Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hisztek abban, hogy az öngyilk...

Hisztek abban, hogy az öngyilkosok lelke évekig bolyong a földön?

Figyelt kérdés
Anyukám 2008-ban öngyilkos lett, sokat szenvedett életében és úgy döntött nem bírja tovább. Iszonyatos űrt hagyott maga után és lelkiismeret furdalást mindenki lelkében. A nagymamámnál azóta furcsa dolgok történnek, tárgyak mozdulnak, hallja anyukám hangját és látja is néha. Szerintetek igaz lehet? Annyira szerettem volna, ha elbúcsuzik tőlem, de nem tette...Remélem békére lelt.
2010. okt. 16. 09:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
58%

Nekem fogalmam sincs hogy mi létezik meg mi nem,de szerintem ez lehetséges.Lehet,hogy mivel anyukád öngyilkos lett,nem akart többé élni,ez a büntetése hogy itt rekedt a földön és nem lelt békére.

De ez csak az én gondolatom.

2010. okt. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%

Probáljatok hozzá beszélni,h megbocsátottatok,szeretitek és ép ezért elengeditek h békében nyugodjon a lelke.

Apum meghalt,pár hónapig éreztem a jelenlétét(szivinfarktus miatt).

2010. okt. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a válaszokat! Utolsó válaszoló: a mamám sokat szokott "vele" beszélni, persze megbocsájtottunk neki, sztem ezt ő is tudja. Én is néha beszélek "hozzá".A testvérem viszont soha nem fog anyának megbocsájtani...
2010. okt. 16. 10:18
 4/21 anonim ***** válasza:
8%

Én nem hiszek ebben. Tegyük fel, hogy nincs Isten, nincs semmi a halál után: ez esetben anyukád egyszerűen megszűnt létezni (én nem ezt vallom, de lehetséges opció).


A másik lehetőség, hogy létezik Isten. Ez esetben miért bolyongana itt anyukád lelke? Kerülhetett a pokolba, újjászülethetett, ott ülhet most Isten jobbján - de nekem nem reális, hogy Isten hagyná a világban kószálni a lelkeket... ez nem épp szeretetteljes megoldás:)

2010. okt. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
8%
a leghatározottabban mondom hogy nem, az öngyilkosság egy rövidebb út a megsemmisülésbe.
2010. okt. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%
Én pedig cáfolom.Van erre megoldás ha írsz privit tudok valakit aki tud segíteni nektek és főleg Anyukádnak mert ez így nem jó neki.Ez egyáltalán nem olyan egyszerű ahogy a többiek írták és nem így működik
2010. okt. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
36%

10:51


És te miért vagy jobban értesült, mint az átlag?

2010. okt. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
52%

A 10:51-es pl. azért lehet jobban értesült, mert olvasott sok könyvet (nagy szakirodalom van erről), beszélt sok emberrel, stb.

A legjobb könyv szerintem a Dr. Michael Newton: Lelkünk útja.

A kérdésre válaszolva:

Ez nem büntetés, hogy itt "bolyong", hanem a ő döntése. Nagyon helyesen írták az elején, hogy beszélni kell hozzá kedvesen, el kell engedni. Ő azért nem ment még "haza" mert lelkiismeretfurdalása van, itt szeretne még segíteni, elmondani ezt-azt (bocsánatot kérni), de erre még nem képes igazán, de nagy benne az akarat.

Nincs semmi baj. Mindenki mutasson több szeretetet és minden rendbe fog jönni.

2010. okt. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

"mert olvasott sok könyvet (nagy szakirodalom van erről)"


Én is nagyon sok könyvet olvastam erről és nagyon sok emberrel beszélgettem, mégse merném kijelenteni, hogy márpedig tudom mi van a halál után. Mert minden csak feltételezés, az is, ami a könyvekben van.

2010. okt. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
64%
Nem igaz, hogy minden csak feltételezés. Ha valakinek vannak saját élményei vagy pl. a barátja mesélt hitelesen dolgokról, amelyek összepasszolnak sok ezer más ember tapasztalatával vagy egyéb bizonyítékok (információszerzés) állnak rendelkezésére, az az ember röhög a feltételezés szón. Én is.
2010. okt. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!