A bal kéz ösvény irányzatokat követők nem tartanak a karmától, isteni igazságszolgáltatástól stb.?
Én nem tudom felfogni, hogy spirituális, hívő/gyakorló embereknél ez hogy lehetséges...
Én saját magam megtapasztaltam többször, hogy létezik egy személytelen eszköz a világban, amivel ok okozati alapon ("Az amiért itt vagyok") büntetést vagy jutalmat kapunk. Számomra ez már nem is csak hitbéli dolog, hanem tapasztalat. Nyilván nem objektív tény, de nem is csak egy hitbéli dolog, hanem egy olyan objektíven nem igazolható állítás, aminek tárgyával nekem már volt többször is tapasztalatom. Más kérdés, hogy ez az elv a tett súlyával arányosan büntet-e vagy jutalmaz-e... Én úgy tapasztaltam, hogy sokszor nagyobb a büntetés, valamint a jutalom is, de valamikor kisebb... Ez az az erő, ami egyes teológiai és filozófiai felfogások szerint karma (buddhista, hindu, dzsaina és taoista felfogás), mások szerint isteni igazságszolgáltatás (a hinduknál szintén valamilyen mértékig, de a zsidóknál, keresztényeknél, muszlimoknál, zoroasztriánusoknál különösen). Nyilván nem fog belém csapni a villám (bár olyan már volt, hogy hirtelen hatalmas vihar kerekedett, amikor valami nem jót tettem), de az gyanús, amikor olyan dolgok történnek meg velem bizonyos erkölcsileg helyes, semleges vagy helytelen dolgok kapcsán, amelyeknek matematikai valószínűsége nagyon alacsony, valamint a dolog megtörténte nem is túlságosan logikusan illeszkedik a dolgok menetébe. Ha az irodalomtudomány szakkifejezéseivel élnék, szinte deus ex machinát láthatunk, csak az Istenség nem csinál teátrális jelenetet vagy közvetlenül meg sem jelenik. Szintén hasonló az irodalomkritikában, filológiában a betoldások jellemzőihez... Fut egy cselekményszál, majd az egész megszakad hirtelen és markánsan új térben és/vagy időben találjuk magunkat, úgy, hogy logikailag abszolút nincs folytonosság, mondhatni senki, ezen az ég egy adta világon nem gondolt volna rá...
Na most: ezek az emberek nyíltan áthágják az erkölcsi, társadalmi és vallási szabályokat. Az életüket nem kötik semmilyen elvekhez, szabályokhoz, fogadalmakhoz... Sőt, gyakran a rituáléiknak is mindezen dolgok a részét képzik. Valamikor eszközként, valamikor célként használják vagy tűzik ki mindezeket. Szélsőséges esetekben szerelmi kötéseket hoznak létre, amivel egy másik ember akaratát korlátozzák, átkot szórnak másokra, rontást küldenek másokra, fekete mágiával élnek stb. Mérsékeltebb esetekben "csak" a gyakorlataik közé emelik be a személyes anarchizmust, mint eszményt. A mérsékeltebbek, bár már szintén elborultak (pl.: Osho és egyéb hasonló new ageer irányzatok) "csak" a szexuális erkölcstelenséget emelik be a gyakorlatok közé, de a még szélsőségesebbeknél már olyan tanokat is láthatunk, hogy a rituálé eszköze az átkok mondása (nem is cél, hanem a sötét varázslatok energiáját hasznosítják), a hazugságok mondása (szintén a negatív erő felhasználása). Olyan elborult bal kéz ösvény irányzatok is vannak, amelyek olyan eszközöket tartalmaznak, mint az élőlény gyilkolása, mások házastársával/párjával való nemi együttlét, (néha rothadó vagy elhamvasztott) emberi hús fogyasztása, lopás stb. Gyakori az önistenítés is, minden tökéletlenséggel együtt amelyeket isteni attribútumokként fog fel. Sőt, a helyes és helytelen nem megkülönböztetése (egyes főárammal ellentétes, periférikus, bal kéz tantrikus hindu szekták, a thelema vagy a typhonian order) vagy akár felcserélése (spirituális/teista sátánizmus) is. Elvet mindenféle alávetettséget, mivel "ott az ember a maga ura", a cél általában a személyes hatalom megszerzése. Az egy különösen furcsa helyzet, amikor amúgy hagyományosan jobbkezes célokat próbálnak egyesek bal kéz ösvényen elérni. Tehát a céljuk csak részben a személyes hatalom megszerzése, fontosabb a megvilágosodás (bizonyos bal kéz tantrikus szekták keleten), az üdvözülés (diabloizmus nyugaton) elérése.
