válás lenne a cél.
Legyetek hát tökéletesek , amint mennyei atyátok tökéletes . Mondja Jézus . Minden bizonnyal átadta a tanítványainak az erről szóló tudást amiből nagyon kevés maradt fenn . Valószínű , hogy hasonlított a keleti tanokhoz , többek között azért mert tökéletesen ismerte ezeket , ahogy a Zsidó írásokat is .
A jóga nagyon jó ha valaki betartja a sorrendet és a szinteket amit fokozatosan el kell érni !! Így a leírások alapján az ember megtisztul mindattól amit az előző életeiben magára vett és a tudata alkalmas lesz a samadhi v. szamádhi állapotába kerülni . Amiben felismeri a saját valós állapotát . Végül kikerül a születés és halál körforgásából . Ezt írta le Patandzsali a jóga szútrákban .
A "Válj istenséggé!" kifejezés különböző kultúrákban, vallásokban és spirituális gyakorlatokban eltérő jelentéssel bírhat, de általában szimbolikus vagy metaforikus értelme van. Az alábbiakban néhány lehetséges értelmezést és megközelítést mutatok be:
Vallási és Spirituális Értelmezés
Transzcendencia és Megvilágosodás:
Keleti filozófiák: A buddhizmusban és hinduizmusban az emberi lények törekedhetnek a megvilágosodás elérésére, amely állapotban felismerik saját isteni természetüket és egységüket az univerzummal. A Nirvána vagy Moksha elérése ennek a törekvésnek a célja.
Nyugati miszticizmus: A keresztény miszticizmusban a "deifikáció" (theosis) fogalma arra utal, hogy az emberi lények Isten kegyelméből részesülnek isteni természetében, Jézus Krisztus példáját követve.
Isteni Erények és Jellemzők Fejlesztése:
Erkölcsi és etikai fejlődés: A "istenséggé válni" gyakran azt jelenti, hogy fejlesztjük magunkban az isteni erényeket, mint a szeretet, könyörület, igazságosság, bölcsesség és megbocsátás. Ez a megközelítés az emberi karakter nemesítésére és erkölcsi fejlődésre ösztönöz.
Személyes Fejlődés és Önmegvalósítás
Önfejlesztés és Önmegvalósítás:
Pozitív pszichológia: Az önmegvalósítás és az önfejlesztés a modern pszichológia egyik fontos célja. Ez a megközelítés az egyén képességeinek maximális kibontakoztatására, belső potenciáljának elérésére és teljes élet élésére irányul.
Belső Erő és Autonómia Fejlesztése:
Személyes erő: Az "istenséggé válni" kifejezés utalhat arra is, hogy az egyén saját sorsának irányítójává válik, erőt és önbizalmat fejleszt ki magában, és képes meghaladni saját korlátait.
Gyakorlati Megközelítések
Meditáció és Lelki Gyakorlatok:
Meditáció: A rendszeres meditáció segíthet az önmegismerésben, belső béke megtalálásában és a magasabb tudatállapotok elérésében.
Imádság és kontempláció: A vallásos gyakorlatok, mint az imádság és a kontempláció, szintén segíthetnek a spirituális fejlődésben és az isteni erények kifejlesztésében.
Erények Gyakorlása:
Etikai életmód: Az erények gyakorlása a mindennapi életben, mint a szeretet, türelem, alázat és bátorság, segíthet az emberi jellem nemesítésében és az isteni természet elérésében.
Tudás és Bölcsesség Keresése:
Önképzés: A tudás és bölcsesség keresése, az élet és az univerzum mélyebb megértése, szintén része lehet az isteni természet elérésének.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!