Értem, hogy náluk nem lényeg a karma, meg hasonlók... De attól még ezzel el kell számolniuk. Milarépának is szenvednie kellett a bűnei miatt miután buddhista lett valami bal kéz ösvény szektás fekete mágusból...
Nem tartanak ettől? Mit tesznek ellene? Egyáltalán lehet ellene valamit tenni? Én úgy tudtam, hogy nem. Max. késleltetni lehet vagy fel lehet rá készülni, de akkor az élet más területein fog a dolog utolérni, amíg meg nem térül az egész.
Nem tudom mi ez a balkéz fogalom, amibe itt mindenfélét belecsomagoltál.
A karmáról szóló tanítások mélyebben általában kifejtik, hogy az egész evilági létezés karmikus. Ezért általában az a cél, hogy kiszakadjunk ebből a világból.
Ennek az a módja, hogy megszabadulunk a karmától. Erre vannak módszerek, de nem szabad elfelejteni, hogy a "jó" karma is karma. Attól is meg kell szabadulni.
Rendszerint a karmát okozó életmódot a nemtudásból eredeztetik. Ső túgy általában, minden probléma forrása a nemtudás.
Tehát csatlakozom 2-es tömör és velős válaszához.
Nem tartanak.
De még az is lehet, hogy van tudásuk, csak mi nem ismerjük és nem értjük a módszerüket a karmából való szabadulásra.
#3.
Nem én találtam ki, hanem ez tényleg egy létező fogalom.
Ettől függetlenül az ártó nem világosodhat meg, ha nem válik meg az ártó szándékaitól, valamint az ártó cselekedeteinek szenvedélyeitől.
Én nyíltan felvállalom minden amit tanultam az évtizedek alatt Önmagam szolgálatára lett fordítva.A jelenlegi tudásom is ahogy gyarapszik csak arra használom hogy hatalmat anyagi érdekeket szerezzek.Ehhez spirituális okkultista technikákat használok az erőt ami körülvesz mindenkit tudatosan használom irányításra.
Sok volna mindezt leírni főleg úgy hogy sokan nem is igen értik mi ez.
Aki uralja az erőt bármire képes.
Ezen az úton a spirituális elmélkedés majd meditáció indított el később médiumi kommunikáció útján kaptam útmutatást mit hogyan csináljak.
Igazából amit tanultam ott van mindenki előtt csak sokan nem akarnak rá időt áldozni.
4-es
"Ettől függetlenül az ártó nem világosodhat meg, ha nem válik meg az ártó szándékaitól"
Szerintem is így van, de el tudom képzelni, hogy a megszabadulás folyamatának egyik állomása az ártással való azonosulás. Ez vezet a megértéshez, a tudáshoz, ami által meg tud válni aztán a nem kívánt dolgoktól.
Ha nem érted meg teljesen, nem tudsz elszakadni sem.
Csak arról tudsz lemondani, ami a tied volt.
Ez hasonló ahhoz, ahogy jóga szutra tanítja. Ott is az a cél, hogy elszakadjuk a tudafolyamatoktól. Viszont az is egyféle tudatfolyamat, hogy az elszakadásra törekszünk. Ez a tudatfolyamat tovább tart a többinél, de a végén azt is ki kell oltani. Így alapvetően megkülönböztet szenves és szenvtelen folyamatokat.
A szenves, az ami szenvedést okoz (a vágyak mind ilyenek - szenvedélyesen akarunk), a szenvtelen ami a magasztos célok felé hajt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!